xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Tematy związane z gażnikami
skrzyna
Posty: 37
Rejestracja: 05 marca 2011, 18:50
Motocykl: xv 750
Lokalizacja: gloucester uk
Status: Offline

xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: skrzyna »

witam panowie.na poczatku nadmienie ze przewertowalem forum w calosci szukajac rozwiazania.problem polega na tym ze motor dochodzi do 4-5tys obrotow w czasie jazdy potem zaczyna przerywac i szarpac.natomiast na biegu jalowym nie ma tego problemu.dodam ze wzbogacalem i zubozalem mieszanke poprzez regulacje na iglicy po wzbogaceniu gorzej moto sie zachowywalo wiec poszedlem w druga strone ale tez nie pomoglo ,no moze pozatym ze kolor swiec byl na moje lepszy.swiece nowe ,cewki tez,gazniki czyszczone, membrany cale,poziom paliwam w komorze na moje mialem dobry ale i tak zmienalem zeby sprawdzic czy przyniesie jakis efekt.dzis rozebralem gazniki raz jeszcze(5 raz) zeby posprawdzac rozmiary dysz itd. i znalazlem tylko jedna nieprawidlowosc a mianowicie iglice wg. manuala powinienem miec 5dl12 a sa 5dl8 od 1100.czy ktos wie moze czy iglica moglaby miec az tak ogromny wplyw na prace ?silnik ma troche niskie sprezanie bo 8,5 i 9,5.ale nie wydaje mi sie ze to byloby problemem, pali na dotyk i na wolny obrotach nawet dosc ladnie pracuje...prosze o jakies wskazowki bo brak mi pomyslow.pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2011, 08:11 przez skrzyna, łącznie zmieniany 1 raz.
viragomen
Status: Offline

Re: xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: viragomen »

Strzelam w ciemno, bo przypadek wydaje się trudny :).

filtr paliwa :?: / pompa paliwowa :?:
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: kyller »

poziom paliwa rozumiem w porzo ?
dysze głowne okej ? i na własciwych miejscach?
wyczysc kranik i wywal filtr paliwa (tymczasowo) o ile masz
jak nie pomoze tesotowo możesz podniesc poziom paliwa
jesli nie to to elektryka

cewka , jesli ma wymienne kable to gniazdo w cewce sprawdz,
fajki na swiecach

potem zostaje tylko moduł
skrzyna
Posty: 37
Rejestracja: 05 marca 2011, 18:50
Motocykl: xv 750
Lokalizacja: gloucester uk
Status: Offline

Re: xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: skrzyna »

cewki nowe z kablami tylko fajki stare...filtra brak, poziom paliwa ok....jako ze mam je rozebrane to obnize iglice na maksa i zobacze co sie bedzie dzialo...dam znac
skrzyna
Posty: 37
Rejestracja: 05 marca 2011, 18:50
Motocykl: xv 750
Lokalizacja: gloucester uk
Status: Offline

Re: xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: skrzyna »

mala poprawaka do tego co napisalem.... ustawilem iglice na srodkowy ponownie, a co do biegu jalowego to dzieje sie podobnie jak w czasie jazdy tyle ze w innym zakresie obrotow...dodajac powoli gazu wkreci sie na 8,5 tys obrotow a dodajac szybko 6,5-7 tys max. jeszcze jedno mam stozkowe filtry powietrza zalozone i wydechy osobne na kazdy gar....
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: kyller »

iglica z reguły stanowi komplet z rozpylaczem ale podkreslam z reguły
sprawdz czy rozpylacze sa takie same w 1100 i 750
(katalog czesci)
skrzyna
Posty: 37
Rejestracja: 05 marca 2011, 18:50
Motocykl: xv 750
Lokalizacja: gloucester uk
Status: Offline

Re: xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: skrzyna »

podjade do sklepu jutro to sie dowiem co i jak.... w katalogu rozpylacze od 750 i 1100 maja rozne oznaczenia ale iglice takie same...wiec wnioskuje ze mam dobre iglice, co jeszcze zauwazylem to te przepustnice podcisnieniwe(razem z membrana co sa ) maja sporo wyzlobien wzdluznych...
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2011, 22:22 przez skrzyna, łącznie zmieniany 1 raz.
pawel1986
Posty: 17
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 15:39
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Lokalizacja: Lubochnia/Łódź
Wiek: 38
Status: Offline

Re: xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: pawel1986 »

A zawory kolega sprawdzał? Miałem podobny problem dziś rozwiązałem przez dokładne wyczyszczenie gaźników i wymieniłem od razu świece więc teraz nie wiem już co pomogło jutro sprawdzę na starych świecach jednak problem przez który grzebałem nadal się pojawia ale bardzo sporadycznie (przy gwałtownym dodaniu gazu kicha w filtr powietrza ale już rzadko).
Pytam o zawory szczególnie ssące być może luz jest dużo za duży przez co zawory mniej się otwierają i przez krótszy czas są otwarte. Przy małych obrotach ok jednak zwiększając obroty czas otwarcia maleje i w konsekwencji może być tak że 4-5 tys jest w tym przypadku granicą której nie sposób przekroczyć ponieważ cylindry nie zdążą się szybciej napełnić.
skrzyna
Posty: 37
Rejestracja: 05 marca 2011, 18:50
Motocykl: xv 750
Lokalizacja: gloucester uk
Status: Offline

Re: xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: skrzyna »

pawel1986 pisze:A zawory kolega sprawdzał? Miałem podobny problem dziś rozwiązałem przez dokładne wyczyszczenie gaźników i wymieniłem od razu świece więc teraz nie wiem już co pomogło jutro sprawdzę na starych świecach jednak problem przez który grzebałem nadal się pojawia ale bardzo sporadycznie (przy gwałtownym dodaniu gazu kicha w filtr powietrza ale już rzadko).
Pytam o zawory szczególnie ssące być może luz jest dużo za duży przez co zawory mniej się otwierają i przez krótszy czas są otwarte. Przy małych obrotach ok jednak zwiększając obroty czas otwarcia maleje i w konsekwencji może być tak że 4-5 tys jest w tym przypadku granicą której nie sposób przekroczyć ponieważ cylindry nie zdążą się szybciej napełnić.
tak raz ustawialem a potem drugi raz juz tylko sprawdzalem bo bylo wedle normy ksiazkowej....
skrzyna
Posty: 37
Rejestracja: 05 marca 2011, 18:50
Motocykl: xv 750
Lokalizacja: gloucester uk
Status: Offline

Re: xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: skrzyna »

nagram jutro filmik z objawami i wstawie na youtube-a i podam link...
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: podbiel »

viragomen pisze:pompa paliwowa
brak
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: xv 750 94r. wysokie obroty przerywa szarpie

Post autor: wojok »

filtr powietrza czysty / szczelny? Bo ja miałem takie objawy po zdemontowaniu filtra powietrza (za dużo powietrza) a później założeniu innego o mniejszej przepustowości niż oryginalny. Na luzie pracował w całym zakresie obrotów, ale pod obciążeniem się dławił właśnie około 5 krpm
ODPOWIEDZ