strzela w tumik

Tematy związane z gażnikami
creattine1
Status: Offline

strzela w tumik

Post autor: creattine1 »

Witam poziom paliwa oki ,synchro jest co jest ze jak odejme gazu to strzeli pare razy w tlumik :( ???? dysze wolnych obrotów odkrecone o 2.5 obrotów a docodziłem do 5 prawie i to samo .....
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: pisior »

to może świece padly :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Belfer
Posty: 342
Rejestracja: 17 maja 2009, 18:51
Motocykl: po XV535 jest VT750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 67
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: Belfer »

Lepiej w tłumik niż w gaźnik :mrgreen:
Z belferskim pozdrowieniem
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: Blunio »

Spróbuj pokręcić w drugą stronę tymi śrubkami. Tylko jak przy kręceniu obroty rosną, to się je zmniejsza śrubą przepustnicy
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: Miszczu »

creattine1 pisze:strzela w tumik
dobrze, że nie w tłumik :mrgreen:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: Kojak »

Obstawiam świece.
Ja wczoraj wkręciłem nowe świece,dobrze je wygrzałem ale cały czas silnik szarpał,pracował nie równo i co chwile strzelał z kominów.
Dziś wkręciłem stare świece i nie było żadnych strzałów a silnik pracował róno bez szarpania.
"Jenny" V-Star 1100 Silverado 2008r :D

288 kg szczęścia :D ...to nie prawda że miłości nie można kupić za pieniądze :D
creattine1
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: creattine1 »

Mam nadzieje ze swiece, było tak ze jedna wogole sie spaliła w nim swieca i wymieniłem komplet i znowu sie spaliła na jednym garnku wogole nie podoba mi sie ich kolorek są bardziej takie pomarańczowe niż niebieskie (chodzi o iskre) może być coś z cewkami tam ?? BO pali na dotyk wkreca sie super tylko to strzelanie
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: micek1968 »

A wydechy masz fabryczne czy tjuningowane? Słyszałem że to też ma wpływ... U mnie kiedyś z tym walczyłem a potem olałem... Może być kilka przyczyn.. Począwszy od kiepskiego paliwa a skończywszy na rozregulowanym gaźnikach lub kiepskich świecach... Jak mocno nie strzela olej to :)
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
creattine1
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: creattine1 »

tłumik przerabiałem początkowy tzn tą rurę idąca od cylindra (od przodu) do puchy był pordzewiały uciąłem i zrobiłęm jak orginał czyli w srodku rurka i z zewnątrz dałem nierdzewke spolerowałem i super wyglada to co najważniejsze nie przebarwia rury .... ale srednice robiłem pod orginał fi 43 ale zeby to przez to strzelało ??? sam juz niewiem strzela pod odjeciu gazu tylko , tak jak by nie spaliło do kaca i zostało cos
Awatar użytkownika
silver
Posty: 48
Rejestracja: 30 maja 2011, 00:19
Motocykl: Suzuki SV1000S K4
Lokalizacja: PO/PWR
Wiek: 36
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: silver »

Przy gwałtownych ruchach manetki i przerabianych wydechach raz na jakiś czas ma prawo strzelić. Jednak jeśli wali Ci co chwilę, to obstawiam synchro.
Awatar użytkownika
Krysiek1108
Posty: 706
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:40
Motocykl: Yamaha XV Virago 750/1994r.
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 66
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: Krysiek1108 »

Przy pustych wydechach w momencie odejmowania gazu zwłaszcza przy rozgrzanym silniku musi strzelać .Słyszałem że nawet silniki na wtrysku przy pustych wydechach robią to samo .Jednak kiedy strzały są zdecydowanie zbyt częste nawet przy nie rozgrzanym silniku obstawiałbym świece .
Gdy Cię nęci wiatru dotyk zmień samochód na motocykl.
Awatar użytkownika
silver
Posty: 48
Rejestracja: 30 maja 2011, 00:19
Motocykl: Suzuki SV1000S K4
Lokalizacja: PO/PWR
Wiek: 36
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: silver »

Krysiek1108 pisze:Słyszałem że nawet silniki na wtrysku przy pustych wydechach robią to samo
Potwierdzam :)
Awatar użytkownika
marian07
Posty: 271
Rejestracja: 20 listopada 2009, 08:48
Motocykl: VN900
Lokalizacja: Zajezierze
Wiek: 59
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: marian07 »

wydaje mi się że tak ma być - ja osobiście to celowo nieraz strzelałem bo to fajna sprawa (moim zdaniem).
przy wtrysku nie udało mi się nigdy. a najlepiej strzelała właśnie virago750, wydechy akcesoryjne
Najdroższa jest pierwsza butelka
LS650, XV750, C90, VTX1300, VTX1800, ST1100, VS1400, VL800, VT1100C3Aero, VF750, MGNevada750, C50
Awatar użytkownika
krzemar
Posty: 31
Rejestracja: 26 lutego 2012, 19:09
Motocykl: XV700/TDM850/VT750
Lokalizacja: Tarnogród
Wiek: 56
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: krzemar »

Ja swoją "Amerykankę"-700-tkę mam dopiero od kilku tygodni. Wydawało mi się normalne strzelanie przy odejmowaniu. Po zmianie świec i wygrzaniu całkiem fajnie pali i chodzi, strzelanie przy odpowiedniej technice jazdy prawie nie występuje. Ale dzisiaj, gdy pogoda deszczowa i wilgoć wszędzie, odpaliłem motorek żeby przejechać kilkadziesiąt metrów do lepiej zabezpieczonego garażu. Po rozgrzaniu i podjechaniu na miejsce nie gasiłem, chciałem posłuchać dokładniej jak chodzi, wyregulować wolne. I faktycznie na wolnych obrotach, gdy był ciepły (na postoju, więc chłodzenia prawie nie ma) zaczął mi kichać w wydech i to tak niepokojąco często przy obrotach powyżej 1500 już nie ale poniżej 1000 po chwili nawet raz za razem. Powiem, że jeszcze luzów na zaworach nie sprawdzałem, synchro też jeszcze u mnie nie było robione. Może ktoś podpowie czy mam się martwić.
Carpe diem
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: -waldi- »

krzemar pisze:zaczął mi kichać w wydech i to tak niepokojąco często przy obrotach powyżej 1500 już nie ale poniżej 1000 po chwili nawet raz za razem. Powiem, że jeszcze luzów na zaworach nie sprawdzałem, synchro też jeszcze u mnie nie było robione. Może ktoś podpowie czy mam się martwić.
Wymień świece, jak nie pomoże to gaźniki do roboty.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
gpz
Posty: 160
Rejestracja: 20 września 2010, 18:19
Motocykl: virago XV 750 1994
Lokalizacja: okolice łańcuta/kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: gpz »

W kwietniu oddałem moto na synchronizacje/regulacje gaźników. Motor chodził bez zarzutu, wszystko jak najbardziej ok było, tylko czasem lubił sobie właśnie strzelić z tłumika ( strzelał tylko jak hamowałem silnikiem). A poza tym, była to pierwsza wizyta po zakupie u mechanika (motor kupiłem na jesieni, ale z wizytą poczekałem na wiosnę)
Po odebraniu, na następny dzień oczywiście chciałem go sprawdzić, zrobiłem trasę 200 km razem z plecaczkiem.
I teraz:
Motor dalej strzela i tylko przy hamowaniu silnikiem :|, spalanie wyszło niecałe 5,0 l na 100.
i teraz nie wiem, czy do dupy zrobili synchronizacje(bo dalej strzela) czy po prostu tak ma być.. (dodam że tłumiki mam puste) do świec nie patrzyłem..?
i na koniec: skoro spalanie ok, to może to olać??
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: -waldi- »

jak tylko przy hamowaniu to OK, aczkolwiek da się ustawić bo w ogóle nie strzelał.

możesz mieć trochę za ubogą mieszankę i dla tego strzela. Spalanie 5,0 to przy jakiej prędkości? jak koło 100km/h to ok
zerknij na świece, może znajdziesz którąś białą, to wtedy regulacja wkrętami. Sprawdzić też poziomy paliwa w gaźnikach
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
gpz
Posty: 160
Rejestracja: 20 września 2010, 18:19
Motocykl: virago XV 750 1994
Lokalizacja: okolice łańcuta/kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: gpz »

-waldi- pisze:jak tylko przy hamowaniu to OK, aczkolwiek da się ustawić bo w ogóle nie strzelał.

możesz mieć trochę za ubogą mieszankę i dla tego strzela. Spalanie 5,0 to przy jakiej prędkości? jak koło 100km/h to ok
zerknij na świece, może znajdziesz którąś białą, to wtedy regulacja wkrętami. Sprawdzić też poziomy paliwa w gaźnikach
tak, tylko jak hamuje. a prędkość tak jak mówisz, około 100. zajrzę do świec jeszcze i napisze. A może to być kwestia filtru/filtra? (nie wiem jak jest poprawnie) powietrza?
Awatar użytkownika
gpz
Posty: 160
Rejestracja: 20 września 2010, 18:19
Motocykl: virago XV 750 1994
Lokalizacja: okolice łańcuta/kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: gpz »

świece sprawdzone, kolor taki jak ma być, czyli strzelanie zostawiam, widocznie 'tak ma być'. A samo kręcenie śrubą od wolnych obrotów i ich regulacja nie wpływa na zdesynchronizowanie zschynchronizowanych gażników? Wydaje mi się, że wolne obroty są za duże, więc wole spytać niż od razu kręcić... :D
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: HaCaT »

nic nie zmienia, oprócz oczywiście obrotów biegu jałowego
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: -waldi- »

przy gaźnikach hitachi jak ktoś nieumiejętnie wyreguluje to zmiana wolnych obrotów może powodować rozjeżdżanie gaźników :D

strzela albo z nierównych podciśnień na wolnych, albo ze zbyt ubogiej mieszanki też na wolnych
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: strzela w tumik

Post autor: HaCaT »

no fakt, zapomniałem że to syfiaste gaźniki :D
ODPOWIEDZ