Rdza w zbiorniku paliwa

Tematy związane z gażnikami
Hermes93
Posty: 7
Rejestracja: 25 stycznia 2013, 16:49
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Rdza w zbiorniku paliwa

Post autor: Hermes93 »

Witam
Wiem że ten temat przewracal się na forum już wielokrotnie ale chciałbym teraz zebrać info do kupy zanim zabiore sie za usuwanie rdzy.
Od czasu jak kupiłem motor nie byl jeszcze tankowany.
Więc pytanie moje jeszcze przed tą czynnością.
Czy lepiej kupić 2-3 filtry paliwa, zalewac go teraz do pelna i po prostu co jakiś czas wymienić filtr ?
Czy może spuścić paliwo do zera, zdemontować bak i wyczyścić którąś z metod opisanych na forum (ew którą polecacie jako najbardziej skuteczna?)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Rdza w zbiorniku paliwa

Post autor: Blunio »

Na pewno masz sporo rdzy, szlamu i brudu w dolnym zbiorniku. (Nie wiem czy masz górny zbiornik :?: ale brudy z reguły gromadzą się w dolnym). Demontaż dolnego zbiornika jest dość kłopotliwy, więc na dobry początek spróbuj pojeździć i obserwować, czy:
1. jest rezerwa ?
2. czy filtr się nie zamula ?
Jeżeli którykolwiek przypadek występuje, trzeba będzie poświęcić parę godzin na tę robotę.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Hermes93
Posty: 7
Rejestracja: 25 stycznia 2013, 16:49
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Rdza w zbiorniku paliwa

Post autor: Hermes93 »

No tak jest górny i dolny zbiornik ... Jak teraz oglądam to faktycznie ciężko bedzie go zdemontować
Ale przypuszczam że trzeba by zacząć od sprawdzenia stanu obecnego filtra bo nie wiem jaki przebieg zostal na nim zrobiony.
Zważywszy na to że rzeczywiście pod korkiem trochę luźnej rdzy jest sądzę że może on być w dosc kiepskim stanie
Jakie czynności wykonać żeby nie polać wszystkiego i skutecznie wyjąć filtr ?
Awatar użytkownika
griszasad
Posty: 363
Rejestracja: 01 kwietnia 2009, 21:19
Motocykl: Yamaha Drag Star XVS
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Rdza w zbiorniku paliwa

Post autor: griszasad »

masz dużo czasu do wiosny a jednak warto wyciągnąć oba baki i je solidnie wydmuchać i przepłukać..
inaczej możesz później tego żałować, że nie zrobiłeś tak..

ściągniesz tylne koło i masz praktycznie wszystko na wierchu....

Obrazek
"Nie mam nic przeciwko przychodzeniu do pracy i nawet to lubię, Ale te osiem godzin czekania na wyjście to już totalny absurd."
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Rdza w zbiorniku paliwa

Post autor: Blunio »

Pawia rzuciłeś na ten motocykl ? Jak to młody zobaczy to się przerazi i nic nie zrobi :)
Tylne koło i jeszcze demontujemy kawałek ramy z lewej strony moto, inaczej bak nie wyjdzie :o
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Hermes93
Posty: 7
Rejestracja: 25 stycznia 2013, 16:49
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Rdza w zbiorniku paliwa

Post autor: Hermes93 »

No do wiosny dużo czasu ale obawiam się że później mogę go nie mieć wystarczająco dużo ...
Mógłbyś napisać coś więcej ?
Jak zrzucę koło co potem ?
Jak to wyczyścić ? od czego zacząć ?
Byłbym bardzo wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Rdza w zbiorniku paliwa

Post autor: Blunio »

Porozpinasz przewody elektryczne, przewody od nalewania i odbiorcze, odkręcisz bak i go wyjmiesz. Z dołu odkręcisz elektromaagnes z kranikiem, do zbiornika wrzucisz garść śrubek i nakrętek i pobawisz się w "taniec św. Wita" z bakiem w rękach. Potem jedni i drugie płukanie i po krzyku. Inna sprawa to demontaż i weryfikacja kranika i elektromagnesu. Może być potrzebny zestaw naprawczy (podkładki, uszczelki) ale niekoniecznie. Było dokładnie opisywane, znajdziesz .... samym kranikiem nie kręć, po 1. nie ma takiej potrzeb, po 2. jak się nim kręci to potem przecieka.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
griszasad
Posty: 363
Rejestracja: 01 kwietnia 2009, 21:19
Motocykl: Yamaha Drag Star XVS
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Rdza w zbiorniku paliwa

Post autor: griszasad »

Blunio pisze:Pawia rzuciłeś na ten motocykl ? Jak to młody zobaczy to się przerazi i nic nie zrobi :)
Tylne koło i jeszcze demontujemy kawałek ramy z lewej strony moto, inaczej bak nie wyjdzie :o
Paw to byłby przy tym rarytas.....
https://plus.google.com/photos/11477131 ... banner=pwa
to było czyszczenie....
"Nie mam nic przeciwko przychodzeniu do pracy i nawet to lubię, Ale te osiem godzin czekania na wyjście to już totalny absurd."
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Rdza w zbiorniku paliwa

Post autor: Blunio »

griszasad pisze:Paw to byłby przy tym rarytas..
Współczuję :shock:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
spaw
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 00:10
Motocykl: Tiger 900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Rdza w zbiorniku paliwa

Post autor: spaw »

Czy to jakieś aluzje do mnie!? :P
"W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnatrz"
Terry Pratchett
Obrazek
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rdza w zbiorniku paliwa

Post autor: toooomelo »

Nawet nie trzeba demontować koła, żeby wyjąć dolny zbiornik paliwa.
Wystarczy lewarkiem unieść motocykl, aby wahacz opadł. Przynajmniej ja tak zrobiłem.
Obrazek

Z resztą, już kiedyś rozpisywałem się o tym i nie będę powtarzał jeszcze raz tego samego :wink:
viewtopic.php?f=2&t=14292&p=268959#p268959
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
ODPOWIEDZ