XV 750, wysokie obroty na ciepłym silniku

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
aurumcantus
Posty: 198
Rejestracja: 18 października 2012, 14:27
Motocykl: TDM 900
Lokalizacja: Sochaczew
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

XV 750, wysokie obroty na ciepłym silniku

Post autor: aurumcantus »

Witam
Problem jak w temacie. Yamaha rocznik 92 pięknie odpala, na zimnym chodzi idealnie, zbiera sie bardzo dobrze, idzie prawie jak moja 700 :D , jeździłem nią dwa tygodnie temu lecz krótko. Kilka dni temu dostałem telefon, że po przejechaniu ok 10 km na postoju nie chce zejść poniżej 4 000 obr/min. Gdy ostygnie wszystko wraca do normy. Jade w sobote to przy okazji zerknę na zawory itp. Proszę o sugestie co ewentualnie można sprawdzić.
Obrazek
sigsauer
Posty: 89
Rejestracja: 18 maja 2012, 10:41
Motocykl: "Wojownik"
Status: Offline

Re: XV 750, wysokie obroty na ciepłym silniku

Post autor: sigsauer »

Może po rozgrzaniu (coś się rozszerza termicznie) zawiesza się gdzieś linka gazu, albo przepustnica się nie domyka....ostygnie...wraca do wymiaru. Ja bym też to sprawdził... :idea: :idea:
Zawory... :roll: ...raczej nie mają wpływu na regulację obrotów silnika...pracują tak jak rozrząd każe... :idea:
"....quidquid latine dictum sit, altum viditur" :)
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: XV 750, wysokie obroty na ciepłym silniku

Post autor: marceli5555 »

Moja maszynka na zimnym silniku( bez dodawania gazu) gaśnie z powodu zbyt wolnych obrotów kiedy się jednak zagrzeje to obroty stabilizują się w granicach 1000ob/min i ten typ tak chyba ma ,powodem takiej różnicy są w stu procentach gaźniki ,jestem tego pewien bo na wiosnę wrzuciłem do mojej maszynki inne gaźniki i różnica pomiędzy zimnym a ciepłym silnikiem była owszem ale bardzo mała najwyżej 200obr. W opisywanym przez Ciebie przypadku wygląda tak jakby blokowała się któraś z przepustnic (nie domyka się do końca ) albo linka się blokuje i nie pozwala domknąć się przepustnicom albo przepustnica się zaciera no może nie sama przepustnica ale jej oś ,tego co prawda nie widać ale zdejmując gumowe kolanka łączące ramę z gaźnikami zagrzej motor i zaglądnij (używając lusterka i latarki ) czy przepustnice są zamknięte Prześwit pomiędzy przepustnicami a gardzielami powinien być bardzo mały przy zamkniętej manetce gazu ,tak na oko z 0,5mm .
milaczq
Posty: 25
Rejestracja: 03 maja 2017, 02:02
Motocykl: virago 750 xv '92
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 58
Kontakt:
Status: Offline

Re: XV 750, wysokie obroty na ciepłym silniku

Post autor: milaczq »

Cześć, wiem że odkopuję dinozaura, ale mam taki sam problem, a rozwiązania szukajką nie znalazłem.
Zatem po pierwsze pomocy,
po drugie, zacząłem od rozbierania gaźników i w jednym z nich oś od przepustnicy (ta okrągła mosiężna blaszka) :), jest po jednej stronie wytarta - to znaczy: z fabryki wychodzi pokryta czymś w rodzaju teflonu!? (ciemno szara powłoka - nie brud lub nagar) a u mnie jest na części obwodu, po jednej stronie wytarta. Spolerowałem oś po tej stronie, ale pomogło tylko częściowo.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam milaczq :chopper:
marekc1019
Posty: 103
Rejestracja: 05 maja 2017, 20:41
Motocykl: XV 535 , Victory1200
Lokalizacja: Gdynia
Status: Offline

Re: XV 750, wysokie obroty na ciepłym silniku

Post autor: marekc1019 »

Łapie lewe powietrze.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: XV 750, wysokie obroty na ciepłym silniku

Post autor: 2007XV1700 »

wiesza się na przepustnicach?
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
martinez98
Posty: 28
Rejestracja: 13 maja 2018, 22:55
Motocykl: Virago xv125
Lokalizacja: Rumia
Status: Offline

Re: XV 750, wysokie obroty na ciepłym silniku

Post autor: martinez98 »

Może jakaś guma na dolocie dostaje plastyczności i lewe powietrze bierze. Może z wierzchu wyglądać dobrze, a po demontażu dopiero widać spękania.
ODPOWIEDZ