Big Problem Proszę o pomoc

Tematy związane z gażnikami
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

witam, pod koniec zeszłego sezonu zakupiłem virago 535 87r wymieniłem olej w silniku wraz z filtrem; olej w kardanie; filtr powietrza i świece Na dodatek wyciągnąłem zbiorniki paliwa wylałem stare paliwo popłukałem nowym aż w końcu było czystko i zamontowałem z powrotem zalałem nowym paliwem i oczywiście filtr paliwa też nowy Wraz z kolegą wyciągnęliśmy gaźniki i środkiem do czyszczenia wyczyściliśmy je po czym zostały zamontowane kolega ma wakuometry podpiął gaźniki i ustawił A moto odpala mi bez problemu Ale podczas jazdy jak się zwolni i chce się przyśpieszyć moto się dusi trzeba zredukować na dodatek v-max to 100 w porywach 110 i też manetka gazu nie może być do końca bo sie dusi robi tak jakby bieg się skończył tylko trzeba popuścić i zaczyna jakoś jechać na dodatek pali 10L na 100km membrany wydawały mi się być ok No ale też Fachowcem w tym temacie nie jestem
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: Bynio »

Wyreguluj gaźniki czyli ustaw poziomy paliwa bo przez to dużo pali i się zalewa w trakcie jazdy
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
Awatar użytkownika
gali
Posty: 209
Rejestracja: 02 sierpnia 2009, 22:41
Motocykl: xv535 rok 91
Lokalizacja: Grudziądz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: gali »

szyba2012 pisze: Wraz z kolegą wyciągnęliśmy gaźniki i środkiem do czyszczenia wyczyściliśmy je
Jeśli środek zawierał aceton albo octan lub jakieś ich pochodne, a Wy nie usunęliście elementów gumowych typu o-ringi czy uszczelki to któryś ze składników tego środka mógł się do nich dobrać. Możliwe że skutek jest właśnie od tego
Awatar użytkownika
bazuq
Posty: 66
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 09:08
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Łaziska Górne, Śląskie
Wiek: 28
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: bazuq »

Jak dla mnie to masz membrany do wymiany, miałem identyczny problem i miałem przeswit w membranach
Ostatnio zmieniony 28 marca 2014, 09:37 przez bazuq, łącznie zmieniany 1 raz.
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

poszukam tylko jak go wyregulować i spróbuje ( a co w gaźniku się reguluje? poziom paliwa i jeszcze coś? to jest to co regulowane było wakuometrami?) a jak nie pomoże to Motogarage Tarnowskie Góry mi zostanie ;p
Awatar użytkownika
bazuq
Posty: 66
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 09:08
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Łaziska Górne, Śląskie
Wiek: 28
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: bazuq »

sprawdz najpierw membrany czy nie ma gdzieś malutkiej dziurki, miałem tak, że na wysokim biegu po odkreceniu manetu sie dusiła, wymieniłem membrany i smiga. Regulacja gaźników jest na śróbkach a do synchronizacji potrzebny jest wakuometr
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

membrany właśnie wyglądają na ok aha zaczynam chyba kumać czaczę :) synchronizacja ich dwóch to wakuometry chodzi żeby chodziły tak samo pod względem mieszanki paliwowo powietrznej A Regulacja to trzeba ustawić poziomy paliwa w gaźniku? Dobrze myślę? szukam teraz jak to dobrze zrobić szkoda że większość fotek w postach na forum już nie działa ;p
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

a podpowie mi ktoś krok po kroku jak ustawić poziom paliwa w gaźniku i wspomoże fotosem? Ogólnie powiem Wam fajna sprawa grzebanie w takim moto i tak się zaczynam czegoś uczyć ;) ale tak bez pomocy ten problem który mam Przerasta mnie :P
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5542
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: Andrzej S »

Dawid podjedź do mnie to Ci pokażę :D , na korpusie gaźnika jest kreska jaki ma być poziom, na dole masz króćce do podpięcia wężyków...
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

zrobione wyregulowane na ok, czyste i synchro ale dalej to samo chyba będzie rozbiórka i dokładne sprawdzanie wszystkich uszczelnień czy coś nie jest rozerwane a może to nie gaźniki ?? sprawdzę czy dobrze filtr powietrza leży ale na 99% Zaje...Dobrze :) wszystko musi sie dać zrobić ;)
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: mytek1 »

Poziom paliwa ma być bodajże 10mm poniżej tych kresek na korpusach. Co do mieszanki paliwowo-powietrznej to po prawej stronie gaźnika, poniżej dekielka masz tak głęboko śrubkę, to nią się ustawia mieszankę. Pierwsze ustaw zawory, a później bierz się za gaźniki. Co do filtra powietrza to ma być tak, że jak ściągniesz jego pokrywę to masz widzieć jego wewnętrzną stronę.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

dobra więc tak :wink: wszystko ustawione, wyregulowane można powiedzieć że się nad tym spuszczałem jak aptekarz nad lekarstwem i dalej nic Lewego powietrza nie ciągnie jedzie 110km/h z niższych obrotów ma problem żeby lekko płynnie przyśpieszyć trzeba dać więcej gazu szarpnie ale jakoś już pojedzie :frustrated: tak więc zaczyna mi się wydawać, że trzeba teraz poświęcić czas zaworą :?:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: -waldi- »

a na filtr powietrza patrzyłeś, bo chyba zabity na amen :D

w jakim stanie uszczelka wewnątrz komory pływakowej, nie chodzi o tą pod pokrywką oczywiście
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

tak filtr powietrza sprawdzałem, Wszystko jest OK, przynajmniej mi się tak wydaje jeszcze pobawię się w te zawory i się okaże ;p przebieg mam ponad 60tys. :P może co innego sie już kończy ??
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: -waldi- »

Jak odpuścisz manetkę to zalewa Ci go w cholerę. Jeżeli na jałowych chodzi OK to zawory sobie odpuść.

Pytanie pomocnicze: czy czasami nie ukręciliście śrub w co są w osi z iglicą, takie z otworkiem ?

Filtr zdemontuj i bez niego sprawdź :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

nie wiem o które chodzi? ale myślę że nie? odpala dobrze chodzi ładnie tylko ma takie zagrania ;> ;-)
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

a jak to nie pomoże to kurcze wyciągnę gaźniki i wymienię w nich Wszystko normalnie nówki sztuki będą :)
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

kiedyś miałem gpz600 i tam te gumowe krućce z gaźników pospadały i się podobnie działo lewe powietrze było, a kolega kiedyś w hornecie miał podobnie ale się okazało że zawory mu zrobili magicy z ,,Motocykl" i wszystko już dobrze było
Awatar użytkownika
korkillus
Posty: 45
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 13:15
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Mielec
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: korkillus »

Pozwól szyba, ze sie podepnę. Koledzy mam problem o podobnych objawach, motocykl stracił na mocy, słychać takie pocharkiwanie i co chyba ważne spaliny intensywnie wydobywają sie z górnego wydechu zaraz po zgaszeniu maszyny, z drugiego nic. Podobnie grzeje sie tylko jeden kolektor. Czy ktoś podpowie czego szukać?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: -waldi- »

świece do wymiany, gaźniki do sprawdzenia
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

więc tak powoli gdy tylko był czas siedziałem raz sam raz z kolegą przy moim virago i wszystko cacy malina Naprawdę jak ktoś trafi przy zakupie na taką virago to szczęściarz Ale mój problem to na 98% Moduł ponieważ kolega ściągnął innego znajomego z 535 i porównując moja lepiej odpala, lepiej chodzi Wszystko lepiej ;p ale różnica taka że szybciej mam odcięcie koniec biegów moduły różniły się znajomy zgodził się na podmiankę i moja wtedy już nie chodziła wcale Dlatego zaczyna mi się wydawać że mam albo inny moduł, albo zepsuty, albo zablokowany?
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

ładnie chodzi, trasa z plecakiem 110-120km/h spalanie 5,5l V-max nie sprawdzony na razie z pasażerem tylko 140 było ale można jeszcze :)
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: Cpt. Nemo »

szyba2012 pisze: Dlatego zaczyna mi się wydawać że mam albo inny moduł, albo zepsuty, albo zablokowany?
W Virago 535 byly dwa rodzaje modulow i zaden z nich nie byl blokowany :)

Ciesze sie, ze ladnie chodzi - ale dla potomnych trzeba bylo napisac po jakim zabiegu czyli co bylo popsute ?

535 powinna max dawac 160 km/h :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
szyba2012
Posty: 15
Rejestracja: 23 marca 2014, 15:38
Motocykl: virago 535 87r
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: szyba2012 »

popsuty oddany do elektronika który go naprawił (130zł wziął)
Awatar użytkownika
leczmo
Posty: 1295
Rejestracja: 30 kwietnia 2014, 23:22
Motocykl: Virago 535/VTX 1300
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Re: Big Problem Proszę o pomoc

Post autor: leczmo »

Czyli pewnie elektronik wymienił świece-2*15 zł świece z narzutem, 100zł robocizna :D
ODPOWIEDZ