Szarpie w zakresie 2-3 tysięcy

Tematy związane z gażnikami
dlugi1972
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2013, 20:16
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Szarpie w zakresie 2-3 tysięcy

Post autor: dlugi1972 »

Witam serdecznie wszystkich
Jestem posiadaczem virago 750 91r. od 2 lat, gaźnik mikuni, na początku sezonu postanowiłem zmienić króćce u poleconego fachowca ponieważ wyglądały nie ciekawie .Podczas wymiany byłem cały czas obecny.
Wszystko przebiegło pomyślnie,gaźnik bardzo czysty ,zaworki iglicowe szczelne, membrany ok, iglice też ,ale posiadają tylko jedno wcięcie czyli bez regulacji , po złożeniu mechanik przeprowadził synchronizację i wszystko było ok.
Problem pojawił się następnego dnia po odpaleniu (na dotyk) i wstępnym rozgrzaniu, silnikiem szarpie podczas spokojnej jazdy w zakresie 2 - 3 tysięcy, natomiast kiedy przyspieszam problem znika.
W czasie upałów problem praktycznie prawie zanikł, ale czym zimniej tym gorzej szarpie.
Odwiedziłem powtórnie mechanika , który stwierdził iż silnik dostaje zbyt małą dawkę paliwa i należny zmienić główną dyszę na większą oraz iglice podnieść a to się wiąże z wymianą na iglicę z 4 rowkami.
Zastanawia mnie jedno, przed wymianą króćców motocykl pięknie przyśpieszał od wolnych obrotów bez szarpnięć a po wymianie się pogorszyło, dla mnie ta wersja z wymianą dysz i iglic jest nie bardzo logiczna.
Sprawdzałem szczelność gaźników podczas wolnych obrotów lejąc strzykawką paliwo na połączenia w okolicach styku z króćcami(nie zauważył zwiększenia obrotów) oraz regulowałem śrubami od mieszanki w zakresie 2,5 - 6 obrotów, bez rezultatu, ostatecznie zostawiłem 2,5 tak jak instrukcja nakazuje.
Czy ktoś z kolegów miał może podobną sytuacje, proszę o podpowiedz.
Pozdrawiam.
Gawron1
Posty: 214
Rejestracja: 02 października 2014, 18:49
Motocykl: virago 1100 CBF 1000
Lokalizacja: ok, Jarosławia
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Szarpie w zakresie 2-3 tysięcy

Post autor: Gawron1 »

Odswieżam problem, mam to samo w 1100 na 2 lub 3 obroty 2 do 3,5 tyś szarpie ,na 4 mniej szarpie ala czuć
jak dodaję gazu problem znika ,sprawdzane gażniki skład mieszanki chyba dobry, świece koloru kawa z mlekiem
2razy wymieniane na nowe i nic, dalej to samo .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Szarpie w zakresie 2-3 tysięcy

Post autor: -waldi- »

po pół obrotu wkręty składu mieszanki wykręć, jak dalej szarpie to jeszcze o pół - powinno pomóc
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
dlugi1972
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2013, 20:16
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Szarpie w zakresie 2-3 tysięcy

Post autor: dlugi1972 »

Witam
Kolego tak jak wcześniej pisałem próbowałem już wkręcać oraz wykręcać bez większej poprawy jak się zmieniło to tylko na gorzej żadnej poprawy jak szarpał tak szarpie, problem znika w ciepłe dni jak się porządnie rozgrzeje.
Gdybym miał możliwości podniesienia iglicy, ale niestety mam tylko jedno wcięcie.dziwi mnie tylko jedno, przed wymiana króćców było wszystko ok.
Gawron1
Posty: 214
Rejestracja: 02 października 2014, 18:49
Motocykl: virago 1100 CBF 1000
Lokalizacja: ok, Jarosławia
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Szarpie w zakresie 2-3 tysięcy

Post autor: Gawron1 »

Valdi dzięki za informację ,odkręciłem pół obrotu i nie szarpie ,pozdrawiam.
ODPOWIEDZ