XV 750 gaźniki na eko i na sport

Tematy związane z gażnikami
Jazło
Status: Offline

XV 750 gaźniki na eko i na sport

Post autor: Jazło »

Witam kolegów i koleżanki. Mam małe pytanie w temacie ustawienia gaźników w XV 750. Sam za bardzo w to nie wierzę ale wzmianki na ten temat można znaleśl np na str. motocykle domeczek gdzie piszą że istnieje mozliwość przestawiania gaźników w 2 wariantach na eko i na sport. Dziwie się bo juz troszkę maszyn ujeżdzałem i nic podobnego w nich nie dało sie zrobić. Martwi mnie troszke spalanie w mojej Viagrze bo przy Junaku blado wypada. Jasiek przy 70 spala 3,5 L/100 km a virówka w trasie 7 ale moja jest nietypowa i prosze się nie śmiać sprawdzana z innymi 750 które miały 200 km na liczniku i 55 KM a moja ma 220 km na liczniku i z moca 62 KM. Rwie jak szalona. Słyszał ktos może o tym przestawianiu. Prawde powiedziawszy wolał bym żeby przy jej kąforcie podruży spalała mniej i była wolniejsza.
pozdrawiam Jazło
kurek
Status: Offline

Re: XV 750 gaźniki na eko i na sport

Post autor: kurek »

witaj!
tez mnie to zaciekawilo wiec swego czacu gazniki wyciagnalem i przejzalem...z tego co wypatrzylem to jedyna regulacja wplywajaca na spalanie i moc wynika z regulacji polozenia iglicy...bo te gazniki so banalnie proste ogulnie...jesli opuscimy iglice na sam dol to naturalnie bedzie mniej palic(i straci na kopycie)i odwrotnie jak podniesiemy.naturalnie trzeba by jeszcze przeregulowac powietrze przy tych zmianach...a Twoja jedzie i pali tyle bo pewnie ktos DYNO JET'a zapodal....rozbierz gazniki i sprawdz na glownej dyszy jaki rozmiar jest i porownaj z seryjnym(nie pamietam jaki powinien byc)tam od spodu bedzie nabity.pozdrawiam.
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: XV 750 gaźniki na eko i na sport

Post autor: tacim »

No na iglicy są chyba 4 nacięcia ja miałem oba gaźniki na przedostatnim. Ale wtedy to nie wiedziałwm do czego są teraz to bym mógł spokojnie je podnieść.
ODPOWIEDZ