czyszczenie gaznika xv250

Tematy związane z gażnikami
mnap89
Posty: 94
Rejestracja: 10 marca 2012, 19:10
Motocykl: xv 250
Lokalizacja: stargard szczeciński
Wiek: 34
Status: Offline

czyszczenie gaznika xv250

Post autor: mnap89 »

Witam,

Zastanawiam sie nad przeczyszczeniem gaznika w mojej xvce. Teoretycznie gaznik byl czyszczony i regulowany w serwisie 3 sezony temu - niestety jak sie pozniej dowiedzialem czyszczenie polegalo na dolaniu jakiegos specyfiku do baku paliwa ale skasowali za normalne czyszczenie przez rozebranie - mniejsza o to.
Generalnie yamaha pali dobrze nawet po dluzszym postoju. Problemem jest tylko "mułowatość" zaraz po odpaleniu zanim sie silnik nagrzeje. Inny zas problem jaki jeszcze zaobserowalem to muł gdy dojezdzam np do swiatel, krzyzowki itp, zatrzumuje sie i dajmy na to np odrazu chce jechac, odkrecam gaz ale reakcja na gaz w tym momencie jest dosc opozniona.
Spalanie chyba troche wzroslo ale ciezko stwierdzic - kiedys byl 3 l moze nawwet ciut mniej , teraz 3,2 i czasem troszke wiecej ale moze to kwestia troche ionnej jazdy.

Tak czy siak, mysle ze wypadaloby zajrzeć do gaznika i przeczyscic co nieco. Jako metode czyszczenia wybralbym jakis carb cleaner w sprayu i myjka ultradzwiekowa. Jednakze mam jedno pytanie. W gazniku są grzałki - takze domyslam sie ze do mycia w myjce nalezaloby je zdemontowac? No i drugie - co ze śruba do regulacji składu mieszanki(pilot screw) - czy lepiej byloby to wymontowac do czyszczenia i pozniej bawic sie w regulcje aby bylo dobrze czy lepiej zostawic i wrzucic do myjki bez wykrecania jej?
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 262
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:15
Motocykl: CX500, BMW-R71
Status: Offline

Re: czyszczenie gaznika xv250

Post autor: Artur »

Przecież ta śrubę do regulacji możesz wpierw do kręcić licząc obroty a potem ustawić tak samo, zas mycie nie rozebranego gaziora mija się z logika
mnap89
Posty: 94
Rejestracja: 10 marca 2012, 19:10
Motocykl: xv 250
Lokalizacja: stargard szczeciński
Wiek: 34
Status: Offline

Re: czyszczenie gaznika xv250

Post autor: mnap89 »

No dobra. wszystko rozebralem, wyszyscilem troche carb cleanerem pozniej calosc w myjce ultradzwiekowej. Dodatkowo wymienilem sruby na imbusowe bo te oryginalne ktos zajechal. W sumie nie bylo tam prawie zadnego syfu.
No ale gaznik juz poskladany, zamontowany - dzisiaj byla krotka jazda probna - wszystko dziala jak nalezy.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: czyszczenie gaznika xv250

Post autor: -waldi- »

no to gratulacje, a muła na zimnym i tak ma :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
mnap89
Posty: 94
Rejestracja: 10 marca 2012, 19:10
Motocykl: xv 250
Lokalizacja: stargard szczeciński
Wiek: 34
Status: Offline

Re: czyszczenie gaznika xv250

Post autor: mnap89 »

Troche tak ale jest o wiele lepiej niz bylo. Co w takim wypadku polecasz zrobic? Cos gdzies czytalem ze mozna zmienic dysze na wieksza ale czy to prawda?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: czyszczenie gaznika xv250

Post autor: -waldi- »

prawidłowo wyregulowane tak mają :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
mnap89
Posty: 94
Rejestracja: 10 marca 2012, 19:10
Motocykl: xv 250
Lokalizacja: stargard szczeciński
Wiek: 34
Status: Offline

Re: czyszczenie gaznika xv250

Post autor: mnap89 »

No dobra, a o ile wieksza dysza powinna byc? Standardowo jest #17,5. Main jeta chyba nie trzeba wymieniac, co? Pozatym gdzie mozna kupic te dysze? Bo z tego co widze to nigdzie nie ma.
Awatar użytkownika
roboluch
Posty: 75
Rejestracja: 28 września 2014, 18:33
Motocykl: XV 125
Lokalizacja: Lubsko
Wiek: 54
Kontakt:
Status: Offline

Re: czyszczenie gaznika xv250

Post autor: roboluch »

Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności.
Albert Einstain
LisowczykJG
Posty: 25
Rejestracja: 27 października 2013, 21:20
Motocykl: Yamaha Virago 535 ,
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiek: 30
Status: Offline

Re: czyszczenie gaznika xv250

Post autor: LisowczykJG »

Witam
nie chcę zakładać nowego tematu więc napisze tutaj tyczy właśnie gaźnika xv 250. Moja virago jest z 93.r pali dobrze ciepła zbiera się jak trzeba zimna po odpaleniu dość mocny muł ale nie wadzi mi to, jest inna kwestia niestabilne wolne obroty konkretnie jest tak jade zatrzymam sie obroty są troche za wysokie zmniejsze są ok przejade sie zatrzymam i potrafią spaść na jeszcze niższe tak ze motor bedzie miał tendencje do gaśnięcia. Przez to nie da sie ustawić satysfakcjonujących obrotów myślę ze to brudny gaźnik racja ? a i na śrubie od mieszanki miałem jak by sylikon była przez to trudna do zlokalizowania wydłubałem go i troche regulowałem ponieważ mieszanka była zbyt bogata.

A i druga kwestia kiedy stoję chwile w miejscu to czuć spaliny bardzo intensywnie myślę ze to któraś uszczelka przy cylindrze czy aby ją wymienić musze demontować cały wydech ? dodam ze problem spalin pojawił się po upadku na mokrej drodze przy jakichś 20 km/h nic sie nie uszkodziło mam gmole ale właśnie te spaliny aż wiercą w nosie i psują przyjemność z jazdy.
ODPOWIEDZ