Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: Pixa »

Witam

Mam gazniki swiezo po synchronizacji i regulacji. Troche jednak sklad mieszanki wydaje mi sie nie taki, jak byc powinien. Co mowi serwisowka? Wkrecam srubki do oporu i wykrecam o ile obrotow?

wYkrecanie = wiecej powietrza
wkrecanie = wiecej paliwa

Prawda?
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: Bynio »

Po czym sądzisz że masz źle ustawiony skład mieszanki ? Jakie masz objawy ?
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: Pixa »

Nie chcialem sie wlebiac, w moj problem, no ale ok :-) Moto przerywalo na jeden gar od czasu do czasu - w warsztacie wyczyszczono gazniki, zsynchronizowano je itd. Moto jednak dalej przerywalo. Przy wkreceniu srub prawie na maxa sytuacja sie poprawila. Jednak problem nie ustal. Winna okazala sie cewka - po wymianie moto chodzi jak zloto, ale sklad mieszanki jest zbyt bogaty (srubki zostaly prawie na maxa wkrecone). Przejechalem 100 km i weszlo 8 litrow - troche za duzo. Chcialbym juz na wlasna reke wyregulowac sklad mieszanki, tym bardziej, ze gazniki sa czyste i zsynchronizowane.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: -waldi- »

wykręcając wkręty dodajesz i paliwo i powietrze..... przy takim samym otwarciu przepustnicy = wzbogacasz

Serwisówka mówi 2,5 obroty wykręcić od max wkręcenia, jednak co silnik i gaźnik jest inaczej. U jednego na 2,5 idealnie u innego 1, a u jeszcze innego 4 obroty.

Przy bogatej mieszance szybko schodzi z obrotów i twardo chodzi.
Przy ubogiej wolno schodzi z obrotów, faluje na jałowych i miękko pracuje.

Weź sobie sprawdź poziomy paliwa i dysze, czy czasem "nasi" tam łap nie wsadzili skoro tyle pali.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: Pixa »

Na pewno wykrecajac wzbogacam? Czy jak wkrece na maxa to poczuje opor?
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: Pixa »

Ok, wkrecilem na maxa, potem 2,5 obrotu odkrecilem. Troszke sie dlawil, wiec odkrecilem jeszcze 0,5. Przy 3 obrotach chodzi rowno, dosc wolno mi miarowo. Chyba tak zostawie.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: Blunio »

Pixa pisze:odkrecilem. Troszke sie dlawil, wiec odkrecilem jeszcze
Będziesz tak kręcił aż ukręcisz. Najpierw sprawdź poziomy paliwa, potem będziesz kręcił wolnymi obrotami. A w ogóle to trzeba sprawdzać jak wyglądają świece a nie "obracać" jak Ksiądz Magdę :bravo:
Poza tym wolne obroty mają znikomy wpływ na spalanie, więc ja obstawiam za nadmiernym poziomem paliwa w gaźnikach :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: Pixa »

Po dosc dynamicznej jezdzie, 80% trasa, 20% miasto wziela mi 5,7 litra. Wiec chyba jest ok. 8 litrow wyszlo wczesniej dlatego, ze palila na jeden gar i ze spuscilem troche benzyny do kosiarki o czym zapomnialem :D Dzieki za rady,
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: Blunio »

Pixa pisze:8 litrow wyszlo wczesniej dlatego, ze palila na jeden gar i ze spuscilem troche benzyny do kosiarki o czym zapomnialem
Qrna mało się nie posikałem ... ale na plus "dodatni" zaliczam fakt że się przyznałeś :bravo:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: tylust »

-waldi- pisze:....Serwisówka mówi 2,5 obroty wykręcić od max wkręcenia, jednak co silnik i gaźnik jest inaczej. U jednego na 2,5 idealnie u innego 1, a u jeszcze innego 4 obroty.

Przy bogatej mieszance szybko schodzi z obrotów i twardo chodzi.
Przy ubogiej wolno schodzi z obrotów, faluje na jałowych i miękko pracuje.
....
Przydatna wskazówka Waldi :bravo: ..... ja u siebie też dałem 2,5 obrotu i przy takim ustawieniu przód pracuje idealnie, a tył strasznie strzela w rurę - praktycznie pluje ogniem bo wydech przelotowy :P

Objawy tak jak napisałeś dla ubogiej mieszanki - wolno schodzi z obrotów i faluje na jałowych.... ale z kolei świeca czarna od sadzy :? Ale jak rozumiem ocena stanu świec tylko na podstawie pracy silnika w garażu na biegu jałowym nie ma raczej sensu ?
Tomek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: -waldi- »

nie ma sensu, pojeździj trochę, wtedy świece pooglądaj
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: 2007XV1700 »

jak pojeździsz (tak ok 15 min) to zgaś silnik w trakcie jazdy żeby nie pracował ani chwili na jałowym biegu.
Awatar użytkownika
mariusz_u
Posty: 32
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 22:32
Motocykl: Yamaha Virago XV 535
Lokalizacja: Władysławowo
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: mariusz_u »

Pixa pisze:Chcialbym juz na wlasna reke wyregulowac sklad mieszanki, tym bardziej, ze gazniki sa czyste i zsynchronizowane.
Tylko jeden szczegół: po każdej regulacji trzeba od nowa wykonać synchronizację... także tego... jak se pokręcisz śrubkami, to synchro idzie sie walić i wszystko obraca sie w :shit:
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 262
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:15
Motocykl: CX500, BMW-R71
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: Artur »

mariusz_u pisze: Tylko jeden szczegół: po każdej regulacji trzeba od nowa wykonać synchronizację... także tego... jak se pokręcisz śrubkami, to synchro idzie sie walić i wszystko obraca sie w :shit:
nie prawda bo synchro to równe ustawienie obu przepustnic i kręcenie śrubka od składu wolnych obrotów wpływu na to nie ma
Awatar użytkownika
tomik44
Posty: 1921
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:08
Motocykl: Trike bmw,virago 750
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: tomik44 »

Artur to się zdziwisz, bo rozjedzie Ci się synchronizacja na wolnych obrotach :(
Tomek vel Godżilla ;)
Awatar użytkownika
mariusz_u
Posty: 32
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 22:32
Motocykl: Yamaha Virago XV 535
Lokalizacja: Władysławowo
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: mariusz_u »

Niczym Chuck Norris internety ja przeczytałem to forum i na jego podstawie twierdzę nadal, że ostatnim etapem jakiejkolwiek regulacji jest synchronizacja gaźników, która wieńczy dzieło.
Zresztą na logikę: synchronizację przeprowadza się na wolnych obrotach biegu jałowego, więc każdorazowe pokręcenie śrubką składu mieszanki biegu jałowego zmienia warunki pracy gażników. Dalej Artur dośpiewaj sobie sam... :roll:
Awatar użytkownika
tomik44
Posty: 1921
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:08
Motocykl: Trike bmw,virago 750
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: tomik44 »

Synchronizację przeprowadzamy w całym zakresie obrotów, czym innym regulujemy na wolnych i czym innym na wyższych obrotach :shock:
Tomek vel Godżilla ;)
Awatar użytkownika
mariusz_u
Posty: 32
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 22:32
Motocykl: Yamaha Virago XV 535
Lokalizacja: Władysławowo
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: mariusz_u »

A czym według Ciebie w takim razie regulujemy na wyższych obrotach? :roll: Z tego co mi wiadomo do synchronizacji służy wyłącznie jedna śruba regulacji synchronizacji pomiędzy gażnikami z lewej strony motocykla, a synchronizację przeprowadza się na dobrze rozgrzanym silniku na wolnych obrotach biegu jałowego.
Dla zobrazowania filmik: https://www.youtube.com/watch?v=22mQlnR1LY0
Czy mógłbyś dokładnie napisać w jaki sposób i czym (innym) reguluje się synchronizację na wyższych obrotach?
Awatar użytkownika
tomik44
Posty: 1921
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:08
Motocykl: Trike bmw,virago 750
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: tomik44 »

może się mylę ale wg mnie to śruba do pseudo synchronizacji (służy do zrównoważenia wyregulowanych gaźników), i nie wiele pomoże jak gaźniki nie będą zsynchronizowane. W wielkim skrócie na wolnych regulujemy składem mieszanki, a na wyższych równym otwrciem przepustnic. Wcześniej należy idealnie zgrać otwarcie przepustnic na wolnych obrotach, co wbrew pozorom nie jest wcale takie proste. :)
Tomek vel Godżilla ;)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 262
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:15
Motocykl: CX500, BMW-R71
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: Artur »

A tłumaczcie sobie to jak chcecie ale własnie synchronizacja gazników to jest ustawienie przepustnic w tym samym połozeniu (a w zasadzie na tym samym podcisnieniu) na wolnych obrotach i po synchronizacji dokonujemy ewentualnej korekty składu do wolnych
Jak ktos twierdzi inaczej to jego prawo :D ale nie zna zasady działania gaznika
Mówimy oczywiscie o korekcie czyli max 0,5 obrotu w jedna lub druga strone od ustawien fabrycznych, ale jesli silnik jest zuzyty a gazniki rozklekotane to w zasadzie nigdy dobrze tego nie ustawimy
Awatar użytkownika
tomik44
Posty: 1921
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:08
Motocykl: Trike bmw,virago 750
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: tomik44 »

Artur pisze ......po synchronizacji dokonujemy ewentualnej korekty składu do wolnych
Jak ktos twierdzi inaczej to jego prawo :D ale nie zna zasady działania gaznika......

Mam tylko nadzieję, że nie jesteś mechanikiem, bo biedne byłyby motory które miałbyś w ten sposób regulować :(
Tomek vel Godżilla ;)
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: vinny »

Artur pisze:
mariusz_u pisze: Tylko jeden szczegół: po każdej regulacji trzeba od nowa wykonać synchronizację... także tego... jak se pokręcisz śrubkami, to synchro idzie sie walić i wszystko obraca sie w :shit:
nie prawda bo synchro to równe ustawienie obu przepustnic i kręcenie śrubka od składu wolnych obrotów wpływu na to nie ma
Nieprawda , bo ta srubka od regulacji skladu mieszanki tak na prawdę reguluje podciśnienie w kanaliku dla wolnych obrotów , jak podepniesz zegar do krócca i wkręcasz śrubkę , na wolnych obrotach to podcisnienie maleje mieszanka ubożeje a jak wykręcasz rośnie ( większe podciśnienie więcej paliwa zaciągnie z dyszy wolnych obrotów i wzbogaci mieszankę ). Jak se pokręcisz za dużo srubami "skladu mieszanki" to synchro też ci się rozejdzie .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
looseblues
Posty: 428
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:41
Motocykl: Xv125,cmx450,vt700c
Lokalizacja: Jedlicze
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: looseblues »

To napisze ktoś wreszcie jak powinna wyglądać prawidłowa regulacja gażników.
Mnie moto dużo pli. Czyściłem gażniki, spawdzałem poziomy, membrany i dysze. Wcześniej paliła 4,5 teraz 10 litrów.
Pokręciłem bo zapomniałem, że dawno filtr nie był wymieniany. Cały czas żyłem w przekonaniu, że trzeba najpierw ustawić mieszankę (najlepiej za pomocą swiecy djagnostycznej) a póżniej zsynchronizować gażniki za pomocą śrubki.
Teraz chyba udało mi się ustawić w miarę dobrze , ale niech ktoś mądry napisze jak powinno wyglądać prawidłowe ustawienie. Z góry bardzo dziękuję.
billymarks
Posty: 30
Rejestracja: 19 września 2013, 20:44
Motocykl: virago 750 silnik920
Lokalizacja: Słupsk
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: billymarks »

1. Synchronizacja gaźników na wolnych obrotach śrubami przepustnic
2. Ustawienie składu mieszanki śrubami Pilot Jet gdy wolne obroty zmienią się doregulowanie ich wg punktu 1
3. Synchronizacja gaźników śrubą pomiędzy nimi na obrotach z jakimi jeździmy głównie się na trasie przemieszczamy u mnie 920 virago jest to 3-4 tys 80-110 km/h na godzinę
Pozdro
skarbek70
Posty: 61
Rejestracja: 14 lipca 2014, 07:37
Motocykl: Virago1100,FJR 1300
Lokalizacja: Bieszczady
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Sklad mieszanki - ile obrotow srubkami?

Post autor: skarbek70 »

Witam, po wyjęciu gaźników i kontroli membran oraz wizualnie czystości wewnątrz chciałem sprawdzić ile wkręcone są śrubki od mieszanki od wolnych obrotów. W Climerze znalazłem ,że to te oznaczone na zdjęciu. Znaczy pod tymi zaślepkami ale nie mogę do nich się dostać . Napisane było również ( Clymer) żeby nie regulować , bo są ustawione fabrycznie. Tu moje pytanie kręcić czy nie? Jak tak to jak wyjąć te zaślepki. Gaźnik Mikuni , motor xv 1100.
Załączniki
20160124_152910.jpg
20160124_152910.jpg (31.5 KiB) Przejrzano 21308 razy
ODPOWIEDZ