535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Tematy związane z gażnikami
bbruda
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:31
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: bbruda »

Witam,
wiedzialam ze predzej czy pozniej zawitam do tego dzialu, ale mialam nadzieje ze pozniej...

Jakis tydzien temu zmienilam filtr powietrza w naszym nowym nabytku, dzis usilowalam sie przejechac ale nic z tego, ledwo odpala na ssaniu, w ogole ma jakies takie niskie obroty na ssaniu.

Kazda proba dodania gazu na ssaniu konczy sie przygasaniem albo zgasniecie, ewidentnie sie dlawi.
Jak sie nagrzeje, musie pracowac na ssaniu inaczej gasnie, nie da sie ruszyc z miejsca, gasnie.

Porzadne przygazowanie zaraz po odpaleniu skutkuja dziwnym, raczej nie strzelaniem w wydech ale jakby pyrknieciem.

Chetnie poczytam dobre rady, polaczenie filtr powietrza, sprawdzilam dwa razy sadzilam ze moze cos zle skrecilam i dostaje lewe powietrze.

Ide tymczasem zobaczyc w jakim stanie sa membrany, ale skoro wczesniej ladnie pracowal to czemu nagle mialyby sie skonczyc... Zanim sie tkne gaznika i membran, zobacze swiece jak wygladaja.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2015, 21:18 przez bbruda, łącznie zmieniany 1 raz.
bbruda
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:31
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: bbruda »

Dziwne, pierwszy cylinder ten blizej przedniego kola swieca w kolorze hmm rudym, rdzawo jasnym. Drugi cylunder swieca czarna okopcona.
http://galery.drupal-developer.pl/virag ... AG1029.jpg
Niestety zdjecie zrobilam jak obie juz troche wyczyscilam, ale widac ze ta po lewej jest czarna, a po prawej rudawa.

Mam pytanie o srubki skladu mieszanki, nie moge ich zlokalizowac (ale chyba dlatego ze ukryly sie pod oryginalnymi gumowymi zatyczkami? - to doczytalam pozniej) :)
http://galery.drupal-developer.pl/virag ... AG1033.jpg

Do membran sie nie dostalam, bo nie wiedziec czemu, producent udziwnil sobie i jedna srubke dal na torxa, moja magiczna podreczna skrzynka nie miala takiego wiec moze i dobrze :) membrany moga sie czuc bezpieczne :)
na razie, bo jestem prawie pewna ze gdzie takiego torxa mam :)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: Blunio »

Nie nadpisuj nowych postów, wystarczy edytować poprzedni post i dopisać co Ci leży na sercu. No i zmień wielkość zdjęć, bo nie idzie czytać tego co napisałeś.
Przy zmianie filtra nie powinno się nic złego stać, chyba że coś źle złożyłeś i blokuje dopływ powietrza. Ja bym jeszcze raz podszedł do sprawy :roll:
Membran nie ruszaj, one działają dopiero przy większych prędkościach !
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
bbruda
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:31
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: bbruda »

Blunio pisze:Nie nadpisuj nowych postów, wystarczy edytować poprzedni post i dopisać co Ci leży na sercu. No i zmień wielkość zdjęć, bo nie idzie czytać tego co napisałeś.
Przy zmianie filtra nie powinno się nic złego stać, chyba że coś źle złożyłeś i blokuje dopływ powietrza. Ja bym jeszcze raz podszedł do sprawy :roll:
Membran nie ruszaj, one działają dopiero przy większych prędkościach !
Postaram sie pamietac, z tymi postami, zamiast img uzyje url i powinno byc ok, mniej upierdliwe...
zwykle opcja edycji mija po paru minutach, nie zauwazylam ze tutaj moge zawsze edytowac.

Filtr powietrza sprawdzalam dwa razy, nie da sie tego zle zlozyc :) Dzieki za rade z membranami.

A ty jakbys pamietal, ze zwracasz sie do kobiety, to bede wdzieczna :)
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: grzegorzbr2 »

Blunio to jest Ona a nie On :D
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: -waldi- »

skoro po zmianie filtra to się stało to jego wina. Jak masz załóż stary i sprawdź, jeżeli to samo to gaźniki do czyszczenia się nadają.
Ewentualnie zdemontuj filtr i odpal... jak OK załóż inny filtr.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
bbruda
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:31
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: bbruda »

Dzieki Waldi.
Nie mam starego filtra juz dawno niestety. Sprobuje odpalic bez filtra dzis. Na starym filtrze chodzil ladnie.

A tak swoja droga co mogloby byc nie tak z filtrem?
Nowy filtr jest stosunkowo tani wiec nie przyszlo mi do glowy zeby czyscic stary albo go zatrzymac. W vulcanie nigdy nie mialam tego problemu :)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: Blunio »

bbruda pisze:co mogloby byc nie tak z filtrem?
Opory przepływu :kawa:
BTW przepraszam za moje gapiostwo :uklon:
Ale nicka masz takiego ... unisexy że to po trochu usprawiedliwia moją pomyłkę. Tak sądzę :zawrot:
BTW aż boję się zapytać, ale może tego filtra włożyłaś nie do końca rozpakowanego - czasem może się przeoczyć kawałek folii ... :humm:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3021
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: Baca »

Witaj,sam mam virke 535 i wiem,ze do tego motounga jest kilka typow filtrow i nie kazdy z nich pasuje.Glownie to zalezy od rocznika motunga.Mysle,ze kupilas pierwszy lepszy filtr do 535 a musisz sie kierowac jak wczesniej jak napisalem rocznikiem motunga i wlasnie takiego filtra pod rocznik 535 musisz szukac ( wiem to od mechanika,ktory mi serwisuje virke). :chopper:
bbruda
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:31
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: bbruda »

Blunio pisze:
bbruda pisze:co mogloby byc nie tak z filtrem?
Opory przepływu :kawa:
BTW przepraszam za moje gapiostwo :uklon:
Ale nicka masz takiego ... unisexy że to po trochu usprawiedliwia moją pomyłkę. Tak sądzę :zawrot:
BTW aż boję się zapytać, ale może tego filtra włożyłaś nie do końca rozpakowanego - czasem może się przeoczyć kawałek folii ... :humm:
Przeprosiny przyjete :) Jestem ruda, nie blondynka :) wlozylam filtr bez foli i nawet przelozylam uszczelke i sprawdzilam czy nie podwinieta.
Baca pisze:Witaj,sam mam virke 535 i wiem,ze do tego motounga jest kilka typow filtrow i nie kazdy z nich pasuje.Glownie to zalezy od rocznika motunga.Mysle,ze kupilas pierwszy lepszy filtr do 535 a musisz sie kierowac jak wczesniej jak napisalem rocznikiem motunga i wlasnie takiego filtra pod rocznik 535 musisz szukac ( wiem to od mechanika,ktory mi serwisuje virke). :chopper:
Zamowilam ten filtr http://www.wemoto.com/bikes/yamaha/xv_5 ... ter_hiflo/
rocznik sie zgadza na pewno ale oryginalny faktycznie mial jakby siateczke, zamiast metalu z dziurami. Przyznaje, ze najpierw zamowilam, zgodnie z rocznikiem a nie sprawdzilam jak wyglada oryginalny, moja wina, nie sadzlam ze moga byc tutaj jakies roznice, ktore tak mocno moga wplywac na przeplyw powietrza...
Tutaj zdjecie z wymiany, ten co trzymam w reku to oryginalny
http://galery.drupal-developer.pl/virag ... 0010_1.jpg
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: Pablo_kat »

Trochę off topicu - dziewczyna jeżdżąca na Virce - cudo, a dziewczyna wymieniająca filtr przy tej Virce - cudo x 5 :lol: :lol: :lol: :D :D :D
bbruda
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:31
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: bbruda »

-waldi- pisze:Ewentualnie zdemontuj filtr i odpal... jak OK załóż inny filtr.
Wyjelam calkiem filtr, zebym widziala jakas tam mega roznice to nie powiem, w zasadzie to jak dla mnie nie ma zadnej roznicy... Zamontowalam filtr z powrotem moze odrobinka lepiej ale to moze byc tylko wrazenie, to nie sa te obroty co slyszalam na ssaniu jak go kupilam.

Obecnie na zimnym silniku odpala tylko na ssaniu, na zimnym silniku mozna tez dodac gazu delikatne dodanie gazu i wskakuje na wysokie obroty.

Na cieplym silniku, po odjeciu ssania juz na 3/4 gasnie, przy kazdej probie dodania gazu manetka, gasnie.

Bardzo ale to bardzo bym chciala uniknac wyciagania gaznikow, przerabialam to z jednym w vulcanie i po prostu mi sie nie chce tego robic, to tego ta nieszczesna synchonizacja...
Czy cos jeszcze moge sprawdzic? zanim rozbiore gazniki?
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: jacek64 »

A zakładałaś z powrotem stary ?
Stary filtr nie miał czasem osłony z gąbki ?
W jakim stanie był stary ? Jeśli mocno zabrudzony, to potrzebował uboższej mieszanki. Nowy przyszedł to i powietrza więcej dostaje a co za tym idzie, trzeba gaźniki wyregulować.
bbruda
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:31
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: bbruda »

jacek64 pisze:A zakładałaś z powrotem stary ?
Stary filtr nie miał czasem osłony z gąbki ?
W jakim stanie był stary ? Jeśli mocno zabrudzony, to potrzebował uboższej mieszanki. Nowy przyszedł to i powietrza więcej dostaje a co za tym idzie, trzeba gaźniki wyregulować.
Starego filtra nie mam, wywalilam. Zadnej oslony z gabki nie bylo.
Stary filtr, powiedzialabym ze byl czarny ale nie chcac przesadzac byl ciemno szary.

Wiecej powietrza bez wiekszej ilosci paliwa oznacza zbyt uboga mieszanke, co by sie zgadzalo z zapachem spalin.
Jak pogoda pozwoli zobacze jutro jak tam u mnie ze slynnymi srubkami reguacyjnymi od skladu mieszanki :)

Skoro dałam rade z gaznikiem Keihin to chyba dam rade z Mikuni (chociaz sa dwa) :)

Dzieki wszystki, bede walczyc dalej. Dam z znac co z tego wyszlo.
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: jacek64 »

Zapach spalin? A czasem tylna świeca ci nie fiksuje ?
bbruda
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:31
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: bbruda »

jacek64 pisze:Zapach spalin? A czasem tylna świeca ci nie fiksuje ?
Swiece sa wymienione, (a przynajmniej mam taka nadzieje, bo tak mnie zapewnil sprzedawca i mam fakture) ogladalam je i wygladaja normalnie, ta po prawej ze zdjecia z postu powyzej, wiec nie wiem co niby oznacza fiksuje i jak sie to objawia. (nie przerywa, pracuje na oba gary itp)

Gaznikowe Scirocco, nasz Vulcan i koledzy mnie nauczyli ze lepiej zeby mieszanka byla lekko zbyt bogada (w paliwo) niz odwrotnie, bo jesli zbyt uboga to mozemy zaszkodzic zaworom.
Wiecej paliwa w mieszance oznacza bardziej benzynowy zapach spalin :) tak tytulem wyjasnienia z tymi spalinami.
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: jacek64 »

Jeśli czuć paliwem to musi być mieszanka za bogata ( świeca nie przepala, ssanie włączone ). Silnik chodzi i wkręca się jeśli jest włączone ssanie czyli potrzebuje bogatszej mieszanki. Ujmując je mieszanka zubożeje i otwierając przepustnicę nie ma takiego składu jaki powinien być. Jeśli tylko filtr wymieniałaś ja bym raczej zobaczył świece. Ta okopcona albo jest zalewana albo nie pracuje dobrze. Jak masz stare - włóż je i zobacz lub zamień miejscami.
Jeśli się mylę to mnie poprawić :mrgreen:
Awatar użytkownika
barg
Posty: 814
Rejestracja: 15 września 2011, 23:44
Motocykl: XV 700 '84 ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 53
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: barg »

Widzę, że wiesz o co w tym chodzi więc nie potrzebujesz rad tylko sugestii i motywacji do dalszego działania.

Dla mnie świece są ok. Pali na sucho (a na sucho długo nie pojedziesz :wink: ), Nie zaszkodzi podmianka na nowe.
Stary filtr dusił silnik bo był inny i brudny. Jeżeli ktoś zamiast udrożnić dolot kręcił śrubkami to masz odpowiedź.
Możliwy jest też zbieg okoliczności i będzie trzeba przeczyścić gaźniki.
Ja bym spróbował kolejno wykręcić świece zapalić na jednym garze. Dowiesz się, z którym gaźnikiem jest problem. Nie zapomnij, że świeca wykręcona musi być w fajce i zmasowana żeby nie uwalić cewki.
Milczę zawzięcie i czekam na znak by mogło być pięknie, bo nie jest aż tak.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: vinny »

W 535 ,żeby przeczyścić gazniki nie musisz ich wyjmować , wystarczy zdjąć pokrywy z lewej i prawej i masz dostęp do wszystkiego . Jeżeli nigdy nie odkręcałaś pokryw , to do ruszenia śrub użyj http://www.warsztatkubusia.pl/p1945,szc ... ss-pl.html
bo inaczej poniszczysz nacięcia , no i komplet dobrych śrubokrętów , bez tego lepiej nie zaczynać . Jedyne co tak nagle moglo wpłynąć na pracę silnika to zapchane dysze ( filtr powietrza wykluczam ,nie ma takiej wady fabrycznej przy produkcji żeby nie przepuszczał powietrza ). Gdyby były przytkane dysze ssące to niestety ale trzeba wyjąc gażniki , carb cleaner i sprężone powietrze i do przodu :D
Jeszcze jedno przed rozbieraniem gażnika sprawdz poziom paliw w komorach , temat opisany na forum .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: -waldi- »

trzeba gaźniki robić, wyciągać nie trzeba, przytkało Ci dysze biegu jałowego
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
bbruda
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:31
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: bbruda »

Update z frontu...
srubki od regulacji skladu mieszanki (te pod zaslepkami pod deklami membran) byly wykrecone na troche ponad 5 roznie dla obu gaznikow.
Wkrecenie do zera + odkrecenie do 2.5 nic nie dalo, nie odpala prawie na ssaniu.
Wykrecenie do 7 ! obrotow tez guzik dalo, jak sie rozgrzal dalej gasnie przy dodaniu gazu. Mało tego zaczal nie rowno pracowac, znaczy obroty zaczely plywac.

Takze praktycznie nie reaguje na regulacje, jedno dobre srubki chodza plynnie i lekko i mam pasujacy do nich srubokret :)
Jutro jak znajde odpowiedni wezyk to sprawdze jeszcze poziom paliwa w gazniku. Ale zaczynam sie juz psychicznie nastawiac na czyszczenie...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: Blunio »

bbruda pisze:zaczynam sie juz psychicznie nastawiac na czyszczenie...
Niepotrzebnie się stresujesz. Jak wspomniał Waldi, prawie wszystko zrobisz bez demontażu gaźników. Robota lekka, łatwa i przyjemna. Uważaj żeby nie pogubić zaworków iglicowych i ich spineczek drucianych do pływaków. Są drobne i łatwo wypadają. Gdybyś wyciągała membrany nie zamień ich miejscami i pamiętaj żeby cycuszek na obrzeżu gumki trafił na swoje miejsce. Powodzenia :uklon:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
bbruda
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:31
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: bbruda »

To chyba ostatnie juz pytanie :)
Czy dobrze zrozumialam ze jesli nie wyciagam gaznikow to nie musze ich synchronizowac?

Ma sens czyszczenie gaznika bez ustawiania luzow zaworowych?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: -waldi- »

Każda ingerencja w gaźniki niesie za sobą synchronizację

Czyszczenie gaźników ma sens niezależnie od luzów zaworowych
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
bbruda
Posty: 39
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:31
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: 535 po wymianie filtra powietrza, nie trzyma obrotow

Post autor: bbruda »

No to regulacja zaworow zrobiona, moja pierwsza w zyciu :) bardzo pomogl opis znaleziony na forum.
Czyszczenie gaznikow w toku, przyda im sie i to bardzo.
Gaznik wygladal jakby ktos do niego narzygal, do tego w jednej z komor plywakowych znalazlam muszelke slimaka :)
http://galery.drupal-developer.pl/virag ... AG1044.jpg

Niestety nie udalo mi sie rozlaczyc gaznikow przez to jeden tloczek ssania i pokrywka czegos jest nie do ruszenia :/ nie wiem czy teraz bez odkrecania tych dwoch rzeczy nie zniszcze im uszczelek...

Update1. sasiad przyszedl z pomoca i gazniki udalo sie rozlaczyc i rozkrecic, nie obylo sie bez strat, ze 3 srubki moze nie okragle jeszcze ale krzyzyki juz nie sa takie ladne :)

Update2. Jeden gaznik gotowy pieknie chodzi :)
ODPOWIEDZ