Virago 125, jaka jest w niej dysza ?

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
Golczas
Posty: 13
Rejestracja: 18 marca 2015, 22:34
Motocykl: Yamaha Virago
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 33
Status: Offline

Virago 125, jaka jest w niej dysza ?

Post autor: Golczas »

Witam :) Być może założeniem tego tematu rozpętam wojnę i wzburzę falę nienawiści znudzonych powielaniem treści forumowiczów ale zaryzykuję bo w przeczytanych postach na ten temat nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Jaka jest dysza w gaźniku Virago 125 z 97roku ? Szukałem informacji w internecie ale nie znalazłem danych. Zastanawiam się też czy założenie większej dyszy niż oryginalna poprawi nieco osiągi ? Czy ktoś miał już do czynienia z taką operacją? Dodam, że kolega zrobił coś takiego w swoim junaku. Zmienił tylko dyszę z rozmiaru 92 na 100 i odczuł dużą różnicę w przyspieszeniu przy jednoczesnym niezbyt dużym wzroście spalania. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi oraz łaskawość forumowiczów ;)
Awatar użytkownika
roboluch
Posty: 75
Rejestracja: 28 września 2014, 18:33
Motocykl: XV 125
Lokalizacja: Lubsko
Wiek: 54
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 125, jaka jest w niej dysza ?

Post autor: roboluch »

Słabo kolego @Golczas szukasz. Na temat dysz w gaźniku xv125 było tutaj: http://virago.com.pl/viewtopic.php?f=22 ... 84#p546284 . Poza tym nie musisz wymieniać dyszy głównej aby osiągnąć zamierzony efekt, wystarczy, że podniesiesz iglicę o jeden lub dwa rowki a silnik dostanie większą dawkę paliwa. Jeśli koniecznie chcesz wymienić dyszę główną na większą to możesz poeksperymentować od 77 do 105, z tym że musisz się liczyć z regulacją gaźnika (położenie iglicy) oraz wywaleniem zwężki dolotu powietrza, która się znajduje w puszce filtra powietrza po prawej stronie. Jeśli posiadasz zapał, chęci, nieco cierpliwości oraz wiedzy, możesz spróbować, jednak nie oczekuj niesamowitych efektów w postaci vmax 120km/h, albo niesamowitego przyspieszenia. Owszem, kiedy silnik dostanie większą dawkę paliwa to ma lepsze przyspieszenie, niestety kosztem vmax, które się zmniejsza oraz apetytem na paliwko. :mrgreen:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności.
Albert Einstain
ODPOWIEDZ