znowu przelany gaźnik w 535

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
Spider
Posty: 177
Rejestracja: 07 lutego 2015, 23:16
Motocykl: xv535 -> FZ6
Lokalizacja: Łódź / Czaplinek
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

znowu przelany gaźnik w 535

Post autor: Spider »

Taki problem:
w trakcie jazdy 535 zaczęła strzelać, słabnąć i po wciśnięciu sprzęgła zgasła.
Zatrzymałem się na poboczu. Spróbowałem odpalić, a tu paliwo z rurki nad gaźnikiem leci...
Zdarzyło mi się już wcześniej więc wiedziałem co zrobić: szybko wykręciłem świecę, wybryzgałem paliwo z cylindra rozrusznikiem, odkręciłem pokrywkę gaźnika, wyciągnąłem zaworek iglicowy i poruszałem nim... poskręcałem, odpaliłem i po problemie... Tylko, że w tym sezonie to po raz 3ci taka akcja. Wolał bym kolejny raz tego nie robić.
Sam zaworek wyglądał dobrze - nie zauważyłem żadnych uszkodzeń. Poprzednio po takiej "naprawie" pojeździłem z 2 tygodnie. Zamówiłem nowy zaworek iglicowy z gniazdem i spróbuję wymienić.
Teraz pytania:
1) Czy da się łatwo wymienić gniazdo zaworka iglicowego?
2) Czy możliwe, że zaworek jest "niewinny", a problemem są "syfki" pojawiające się w gaźniku,bądź coś innego?
3) Czy możliwe, że taki zawieszający się zaworek ma coś wspólnego z pływającymi obrotami albo ogólnie z problemami w regulacji gaźnika?
XV 535 Sportster
FZ6 Fazer
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: znowu przelany gaźnik w 535

Post autor: Blunio »

Nie demontowałem gniazda zaworka więc się nie wypowiem. Ale jak będziesz dysponował paroma wolnymi godzinami dobrze wyciągnąć dolny bak i porządnie go wyczyścić i wypłukać + filtr paliwa zmienić albo przepłukać w kierunku przeciwnym do naturalnego biegu paliwa zaznaczonego strzałką na obudowie. Przy okazji można wyregulować bezstresowo zawór wydechowy tylnego cylindra :)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Spider
Posty: 177
Rejestracja: 07 lutego 2015, 23:16
Motocykl: xv535 -> FZ6
Lokalizacja: Łódź / Czaplinek
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: znowu przelany gaźnik w 535

Post autor: Spider »

Dzięki za sugestię.
Dolny zbiornik już był na wierzchu, siknąłem mu trochę CarbCleanerem, może za mało... Filtr też płukałem, myślę o nowym.
XV 535 Sportster
FZ6 Fazer
ODPOWIEDZ