Wymiana membrany przepustnicy. POMOCY

Tematy związane z gażnikami
Kogut3011
Posty: 13
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
Motocykl: yamaha virago 535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Wymiana membrany przepustnicy. POMOCY

Post autor: Kogut3011 »

Witam. Przeszukałem w necie filmiki z wymianą membran przepustnicy ale niestety znalazłem tylko filmy w języku włoski. Facet ładnie tam pokazuje całą wyminę natomiast nie rozumię co mówi. Pytanie moje jest czy jak już rozetniemy nożem tą obejmę plastikową to membrane trzeba jakoś ustawiać wedle starej? i jakiego kleju uzyć do tego?.
Jeśli ktoś już to robil moze z Was moi Drodzy. Jeśli tak to proszę o wsparcie merytoryczne.
Z góry dziękuję .
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Wymiana membrany przepustnicy. POMOCY

Post autor: vinny »

Przepustnica jest bardzo krucha ,bardzo łatwo odłupać kawałek , bądz czujny :!: .
Na membranie masz uszko a w przepustnicy masz otworek . Po założeniu membrany na swoje miejsce ( uszko na miejscu ) otworek w przepustnicy musi być pod iglicą ( na dole ) . Jezeli przyjmiemy ,że otworek jest na godzinie 6 to uszko na membranie jest na godzinie 1 30 :) .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Kogut3011
Posty: 13
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
Motocykl: yamaha virago 535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Wymiana membrany przepustnicy. POMOCY

Post autor: Kogut3011 »

o kurcze ! to widzę że wyższa szkoła jady. nie mam fizycznie tego teraz przed sobą i jest mi to ciężko sobie wyobrazić ale dzięki za radę i na pewno będę potrzebował wskazówki krok po kroku. A jaki klej do tego|? wiesz może
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Wymiana membrany przepustnicy. POMOCY

Post autor: vinny »

Ja nie rozcinam podkładki plastikowej , wyciągam ściągaczem ( sam zrobilem specjalnie do takiej roboty) pierścień metalowy ze środka przepustnicy i mam dostęp do membrany , potem skladam wszystko do kupy wciskam pierścien i gotowe . Jeżeli rozetniesz górny pierścień , to możesz go skleić klejem " super glu " powinno trzymac , bo paliwo nie ma dostepu do tego pierścienia .
Podczas nauki zniszczyłem dwie przepustnice ( popękały przy próbie podważania śrubokrętem )
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Kogut3011
Posty: 13
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
Motocykl: yamaha virago 535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Wymiana membrany przepustnicy. POMOCY

Post autor: Kogut3011 »

Dziękuję Vinny za radę. Mam nadzieję że uda mi się to jakoś ogarnąć i że przepustnica nie popęka he he
ODPOWIEDZ