wadliwy wakuometr glicerynowy ?

Tematy związane z gażnikami
widoczek
Posty: 27
Rejestracja: 01 września 2013, 09:45
Motocykl: Virago XV535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

wadliwy wakuometr glicerynowy ?

Post autor: widoczek »

http://widoczek.eu/galeria/displayimage ... play_media

ten po lewej pokazuje wartość poniżej zera. Jak się do tego odnosić ? mam tę różnicę odejmować ?. Nie sądzę że jest tam gdzieś na manometrze jakieś pokrętło do kalibracji ?


Manometry na wolnych obrotach pokazywały -0,25 tak jak na zdjęciu poniżej
http://widoczek.eu/galeria/displayimage ... play_media

Nie jest to za niska wartość ? po dodaniu gazu wskazówki rosną do -0,3 i po opuszczeniu rosną do 0,4 i szybko spadają do 0,25 jak na początku.

wakuometr pewno zepsuty ten co nie wskazuje zera ( odpowietrzniki wyciągałem i nic się nie zmieniło) :(
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: wadliwy wakuometr glicerynowy ?

Post autor: Cpt. Nemo »

Najprościej sprawdzisz podłączając oba wakuometry poprzez trójnik (choćby ze sklepu akwarystycznego) do jednego cylindra, na drugim zostaw gumę zaślepkę. Wtedy zobaczysz jaka jest różnica między wskazaniami.
Jeśli różnica jest stała to wprowadź poprawkę i ustawiaj normalnie z uwzględnieniem poprawki ( jeśli Ci się śpieszy ), potem zatroszcz się o kalibrację lub wymianę uszkodzonego manometra, jeśli kalibracja "zepasutego" niemożliwa.
Jeśli różnica jest zmienna zależnie od obrotów, czyli podciśnienia na tym dobrym, to niestety nie ma co ustawiać :(
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
billymarks
Posty: 30
Rejestracja: 19 września 2013, 20:44
Motocykl: virago 750 silnik920
Lokalizacja: Słupsk
Wiek: 37
Status: Offline

Re: wadliwy wakuometr glicerynowy ?

Post autor: billymarks »

Wyciągnij odpowietrznik, naciśnij lekko szybkę. Wskazówka sie podniesie i wtedy bez puszczania szybki wciśnij odpowietrznik. 2 opcja naciśnij szybke i wyjmij odpowietrznik. Wskazówki powinny opaść. Trzeba pokombinować, mam te same wakusie i u mnie tak samo robię. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ