Strzela z wydechu

Tematy związane z gażnikami
kuter4
Posty: 6
Rejestracja: 06 marca 2017, 21:44
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 40
Status: Offline

Strzela z wydechu

Post autor: kuter4 »

Witam, od niedawna posiadam motocykl Virago 535 z 1992r, kupiłem go jako uszkodzony, ponieważ pracował tylko tylny cylinder. Oddałem moto do polecanego serwisu, który wyczyścił gaźniki, wymienił membrany i złożył wszystko do kupy i zsynchronizował. Po tym zabiegu motocykl na wolnych obrotach chodzi na półtora gara, po odkręceniu manetki zbiera się wzorowo( ładnie pracuje na obydwu garnkach) jednak po odpuszczeniu gazu strasznie strzela w wydech. Jadąc na równym gazie też sobie pryka, więc jazda nie jest zbyt przyjemna tym bardziej,że mam puste wydechy. Zauważyłem,że problem dotyczy pierwszego cylindra. Mechanik się poddał. Może ktoś już przerabiał temat i pomoże lub ma namiary na mechanika z okolic trójmiasta, który wyleczy moje moto. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Strzela z wydechu

Post autor: Blunio »

U mnie strzelanie wyleczyłem małymi korektami ustawień śrubek wolnych obrotów. Skoro wiesz, który gar strzela masz do korekty jeden gaźnik :mrgreen:
Gdyby nie pomogło, sprawdził bym kompresję w cylindrze i dodatkowo jakość króćca pod gaźnikiem. Wystarczy na wolnych krociec potraktować pędzlem benzyna i jak jest nieszczelny bedą wzrastały obroty. :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
kuter4
Posty: 6
Rejestracja: 06 marca 2017, 21:44
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Strzela z wydechu

Post autor: kuter4 »

Dzięki za podpowiedź, pobawię się więc trochę, tylko czy wkręcanie śrubki powoduje wzbogacenie czy zubożenie mieszanki?
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Strzela z wydechu

Post autor: Doniu »

Wkręcanie śruby powoduje zubożenie (bieda)
Wykręcanie powoduje wzbogacenie,oczywiście w pewnym zakresie !
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
-Ostry-
Posty: 129
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 21:50
Motocykl: w trakcie spawania
Status: Offline

Re: Strzela z wydechu

Post autor: -Ostry- »

Puste wydechy robią swoje....nie ma tak, że zmienimy sobie rurki i nie pozostanie do bez konsekwencji. I dla samej kultury pracy, dynamiki i samego silnika.
ODPOWIEDZ