Regulacja gaźnika czy membrana?

Tematy związane z gażnikami
gazownik
Posty: 422
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 22:06
Motocykl: FJR1300, SHL M11 61r
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:
Status: Offline

Re: Regulacja gaźnika czy membrana?

Post autor: gazownik »

To i ja się podepnę pod temat, a co sobie będę żałował :D. Ogólnie mój moto chodzi dobrze, V-max da się bez problemu osiągnąć (z 3 razy testowałem), ale zawsze jest jakieś "ale". Owe ale dotyczy wibracji powyżej 3500 RPM, które narastają wraz z zwiększaniem się obrotów. Co jest najciekawsze nie zawsze tak się dzieje... Czasami moto jedzie jak marzenie zero wibracji przy 110km/h a czasami czuję że silnik się męczy (ogólnie latam z standardowymi relaksacyjnymi prędkościami 90km/h to się nic nie dzieje).
W maszynie sprawdziłem już wszystko co się dało sprawdzić co może generować "wibrę" nawet wspawałem AFR i sprawdziłem mieszankę (sorry, ale sprawdzenie mieszanki na podstawie koloru świecy mnie nie satysfakcjonuje...). Ostatnie co mi pozostało do sprawdzenia/wymiany to membrany. Kupiłem dwa wakuometry jak będę miał czas to podłącze je do króćców i zobaczę co się dzieje z podcienieniem podczas jazdy przy 110km/h (spoko dodam bufory bezwładnościowe, aby coś wakuometry pokazywały).
Jak się okaże, że podciśnienia się rozmywają to będę zmieniał membrany. Tylko teraz się rodzi do was pytanie, JAKIEGO PRODUCENTA (wiadomo nie są to tanie rzeczy)??? Czy ktoś zna tego producenta http://www.czesci-moto.pl/p12772,membra ... irago.html
Może maci jakieś doświadczenie z różnymi producentami?
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Regulacja gaźnika czy membrana?

Post autor: Snake »

Radek434 pisze:Podeślij foto. Jeśli membrany są całe to nie ruszaj, to że są zdeformowane to tego bym się nie czepia..
Moja membrana wygląda tak...
W zasadzie obie tak wyglądają. Nie wyjmowałem, nie ruszałem ich, ale po oględzinach nie widać żadnych pęknięć alni przetarć.
Na razie zostają jak koledzy radzą.
Załączniki
Membrana.jpg
Membrana.jpg (82.72 KiB) Przejrzano 1760 razy
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
Radek434
Posty: 81
Rejestracja: 31 stycznia 2017, 15:08
Motocykl: VIRAGO 750
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Regulacja gaźnika czy membrana?

Post autor: Radek434 »

zostaw jak jest .... niezle wygladaja ... pozdrawiam
gazownik
Posty: 422
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 22:06
Motocykl: FJR1300, SHL M11 61r
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:
Status: Offline

Re: Regulacja gaźnika czy membrana?

Post autor: gazownik »

Na podstawie fotek dosc trudno jest okreslic stan tak delikatnego podzespolu... Ale jak wszystko dziala cacy to nie ma co wnikac.
ODPOWIEDZ