strzelanie w tłumik przy niskim poziomie paliwa?

Tematy związane z gażnikami
radzio70
Posty: 9
Rejestracja: 23 listopada 2017, 10:24
Motocykl: Virago750
Status: Offline

strzelanie w tłumik przy niskim poziomie paliwa?

Post autor: radzio70 »

Witam.
Na wstępie dodam że jestem "świeżakiem" jeśli chodzi o moto i to w zasadzie mój pierwszy sezon na vx750. Ale do tematu... Za moja namową (co nie trwało długo) znajomy kupił VX1100 z 90r. Moto ma puste wydechy, idealnie odpala na zimnym jak i ciepłym silniku. 1 świeca kolor kawa z mlekiem, 2 świeca czarna okopcona. schodząc z wysokich obrotów co jakiś czas strzela w tłumik, a z wydechów cały czas można wyczuć woń benzyny. Pierwsze diagnoza - w 2 gaźniku za wysoki poziom paliwa, zalewa świecę i strzela w tłumik. sprawdziliśmy i... w 1 i 2 jest ok 7-8mm poniżej krawędzi komory pływakowej, czyli zgodnie z instr. za niski.
Pytanie czy te strzelanie w tłumik to efekt pustych wydechów i sobie głowy tym nie zawracać, jeśli moto idealnie odpala i w dynamice w zasadzie nie można mu nic zarzucić jest sens grzebać się w gaźnikach, zwiększać poziom paliwa i regulować skład mieszanki? czy tylko spróbować regulować skład mieszanki 2 gaźnika?
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzelanie w tłumik przy niskim poziomie paliwa?

Post autor: 2007XV1700 »

obie świece mają wyglądać tak samo.
przykręć śrubę składu mieszanki na gaźniku od okopconej świecy i sprawdź ciepłotę świec
strzela w wydech bo bez kompresji wstecznej na pustych kominach tak jest
zobacz czy silnik wyposażony jest w układ dopalania spalin jeśli tak to go wywal trochę pomoże.
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: strzelanie w tłumik przy niskim poziomie paliwa?

Post autor: vinny »

Puste kominy i zbyt uboga mieszanka niespalona w cylindrze dopala się w kolektorze wydechowym . Poziom paliwa powinien być 1-2 mm poniżej krawędzi komory pływakowej . Przy pustych kominach nawet przy prawidłowej mieszance będzie strzelać .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
radzio70
Posty: 9
Rejestracja: 23 listopada 2017, 10:24
Motocykl: Virago750
Status: Offline

Re: strzelanie w tłumik przy niskim poziomie paliwa?

Post autor: radzio70 »

ok dzięki za podpowiedzi
Awatar użytkownika
martinez98
Posty: 28
Rejestracja: 13 maja 2018, 22:55
Motocykl: Virago xv125
Lokalizacja: Rumia
Status: Offline

Re: strzelanie w tłumik przy niskim poziomie paliwa?

Post autor: martinez98 »

JA co prawda w 125cc ale miałem różny kolor świec przez podparte zawory w jednym garze. Regulacja zaworów zrobiła robotę.
ODPOWIEDZ