CO TAM WKRĘCIĆ?????

Tematy związane z gażnikami
nowyzg
Posty: 11
Rejestracja: 22 lipca 2018, 21:55
Motocykl: Yamaha Virago xv125
Status: Offline

CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: nowyzg »

Witam wszystkich.
Mianowicie mam problem. Przy oddaniu do czyszczenia gaznika z virago xv125, mechanior usunął mi miedzianą śrubę z uszkodzonym łbem z miejsca wskazanego na foto. Miała to być dysza składu mieszanki paliwowo-powiegtrznej jednak gdy przywiozłem takową ( oryginalną ) okazało się, że to nie ta. MOgę jedynie powiedzieć, że łeb tej śruby był na płaski śrubokręt. Nie chcę już rozpisywać się na temat całej sytuacji, niemniej jednak dziś w innym warsztacie dostałem informację, że ta śruba to taki korek, montowana fabrycznie i jak jej nie mam to mogę sobie nowy gaznik kupić. Ta śruba połączona jest kanałem z membraną co widać na zdjęciu gdyż jego wylot widnieje w otworze.
Koledzy pomóżcie.
Może ktoś wie jak wygląda tak śruba/dysza w całości. Proszę o foto takiej śrubki lub dyszy bądź link do strony gdzie to mogę znaleźć.
Gaźnik firmy Mikuni.
Załączniki
gaznik.jpg
nowyzg
Posty: 11
Rejestracja: 22 lipca 2018, 21:55
Motocykl: Yamaha Virago xv125
Status: Offline

Re: CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: nowyzg »

Dziś szukałem w necie na stronach z częściami oraz w książce serwisowej i nie ma nic na temat tej śruby/zaślepki/dyszy.
Mam nadzieję, że koledzy pomogą bo w chwili obecnej nie bardzo wiem co dalej.... :frustrated:
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 685
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: Kargul »

Podobno gaźniki od xv 250 i xv125 różnią się tylko dyszami, to może znajdziesz na schemacie co to jest. Ewentualnie na stronie może odnajdziesz swój motocykl i do niego schematy

https://czesci-do-motocykli.pl/wyszukiw ... 267/504235

mi to wygląda na cześć nr 15, ale to już musisz sam ocenić
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: Top Gun »

A moto bez tej śrubki nie jedzie :roll:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
nowyzg
Posty: 11
Rejestracja: 22 lipca 2018, 21:55
Motocykl: Yamaha Virago xv125
Status: Offline

Re: CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: nowyzg »

nie próbowałem założyć tego gaźnika na moto bez tej śrubki. Raczej na pewno beż niej nie wyreguluję silnika. Zbyt duża dawka powietrza do gaźnika by sie dostała. Tak myślę przynajmniej.....
nowyzg
Posty: 11
Rejestracja: 22 lipca 2018, 21:55
Motocykl: Yamaha Virago xv125
Status: Offline

Re: CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: nowyzg »

Odpowiadając na Twojego posta Kargul to na serwisówkach brak jest danych dotyczących tej śrubki/dyszy/zaślepki. Po prostu nie ma.... Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś SAMARYTANIN, który po prostu odkręci ze swojego gaźnika TĄ ŚRUBKĘ, zrobi foto i mi je prześle abym wiedział czego mam szukać.
riczi3
Posty: 36
Rejestracja: 29 września 2014, 15:48
Motocykl: YAMAHA XV 125 i 1100
Lokalizacja: Gdynia i okolice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: riczi3 »

Tam była zaślepka po wierceniu otworów technologicznych w gaźniku. Tamtędy idzie kanał obejściowy od ssania. regulacja mieszanki jest w tym nadlewie pionowym wysokim. Dysza paliwa biegu jałowego i dysza główna paliwa jest w komorze pływakowej a powietrza we wlocie do gaźnika.
bobbers
Posty: 896
Rejestracja: 12 grudnia 2012, 15:33
Motocykl: 535 I DS 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 25
Status: Offline

Re: CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: bobbers »

tam powinna być chyba jakaś grzałka czy coś takiego
Sajmon ;)
nowyzg
Posty: 11
Rejestracja: 22 lipca 2018, 21:55
Motocykl: Yamaha Virago xv125
Status: Offline

Re: CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: nowyzg »

riczi3 być może masz rację bo tak powiedział mi kolejny mechanik. Niemniej jednak nie wiem jak ta zaślepka wygląda. Jeżeli to zwykła śruba to nie problem, ale jeżeli jest to jakaś dysza to poszukuję kogoś kto zrobi fotę tego CZEGOŚ żebym mógł poszukać jakiegoś zamiennika bądź o podobnej budowie.
nowyzg
Posty: 11
Rejestracja: 22 lipca 2018, 21:55
Motocykl: Yamaha Virago xv125
Status: Offline

Re: CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: nowyzg »

P.S.
Kolejny sklep z częściami poddał się.
W odpowiedzi usłyszałem, że jak nie ma na schemacie to nie ma takiego asortymentu mimo, że pracownik był tak uprzejmy, że poszukał schematu gaźnika konkretnie pod mój motocykl. Co ciekawe na schemacie nie ma elektrycznej grzałki bądź czujnika jaki mam zamontowany w gaźniku.
Nie mam pojęcia. :frustrated:
Schemat gaźnika wg numeru VIN mojej jamaszki
Schemat gaźnika wg numeru VIN mojej jamaszki
schemat gaźnika.png (78.29 KiB) Przejrzano 2049 razy
Awatar użytkownika
Dragster
Posty: 521
Rejestracja: 08 czerwca 2015, 21:38
Motocykl: VTX 1800
Lokalizacja: Okolice Garwolina
Wiek: 44
Status: Offline

Re: CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: Dragster »

riczi3 pisze: 30 sierpnia 2018, 21:05 Tam była zaślepka po wierceniu otworów technologicznych w gaźniku. Tamtędy idzie kanał obejściowy od ssania. regulacja mieszanki jest w tym nadlewie pionowym wysokim. Dysza paliwa biegu jałowego i dysza główna paliwa jest w komorze pływakowej a powietrza we wlocie do gaźnika.
Zaślep otwór,skręć moto i sprawdź co będzie,jeśli tam rzeczywiście ma być zaślepka to nie ma wielkiego znaczenia jaki kształt będzie mieć..
nowyzg
Posty: 11
Rejestracja: 22 lipca 2018, 21:55
Motocykl: Yamaha Virago xv125
Status: Offline

Re: CO TAM WKRĘCIĆ?????

Post autor: nowyzg »

Tak właśnie zrobiłem i .... chodzi tylko na jeden gar. Problem na nowy temat.
Dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi.
TEMAT zamykam. :motorcycle:
ODPOWIEDZ