synchronizacja gaznikow virago 535 - pytanie

Tematy związane z gażnikami
a_statuch88
Status: Offline

synchronizacja gaznikow virago 535 - pytanie

Post autor: a_statuch88 »

Witam ,mam 2 pytania ,pewnie niektórym wydadzą się banalne ale nie dla mnie :razz:
A więc : czy regulacji nalezy dokonywac na rozgrzanym silniku czy na chlodnym , i po drugie : czy motocykl ma stac pionowo czy normalnie na stopce bocznej ,czekam na info. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: synchronizacja gaznikow virago 535 - pytanie

Post autor: Blunio »

ad. 1 pytania - rozgrzany;
ad. 2 pytania - pionowo.
Regulacje robimy w warunkach, w jakich moto normalnie się eksploatuje.
Pozdrawiam :-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: synchronizacja gaznikow virago 535 - pytanie

Post autor: wolbi »

Rozgrzany to fakt, ale czy musi stac pionowo to juz takiej pewnosci nie mam, ja zawsze robilem na bocznej stopce, znajomy mechanik takze dokonywal pomiaru synchro na nóżce. A tak na marginesie to przenosze temat do dzialu GAŹNIKI.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: synchronizacja gaznikow virago 535 - pytanie

Post autor: Blunio »

wolbi pisze:czy musi stac pionowo to juz takiej pewnosci nie mam
Napisałem że pionowo, bo zauważyłem u siebie, że jak na przykład pracujący noto stawiam na bocznej stopce, to zmianie ulegają obroty silnika. Widać zmienia się poziom paliwa w komorach pływakowych gaźników. Tak że regulacja moim zdaniem powinna być prowadzona w warunkach, w jakich motor pracuje na trasie, podczas jazdy.
Patrząc z drugiej strony, poziom paliwa ulega zmianie jednocześnie w obydwu gaźnikach, a że regulacja odbywa się na zasadzie różnicowania , wiec może nie ma problemu z przechyleniem motoru.
Pozdrawiam :-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ