Króćce gdzie jaki zamontować, odblokowanie silnika itp

Tematy związane z gażnikami
januszs0
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwietnia 2017, 17:56
Motocykl: 535
Status: Offline

Króćce gdzie jaki zamontować, odblokowanie silnika itp

Post autor: januszs0 »

Witam Kolegów
Zabrałem się za czyszczenie gaźników i inne czynności obsługowe w mojej Virago 535z 1997r. Oznaczenie silnika 3BR04. W dowodzie mam wpis o mocy 25KW. Po demontażu gaźników stwierdziłem zwężki w króćcach dolotowych. Usunąłem te zwężki, wykonałem drobną naprawę przy membranie i teraz chciałem przystąpić do montażu gaźników. Niestety nie sprawdziłem dokładnie przy demontażu i teraz nie wiem gdzie ma być króciec z literką A a gdzie z litera B. Kolejna sprawa to dysze. Jakie powinny być dysze w wersji najmocniejszej bo po zdjęciu blokady mój silnik powinien mieć teraz moc max. Co jeszcze należy zmienić w moich gaźnikach żeby uzyskać max moc. Czytałem że różne są jeszcze iglice ale mało danych na ten temat znalazłem. Proszę o info jakie dokładnie jeszcze trzeba podjąć działania jeśli chcemy przywrócić pełną moc w silniku.
Pozdrawiam Janusz
januszs0
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwietnia 2017, 17:56
Motocykl: 535
Status: Offline

Re: Króćce gdzie jaki zamontować, odblokowanie silnika itp

Post autor: januszs0 »

Witam Kolegów
Temat rozwiązany. Króciec A idzie na cylinder od przodu a B na tył. Odnośnie blokady to po usunięciu kryz na dolocie motor spokojnie osiąga 150 km/h, więcej nie próbowałem ale jeszcze coś w manetce było. Dla mnie najważniejsze jest że teraz motor jest bardziej zrywny co przy manewrach jest bardzo pomocne, większa prędkość max nie ma takiego znaczenia. Dysz nie zmieniałem bo nie mam pewności jakie powinny być dlatego w sumie w gaźniku nic nie ruszałem. Po moich dotychczasowych doświadczeniach z Virago podzielam opinie która kiedyś przeczytałem na forum że zakup wersji 3BR szczególnie 25KW nie jest złym pomysłem. Odblokowanie jest proste a silnik nie dostawał w kość od wcześniejszych właścicieli co nie jest bez znaczenia.
Pozdrawiam Janusz
ODPOWIEDZ