Virago 750 świece czarne a poziomy paliwa śmiesznie niskie?

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
exMagic
Posty: 26
Rejestracja: 28 maja 2018, 23:26
Motocykl: Virago 1100 93r
Lokalizacja: Norwegia
Wiek: 38
Status: Offline

Virago 750 świece czarne a poziomy paliwa śmiesznie niskie?

Post autor: exMagic »

​Witam panowie!
troche mi głupio bo jak trwoga to do boga...
prawie rok mnie tu nie było. Od zeszłego lata zmieniłem kilka razy motocykl ale stan na dzis jest taki że posiadam między innymi Virago 750 dość zajechane i próbuje przywrócić je do życia... długa historia, jak znajde chwile to ją opisze tym czasem pozwolę sobie zadać pytanie.

Mam okopcone świece i strzela z tłumika, a na teście rurką poziom paliwa wygląda śmiesznie nisko.

Ale po koleii.
Jak kupiłem moto to strzasznie strzelał z tłumika więc pomyślałem że rozbiore gaźniki na spokojnie wszystko przeczyszcze, zwłaszcza że motocykl kupiłem za smieszne pieniądze ale bez żadnej historii.
Rozebrałem wszystko, poczyściłem, zamontowałem zastawy naprawcze, które zawierały uszczelkę komory pływakowej, zaworek paliwa(ten który jest zamykany przez pływak) oraz małą uszczeleczkę/oring na śrubę składu mieszanki(pilot jet).

Obrazek

dodatkowo zamontowałem nowe(używane) kolanka te które łączą gaźniki z ramą, bo stare były popękane.

zgodnie z tym znanym filmem:
https://youtu.be/QjqFyLEEKOo?t=859
ustawiłem pływaki na 24mm
na filmie jest powiedziane że fabryczne ustawienia to 23-25mm

po złożeniu motocykl zachowywał się tak jak na początku czyli jadąc poniżej 3 tyś obrotów lekko się dławił, przy odpuszczeniu manetki strzelał ostro z wydechów, przy mocnym odkręceniu manetki na luzie czarny dym z rury no i oczywiście świece czarne jak smoła. Diagnoza niby oczywista - zabogata mieszanka!

aha zrobiłem też na szybko wakuometr i wstępnie zsynchronizowałem gaźniki.
mam nadzieje że na tym krótkim filmiku to widać
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... NJTUt0dnhB

luzy zaworowe też sprawdzone.

w między czasie zauważylem że czasami na wolnych obrotach przygasa światło więc popsikałem wszystkie kostki psikaczem do kostek i przygasanie ustało.

w jednym wątku tutaj na forum znalazłem bardzo sympatyczne wyjasnienie jak działa śruba regulacji mieszanki(ta od strony cylindra) ktoś tam ładnie wyjasnił że ta śruba dozuje ilość mieszanki paliwowo powietrznej, a NIE proporcje paliwa do powietrza. Metodą prób i błędów doszedłem do wiosku że motocykl najlepiej pracuje gdy ustawiłem tą śrubę wykręconą tylko na pół obortu. strzela niby mniej, ale teraz już rozumiem że tą śrubą nie zmienie składu mieszanki, więc podobno pozostaje tylko poziom paliwa w komorze pływakowej.

No i tu pojawia się problem...
z moich testów rurką wynika że poziomy paliwa mam o wiele za niskie
albo że nie umiem prawidłowo ich zmierzyć :cry:

lewy gaźnik:

Obrazek

prawy gaźnik:

Obrazek

dodatkowo umieszcam dwa filmiki na których widać jak dokonuje pomiaru:

lewy:

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... JyVGhsU0J3

prawy:

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... NyNWVXZC13

odrazu zaznaczę że robiłem ten pomiar na odkręconym kraniku! :cool:

tak wyglądaja obydwie świece po kilku kilometrach dynamicznej jazdy:

Obrazek


czy to możliwe że poziom paliwa w komorze pływakowej jest ok 2 cm poniżej krawędzi komory a świeca jest czarna jak smoła?
czy ja jakoś żle mierze te poziomy?

do głowy przychodzi mie jeszcze jedna opcja... może ktoś zamontował wieksze dysze ? :frustrated: albo co gorsza rozwiercił je?

gdzieś też czytalem że ktoś regulował skład przestawijąc zawleczkę na iglicy, ale w gaznikach które ja mam nie ma takiej opcji.

Obrazek

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady... :nazdrowie:
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2019, 15:54 przez exMagic, łącznie zmieniany 1 raz.
..:: Nie spinaj się za ortografię. Jak inni pisali dyktanda ja rysowałem motocykle na marginesach! :rock: ::..
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 750 świece czarne a poziomy paliwa śmiesznie niskie?

Post autor: Feniks »

Sprubój mierzyć poziom przy odpalonym silniku i dysze do przeglądnięcia.
Wydaje mi się że w mikuni własnie się da zmienić poziom podkładki na iglicach, mam 1100 a to te same.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Virago 750 świece czarne a poziomy paliwa śmiesznie niskie?

Post autor: wąsaty7 »

Zabrałeś się prawidłowo do pomiaru poziomu paliwa ale kranik przestaw w pozycję PRI i w wężyku pomiarowym nie może być powietrza.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
exMagic
Posty: 26
Rejestracja: 28 maja 2018, 23:26
Motocykl: Virago 1100 93r
Lokalizacja: Norwegia
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Virago 750 świece czarne a poziomy paliwa śmiesznie niskie?

Post autor: exMagic »

poprawiłem pierwszy post bo nie wszystkie fotki były widoczne teraz powinny być widoczne.

Na tym filmiku
https://youtu.be/QjqFyLEEKOo?t=776
widać że iglica nie ma regulacji położenia zawleczki i jestem na 100% pewny że u mnie w iglicach jest też tylko jeden rowek.

od razu odpowiadam że te plastikowe podkładki mam założone prawidłowo, czyli ta większa nad zawleczką iglicy.

kranik mam ustawiony poziomo czyli na pozycji PRI.
Mam pewien pomysł... spróbuje wężyk skierować w dół na początku do jakiegoś słoiczka, odkręce sróbę i upewnie się że paliwo zcieka swobodnie ze zbiornika przez gaznik aż do słoiczka. Gdy słoiczek napełni się do połowy :) będe miał 100% pewności że kranik jest otwarty i że pływaki opadają prawidłowo. następnie zagnę wężyk do góry i dzięki temu nie powinno być powietrza w wężyku. :rock:

Dzięki za sugestie!
..:: Nie spinaj się za ortografię. Jak inni pisali dyktanda ja rysowałem motocykle na marginesach! :rock: ::..
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 750 świece czarne a poziomy paliwa śmiesznie niskie?

Post autor: PanG »

Ja u siebie ustawiłem poziom na 25mm wg tego sposobu i jest spoko. Wężykiem wychodziły mi jakieś kosmosy.

Świece masz sprawne? Może nie dopala, zalewa?
Żyj i daj rzyć innym.
Awatar użytkownika
janko28
Posty: 94
Rejestracja: 14 października 2018, 16:51
Motocykl: virago 750 1998r
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Virago 750 świece czarne a poziomy paliwa śmiesznie niskie?

Post autor: janko28 »

Filtr powietrza może masz zarypany i świece będą czarne. Wymień to grosze kosztuje.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Virago 750 świece czarne a poziomy paliwa śmiesznie niskie?

Post autor: Blunio »

Oleju silnik nie pali ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Virago 750 świece czarne a poziomy paliwa śmiesznie niskie?

Post autor: Doniu »

Proponuję zobaczyć czy gniazda zaworków iglicowych nie puszczają paliwa,jeżeli oringi są już stare tak się może dziać,popatrz również na czystość filterków gniazd zaworków oraz sprawdz szczelność zaworków w gniezdzie,koledze puszczały bokiem paliwo gniazda i świece miał czarne jak czorno hałda!!!
https://www.youtube.com/watch?v=8wg3VJ1STSM&t=119s
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
ODPOWIEDZ