Sprawdzenie i regulacja poziomu paliwa w gaźniku XV125

Tematy związane z gażnikami
woundedphantom
Posty: 8
Rejestracja: 27 lutego 2020, 15:57
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Sprawdzenie i regulacja poziomu paliwa w gaźniku XV125

Post autor: woundedphantom »

Wiem, że temat występował w wielu wątkach jednak zawsze był opisywany dość lakonicznie i dotyczył wyższych pojemności. Czy mógłby ktoś z szanownych forumowiczów opisać łopatologicznie i krok po kroku sprawdzenie i ustawienie poziomu paliwa w gaźniku Virago 125? Z góry dziękuję ludziom dobrej woli :wink:
hubertk
Posty: 69
Rejestracja: 03 stycznia 2019, 15:16
Motocykl: Virago 125 XV
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Sprawdzenie i regulacja poziomu paliwa w gaźniku XV125

Post autor: hubertk »

Halo koledzy, może znajdzie się jakaś znudzona dusza i opisze krok po kroku co nas może czekać i czy jest sens w ogóle grzebać jak jeździ. Tak jak zapisałem powyżej, mam od roku XV125 sam zrobiłem już co nie co, ale gaźnik chciałbym wyczyścić wyregulować itp.

Rozumiem, że trzeba zdjąć bak, ale co dalej i czego mogę nie spodziewać po zdjęciu gaźnika? Jak rozumiem benzyna z baku prędzej czy później do gaźnika musi zejść, czy zdejmując bak napotkam gdzieś duży wypływ benzyny? Czy z baku benzyna idzie do poprzez kranik i czy jak kranik będzie w pozycji ON to nie spłynie benzyna i odłączam wężyki na gaźniku tzn że benzyny, która wypłynie będzie tyle co w gaźniku i w wężykach?
pozdrawiam, Hubert
Mulio
Posty: 7
Rejestracja: 30 sierpnia 2022, 09:26
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Re: Sprawdzenie i regulacja poziomu paliwa w gaźniku XV125

Post autor: Mulio »

Witam, czy regulacja się udała. Właśnie mam zamiar się za to zabrać ale doświadczenie mam nieduże. Może jakieś porady?
Mulio
Posty: 7
Rejestracja: 30 sierpnia 2022, 09:26
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Re: Sprawdzenie i regulacja poziomu paliwa w gaźniku XV125

Post autor: Mulio »

Znalazłem bardzo dobry manual ustawiania poziomu paliwa jeśli kogoś będzie to interesowało pomogę!
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sprawdzenie i regulacja poziomu paliwa w gaźniku XV125

Post autor: toooomelo »

Mulio pisze: 25 marca 2023, 21:38 Znalazłem bardzo dobry manual ustawiania poziomu paliwa jeśli kogoś będzie to interesowało pomogę!
Wrzuć na Dysk Google i zapodaj do niego link.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Mulio
Posty: 7
Rejestracja: 30 sierpnia 2022, 09:26
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Re: Sprawdzenie i regulacja poziomu paliwa w gaźniku XV125

Post autor: Mulio »

Witam, do poprawnego ustawiania niestety trzeba zdemontowć gaźnik. Następnie pomiaru dokonujemy suwmiarką według instrukcji poniżej
https://mega.nz/file/rt1QjRhL#ZFz6C8Dgv ... chqzolSwzQ
https://mega.nz/file/mhNxia7B#bQ0vyhgeH ... nhFV2aDcBs
Odnośnie pomiaru za pomocą bezbarwnej(przezroczystej) rurki
https://mega.nz/file/ilE3kAKC#ikY7RsVtu ... 9gxYesJx2o
to w ten sposób kontrolujemy czy poziom jest ok. Natomiast ustawianie w ten sposób mija się z celem bo na taki pomiar może mieć wpływ uszkodzony pływak, zacięty zaworek i wiele innych. I tak jeśli ustawimy pływak jak na rysunkach a nadal będą problemy z poziomem paliwa np. podczas inspekcji rurką, to oznacza że jest problem z przepływem paliwa lub z pływakiem. Ale to już inna bajka ;)
Darek8001
Posty: 1
Rejestracja: 07 czerwca 2023, 18:20
Motocykl: Yamaha virago 125
Lokalizacja: Podkarpackie
Status: Offline

Re: Sprawdzenie i regulacja poziomu paliwa w gaźniku XV125

Post autor: Darek8001 »

Witam wszystkich
Szukam opisu lub zdjęcia z opisem gaźnika do 125 lub 250. Liczę na pomoc i Dziekuje
ODPOWIEDZ