Dziwny objaw podczas jazdy XV125

Tematy związane z gażnikami
woundedphantom
Posty: 8
Rejestracja: 27 lutego 2020, 15:57
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Dziwny objaw podczas jazdy XV125

Post autor: woundedphantom »

Panie i Panowie, czy miał ktoś podobne objawy i jakie ewentualnie mogą być przyczyny. Motocykl rozpędza się normalnie jednak po osiągnięciu określonej prędkości (przyjmijmy 70km/h) motocykl nie chce płynnie jechać ze stałą prędkością. Manetka gazu na stałym poziomie a Virażka co kilka sekund zwalnia, przyspiesza - zwalnia, przyspiesza i taki cykl sobie trwa. Dzieje się to przy większych prędkościach - tak jakby wtedy kiedy moto dostaje więcej paliwa. Przy niższych prędkościach taki objaw nie występuje. Oczywiście na dodanie gazu czy upuszczenie reaguje normalnie. Cóż może na to wpływać? To co zostało zrobione:

- zawór iglicowy i jego gniazdo zostały wymienione na nowe
- podłużna dysza z bodajże czterema otworami wymieniona na nową (sorry ale nie wiem jak ona dokładnie się nazywa)
- kranik zregenerowany
- świece nowe
- filtr powietrza nowy
- komora pływakowa wyczyszczona

Przy zdejmowaniu baku i przewodów idących do kranika zastanowiła mnie trochę niewielka ilość paliwa w krućcu sterującym podciśnieniem. Nie sądzę, że to w tym przypadku ma jakiś wpływ natomiast byłbym wdzięczny za informację czy taki objaw jest normalny. Z góry dziękuję za sugestie.
woundedphantom
Posty: 8
Rejestracja: 27 lutego 2020, 15:57
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Re: Dziwny objaw podczas jazdy XV125

Post autor: woundedphantom »

Przy dalszej analizie i wykręcaniu świec okazało się, że świeca z pierwszego cylindra (przedniego) ma kolor - kawa z mlekiem, czyli prawidłowy. Druga natomiast jest czarna i mokra. Przy zdjęciu fajki z pierwszej świecy motor gaśnie. Przy zdjęciu z drugiej (tej czarnej) nic się nie dzieje czyli motor chodzi na jeden cylinder. Iskra jest i to konkretna. Włożyłem inną świecę - objaw ten sam. Skoro w XV125 jest jeden gaźnik dla obu cylindrów to zły skład mieszanki raczej odpada - dobrze kombinuję? Jakieś pomysły od czego zacząć?
Kaczucha1990
Posty: 16
Rejestracja: 08 kwietnia 2020, 08:36
Motocykl: Sachs Roadster 125
Status: Offline

Re: Dziwny objaw podczas jazdy XV125

Post autor: Kaczucha1990 »

Cześć, wiem że minął ponad miesiąc od Twojego wpisu, ale ostatnio miałem podobne objawy, okazało się że jedna z cewek była walnięta i świeca raz działała a raz nie. Sprawdź może i zamień cewki na cylindrach i zobacz czy sytuacja się wtedy odwróci - tzn że z przodu będzie świeca czarna, a z tyłu poprawna, jeśli tak to wiesz gdzie leży problem.

LWG
ODPOWIEDZ