Uszczelka komory plywakowej xv125 chyba?

Tematy związane z gażnikami
fagodeur
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2020, 12:36
Motocykl: yamaha virago 125
Status: Offline

Uszczelka komory plywakowej xv125 chyba?

Post autor: fagodeur »

Witam

Jestem bardzo szczesliwym posiadaczem wiedzmy z wroclawia. Mam problem. Po ostatnich upalach i jezdzie prawie ciagle po miescie tak ze 1000 km
niestety gaznik jest mokry od paliwa. Cieknie po gazniku od strony kranika i po gumie w dol. Podejrzewam ze moze to uszczelka pod komora plywaka.
I tu mam pytanie czy zeby ja wymienic musze wyciagnac gaznik ? Czy moze jest jakis patent na wymiane jej bez wyciagania gaznika. Szukalem zblizonych tematow ale jest ich bardzo duzo i nie moge nic poradzic. Czy wymiana tej uszczelki jest trudna? czy po odkreceniu pokrywy komory plywaka jest duzo elementow ktore potem trudno poskladac? Co radzicie? A moze jednak warto wymontowac gaznik bo sama uszczelka to nie wszystko. Cos doczytalem ze tam jest pod spodem jakis aluminowy element pod ktorym jest kolejna mala uszczelka. Jedzie do mnie zestaw naprawczy gaznika i mysle co robic. Prosze o porade. Dziekuje
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uszczelka komory plywakowej xv125 chyba?

Post autor: 2007XV1700 »

Na początek zapraszamy do powitalni

Obrazek
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
orzech
Posty: 2
Rejestracja: 09 czerwca 2019, 16:07
Motocykl: YAMAHA VIRAGO XV125
Status: Offline

Re: Uszczelka komory plywakowej xv125 chyba?

Post autor: orzech »

I jak kolego zakończyła się przygoda z gaźnikiem. Pytam bo mam podobny problem z cieknącym gaźnikiem i nie wiem od czego zacząć.
bitkka
Posty: 27
Rejestracja: 02 kwietnia 2020, 16:34
Motocykl: yamaha
Status: Offline

Re: Uszczelka komory plywakowej xv125 chyba?

Post autor: bitkka »

Witam,

Wygląda na to, że masz problem z cieknącym gaznikiem. Podejrzewanie uszczelki pod komorą pływaka jest prawdopodobnie słuszne, ponieważ uszczelka ta pełni ważną rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu paliwa w komorze pływaka.

Jeśli chodzi o wymianę uszczelki, to generalnie nie jest to trudna czynność, ale jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Można wymienić uszczelkę bez wyciągania gaźnika, ale trzeba mieć dostęp do komory pływaka. Wymiana uszczelki polega na odkręceniu pokrywy komory pływaka i wymianie uszczelki. Nie jest to skomplikowane, ale ważne jest, aby pamiętać o kolejności składania elementów.

Jeśli chodzi o ten aluminowy element i mniejszą uszczelkę, to zalecam sprawdzenie, czy one również nie są uszkodzone. Czasami uszkodzenie tych elementów może prowadzić do cieknięcia paliwa.

W związku z tym, jeśli masz doświadczenie w naprawie gaźników i jesteś w stanie sprawdzić, czy uszkodzenie jest tylko w uszczelce, to wymiana uszczelki jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, zalecam skontaktowanie się z profesjonalnym mechanikiem lub serwisem motocyklowym.
https://olalakids.pl/dresy-dla-chlopcow
ODPOWIEDZ