Zalewanie przedniego cylindra

Tematy związane z gażnikami
noobsaibot
Posty: 4
Rejestracja: 23 lipca 2020, 14:28
Motocykl: xv 750
Status: Offline

Zalewanie przedniego cylindra

Post autor: noobsaibot »

Witam
Mam problem z virago 750, na gaznikach mikuni.
Mianowicie świeca przedniego cylindra ciągle jest czarna. Gdy zakręcę całkiem śrubę skladu mieszanki dla cylindra tylnego- silnik po chwili zadlawi się i zgasnie. Gdy zrobię to samo na przednim będzie pracował bez zmian,więc gdzieś musi dostawać paliwo bokiem.
Po rozebraniu wszystkiego zauważyłem, że plastikowy biały "komin", ktory mocuje rozpylacz i dyszę główną ma dość duży luz na boki i wystaje spod niego coś jakby przecięty oring. Czy tam może lać? Jak jest ta część mocowana w korpusie, bo na schematach wszedzie pokazana jest w całości z korpusem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
received_580615182629832.jpeg
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2020, 14:04 przez noobsaibot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zalewanie przedniego cylindra

Post autor: Feniks »

Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zalewanie przedniego cylindra

Post autor: Feniks »

Jakieś zdjęcia wrzuć albo na schemacie pokaż co gdzie wystaje i ma luz
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
noobsaibot
Posty: 4
Rejestracja: 23 lipca 2020, 14:28
Motocykl: xv 750
Status: Offline

Re: Zalewanie przedniego cylindra

Post autor: noobsaibot »

Nikt nie miał takiego problemu?
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zalewanie przedniego cylindra

Post autor: PanG »

Miał miał 🐱
Żyj i daj rzyć innym.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Zalewanie przedniego cylindra

Post autor: vinny »

noobsaibot pisze: 03 sierpnia 2020, 20:42 Nikt nie miał takiego problemu?
Przypuszczam , że virago 750 ale z którego roku ?
Czyściłem parę gazników mikuni i takiego " komina " jeszce nie spotkałem .
Wyciągnij komin , wymień oring , posmaruj wazeliną lub smarem i wciśnij na miejsce . Teraz trochę dywagacji . Jeżeli tamtedy miało by Ci podawać " paliwo bokiem " to przepustnica motylkowa dla tego cylindra musiała by być uchylona ( sprawdz , czy w dwóch gaznikach jest tak samo zamknieta ) . Sprawdz czy iglica ( ta mocowana w slajderze ) jest prawidłowo zamocowana ( w Clymerze jest bałąd na rysunku ) i czy jest zgodna , ze specyfikacją do tego gaznika ( w 750 obie iglice są takie same ) .Sprawdz , czy " sruba składu mieszanki " od tylnego cylindra nie jest uszkodzona .
Generalnie jak świeca tylnego cylindra jest okopcona to zbyt bogata mieszanka i trzeba ustawić prawidłowo poziom paliwa w gażniku i od tego trzeba zacząć .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
noobsaibot
Posty: 4
Rejestracja: 23 lipca 2020, 14:28
Motocykl: xv 750
Status: Offline

Re: Zalewanie przedniego cylindra

Post autor: noobsaibot »

W obu gaznikach poziom paliwa mam okolo 2 mm poniżej łączenia komory z korpusem, sprawdzane rurką.
Czy ten komin na pewno mocowany jest na oringu? Probowalem go wyciągnąć ale ciagniecie ani proba kręcenia nie przyniosło skutku.
Przepustnice ustawiane w różnych polozeniach, synchronizowane. Synchro wychodzi idealnie
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zalewanie przedniego cylindra

Post autor: Feniks »

To jeśli dysze w gazniku masz odpowiednie to pozostaje skład mieszanki do ustawienia, sprawdz czy dysze od mieszanki nie są uszkodzone albo niekompletne. Ja to robiłem u siebie "na oko" a potem podjechałem do mechanika znajomego żeby zweryfikował czy ok. sprawdzając mechanior też robił synchro mimo że wczesniej było ok
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
ODPOWIEDZ