Paliwo w zaślepkach króćców ssących

Tematy związane z gażnikami
Trocin
Posty: 79
Rejestracja: 09 czerwca 2016, 10:13
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Paliwo w zaślepkach króćców ssących

Post autor: Trocin »

Uszanowanko!
Dziś próbowałem skontrolować podciśnienie w króćcach ssących. Ku mojemu zaskoczeniu w zaślepkach króćców znajdowało się paliwo i w lewej i w prawej.
Też tak macie bo z tego co pamiętam wcześniej było sucho (chyba że skleroza mnie dopadła...)?
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Paliwo w zaślepkach króćców ssących

Post autor: Feniks »

Jak paliwo ?
Zaślepki są (wychodzą z) w górnej częsci kroćców wiec jak się tam paliwo może utrzymać.
Jeśli byś miał poziom za wysoki to podciśnienie i tak wyssa, ewentualnie przez chwile byłyby kroćce wilgotne wewnątrz
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Trocin
Posty: 79
Rejestracja: 09 czerwca 2016, 10:13
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Paliwo w zaślepkach króćców ssących

Post autor: Trocin »

Hmm, u mnie zaślepki wychodzą od dołu zaraz przy dolocie do silnika, ale jak piszesz że mogą być trochę wilgotne to uznaje że może tak się zdarzyć. dzięki!
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Paliwo w zaślepkach króćców ssących

Post autor: Feniks »

A tak bo to 535.dlatego na dole są.
Z gaziora przez gumowe kroćce ma do cylindra przelatywać mieszanina paliwo powietrze w postaci mgły. Jak paliwa za dużo leci to może być za bogato. Sprawdz poziomy, spalanie czy sie nie podniosło, świece czy zakopcone.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Trocin
Posty: 79
Rejestracja: 09 czerwca 2016, 10:13
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Paliwo w zaślepkach króćców ssących

Post autor: Trocin »

Mały update,
Mieszanka była za bogata, zmiana położenia iglicy pomogła. Wcześniej była mieszanka za bogata i to było powodem.
ODPOWIEDZ