strzela gaznik 750Virago

Tematy związane z gażnikami
motocyklista 45
Status: Offline

strzela gaznik 750Virago

Post autor: motocyklista 45 »

witam :chopper: com jest powodem strzelania w gaznik po dluzszym postoju, woda,a moze inna przyczyna, swiece w porzadku.Objawy ma jak rano ja odpalam po przejechaniu okolo 10km juz pieknie pracuje nie szarpie nie strzela, mysle o dolaniu troche do baku deneturatu ale mam obawy, moze ktos z Was podzieli sie informacjami, dzieki :-( :chopper:
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1886
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: strzela gaznik 750Virago

Post autor: robson »

Może być tak,że trzeba motorek zostawić na ssaniu nawet 20 minut i niech pyka.Podobne kłopoty miał kolega Pomidor.Zawsze na wiosnę tak robi i pomaga mu to w ustabilizowaniu się pracy silnika.Przyczyna chyba jest w gaźnikach a właściwie w uregulowaniu w obydwóch poziomu paliwa.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: strzela gaznik 750Virago

Post autor: Robert von Berlin »

Strzela czy kicha? Jak strzela, to za uboga mieszanka - tez mialem na zimnym, podkrecilem deko i jest ok. Jak kicha to rzeczywiscie moze sie zbierac woda gdziec - lepiej spirytus techniczny (dyktafon tez moze byc) - zaabsorbuje wode.
Jobejt XV 750 Special ´82
motocyklista 45
Status: Offline

Re: strzela gaznik 750Virago

Post autor: motocyklista 45 »

robson pisze:Może być tak,że trzeba motorek zostawić na ssaniu nawet 20 minut i niech pyka.Podobne kłopoty miał kolega Pomidor.Zawsze na wiosnę tak robi i pomaga mu to w ustabilizowaniu się pracy silnika.Przyczyna chyba jest w gaźnikach a właściwie w uregulowaniu w obydwóch poziomu paliwa.
:chopper: witam i dzieki, ustalilem ze poprzedni wlasciciel mial w baku na zimke tylko 4 litry paliwa a nie zatankowal na full. :grin:

[ Dodano: Wto Mar 17, 2009 11:07 am ]
Bertoner pisze:Strzela czy kicha? Jak strzela, to za uboga mieszanka - tez mialem na zimnym, podkrecilem deko i jest ok. Jak kicha to rzeczywiscie moze sie zbierac woda gdziec - lepiej spirytus techniczny (dyktafon tez moze byc) - zaabsorbuje wode.
Witam bardziej to wyglada na kichanie, dzieki :grin:
Awatar użytkownika
phaczyk
Posty: 17
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:50
Motocykl: XV1700 '95
Lokalizacja: Lębork
Wiek: 51
Status: Offline

Re: strzela gaznik 750Virago

Post autor: phaczyk »

Witaj Kolego,
Czy poradziłeś sobie z tym strzelaniem? Bo u mnie dokładnie pojawiły się te same objawy.
Odpala bez problemu, na wolnych obrotach chodzi równo ale podczas przyspieszania strzela.
Pozdrawiam z Lęborka
Ogar 200 / Virago XV700 '87 / Road Star XV1700 '95/
Awatar użytkownika
Belfer
Posty: 342
Rejestracja: 17 maja 2009, 18:51
Motocykl: po XV535 jest VT750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 67
Status: Offline

Re: strzela gaznik 750Virago

Post autor: Belfer »

Denaturatu nie polecam. Czasami powoduje on wytrącanie się z paliwa galarety, która wspaniale zatyka smok i gaźnik. Lepiej użyć specjalny dodatek do paliwa lub czysty spirytus techniczny.
Z belferskim pozdrowieniem
GIERTYCH
Status: Offline

Re: strzela gaznik 750Virago

Post autor: GIERTYCH »

Ja miałem podobny efekt po pierwszym odpaleniu, początkowo strzały, póżniej kichanie , po przejechaniu 10 km przeszło. Na zimę zalałem bak vpower by shell, efekt miałem w zeszłym roku podobny jak zatankowałem na pobliskiej stacji pb 95
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: strzela gaznik 750Virago

Post autor: Arni »

woda to dziadostwo, choć daje życie :razz: - się skrapla na wewnętrznej powierzchni baku w przestrzeni powietrznej nad lustrem paliwa zawsze gdy temperatura powietrza przechodzi przez tzw. punkt rosy. W zależności od takich dupereli jak ciśnienie ten punkt przeważnie wacha się w okolicy 10 deg. Jesienią, czy wiosną takie skraplanie występuję często dwa razy na dobę i tak kropelka po kropelce się zbiera. To samo zjawisko przyczynia się do powstawania zawilgoceń na innych częściach motocykla i przyspiesza korozję, dlatego tak ważne jest aby dbać o dobrą wentylację garażu i umożliwić szybkie odparowanie skroplin a nie owijać motocykl jakimś pokrowcem z folii.
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
ODPOWIEDZ