membrany gaźnikowe

Tematy związane z gażnikami
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: tacim »

Z tego co czytałem możesz spokojnie gaźnik rokręcać.
Co siętyczy membran do 750-1100 ja kupiłem w super sklepie po 175 zł te same co w larsonie o tutaj polecam szybka wysyłka membranka super http://www.agmot.pl/sklep.php?k=40&cz=21 piszę że te same bo potrzebiwałem 2 jedna była w larsonie a 2 w tym sklepie ta sama firma te same mebrany i taniej.
MuSStaFFa
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: MuSStaFFa »

wielkie dzieki iza kontakt...bo wczoraj w yamaszce krzykneli mi 629 zl za 1 szt. do 750 !!! pozdro..
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: Marcin »

W larssonie do 535 kupiłem po 185 zł sztukę
Obrazek
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: tacim »

Wiem to samo przechodziłęm miesiąc temu.
nieprosty
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: nieprosty »

Dzięki za rozwianie wątpliwości.
A chciałem sprawdzić ich stan dlatego, że niedawno miałem robioną synchronizację gaźników, regulację zaworów itp... A także wymianę jednej membrany - druga ponoć była w dobrym stanie... Ale wolałem to sprawdzić, ponieważ moją Virażką wyciągnąłem "tylko" ok 135 km/h - z wielkim bólem. Na forum ludziska piszą, że taką prędkość bez problemu uzyskują, a nawet dochodzą do 160 km/h.
Nie jestem typem, który szaleje tak na chopperze, ale zapas mocy przy wyprzedzaniu by się przydał (wersja 46 konna ponoć).
A wracając do membran, to przednia (od strony kierownicy) wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c1 ... 01870.html
natomiast druga - nowa tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/563 ... 4254d.html
Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.
A może mimo wszystko trzeba wymieniać obie na raz?
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: wuem »

a wyciągałeś je? Być może (ja tak miałem) membrana nie jest włożona do tej przepustnicy iglicowej i sobie to tam luźno lata. U mnie po złożeniu takiej membrany ustąpiły dolegliwości z prędkością :)

[ Dodano: Wto Lip 08, 2008 9:13 pm ]
p.s. membrany masz w dobrym stanie. Moje wyglądają gorzej, ale mimo wszystko moto mi śmiga jak ta lala.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
nieprosty
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: nieprosty »

Szczerze powiedziawszy nie wyciągałem ich całkowicie.
Ponieważ brzegami siedziały dość szczelnie w tym rowku, wysunąłem je na tyle, na ile membrana pozwoliła (tak na wszelki wypadek, że by czegoś nie popsuć :razz: ). Wyglądało, że są połączone z tą przepustnicą ponieważ ruszały się razem z nią i nic nie wskazywało na jakieś niedociągnięcia.
Może jeszcze do tego przytoczę inne moje pytanie na temat świec, może przecież mieć to coś wspólnego ze sobą:
viewtopic.php?t=2637
Wybaczcie, jeżeli coś niejasno opisuję, ale są to moje początki z mechaniką, więc i słownictwo ubogie.
Awatar użytkownika
gangster
Posty: 642
Rejestracja: 13 lipca 2008, 09:57
Motocykl: Była Virago 1100
Lokalizacja: Kluczbork
Wiek: 52
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: gangster »

Oglądnołem twoje membrany i moge powiedziec że , moje wyglądają 4 razy gorzej ale i tak zrobiłem synchro na ile się dało poustawiałem mieszanke i też cudów niemam ale wycisłem 145km/godz. Obecnie poszukuje nowych w rozsądnej cenie, najtańsze jakie znalazłem to w Larsonie 202,19zł. ale szukam dalej może za granicą coś się trafi . Niestety skarbnik zamknoł mi konto na ten miesąc . :-( i dopiero planuje zakup we Wrześniu. Jakby ktoś znał namiary na jakieś w fajnej cenie niech da znac.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Hałas nie z tego świata, ogień nie z tej ziemi.



EMZ-TS 250 =>JUNAK M-10 =>XV-535 =>XV1100 => BMW F 650 => HONDA CBF 600 S OBECNIE
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Proszę, oceńcie i moje membrany

Post autor: OsTrY »

Ja się obawiam, że są już spisane na straty, ale zerknijcie i Wy na nie...
http://xv750.fotosik.pl/albumy/675046.html
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: -waldi- »

niestety już po nich
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: KoSS »

Ostry to chyba jeszcze ślady po Miśkowym spotkaniu w Złotym Potoku :mrgreen:
No to teraz Misiek w ramach odszkodowania musi ci nowe sprawić :mrgreen:
Misiek mnie zabije :twisted:
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: EDDIE »

OsTrY, twoje membrany to złom. Kup nowe, najtaniej (chyba) znajdziesz w larsson.pl

gangster pisze:Oglądnołem twoje membrany i moge powiedziec że , moje wyglądają 4 razy gorzej ale i tak zrobiłem synchro na ile się dało poustawiałem mieszanke i też cudów niemam ale wycisłem 145km/godz. Obecnie poszukuje nowych w rozsądnej cenie, najtańsze jakie znalazłem to w Larsonie 202,19zł. ale szukam dalej może za granicą coś się trafi . Niestety skarbnik zamknoł mi konto na ten miesąc . :-( i dopiero planuje zakup we Wrześniu. Jakby ktoś znał namiary na jakieś w fajnej cenie niech da znac.
Gangster od tej ceny w larsson.pl odejmij 12% to wyjdzie ci dokładnie 178zł w przypadku gdybyś kupował za moim pośrednictwem :grin:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: OsTrY »

KoSS, OOO hehhee, właśnie... na pewno to będzie przyczyną. Zaraz wyślę roszczenia :D
EDDIE, Dziś wróciłem z wakacji (pociągiem k***a), jeżeli mogę liczyć na te 12% z larssona to rzeczywiście będzie najtaniej.
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: EDDIE »

OsTrY, jeśli ci się spieszy to dzwoń jutro rano, bo o 15.00 wyjeżdżam do Belgii na GP Formuły 1 w Spa i wracam w poniedziałek. Jeśli nie ma pośpiechu, to dzwoń w poniedziałek lub we wtorek.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: OsTrY »

EDDIE, Dzięki,
Tak teraz patrzę w larssonie, że jednak do XV 750 to cena wynosi 240PLN http://larsson.pl/?c=r&no=MzQ2MDA0OA== co po zniżce 12% wyniesie 211.2PLN a znalazłem też takie coś http://www.agmot.pl/foto.php?i=10432
Śpieszy się na tyle, że chciałbym w tym roku jeszcze się trochę przejechać, ale poczekam do poniedziałku, może jeszcze coś uda mi się znaleźć.
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: EDDIE »

Jak w AG-MOT będzie taniej to tam też zniżka będzie :mrgreen:

Spadam spać, bo kawał drogi przede mną :rock:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: OsTrY »

O kurde, to w takim razie zdaje się, że mamy zwycięzcę - AG-MOT. Miłego pobytu na GP a w poniedziałek zmolestuję Cię w sprawie membran. :pomocy: :oops:
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
gaz6605
Posty: 39
Rejestracja: 06 lipca 2009, 14:51
Motocykl: virago 1100 96 i HD
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiek: 57
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: gaz6605 »

Witam, zachęcony waszymi sugestiami postanowiłem wczoraj obejrzeć w swoim motorku a mam virago1100 membrany bo coś mi ostatnio silnik szwankował i padło podejrzenie na nie. Obejrzałem je i nie stwierdziłem aby były popękane, rozerwane lub nadmiernie zdeformowane tak więc złożyłem z powrotem i odpaliłem, byłem lekko zaskoczony bo wcześniejsze niedomagania tak jakby ustąpiły. Podejrzewam, że pomogło przemycie gaźników i potraktowanie ich WD-40, po południu zrobię rundę przy kominie i zobaczę efekty swojej pracy. Lekka sugestia dla domowych majsterkowiczów sprawdzenie membran poprzez ich wyjęcie nie jest takie proste tak więc przed tą czynnością zastanów się czy dasz radę to z powrotem poskładać do kupy.
W chwili obecnej poszukuję kogoś z okolic Mińska Maz. kto by mi wyregulował obroty i ustawił mieszankę paliwa, jeżeli macie namiar na kogoś takiego lub na warsztat co by mi pomógł byłbym bardzo wdzięczny za podanie go. Wiem, że jest ktoś taki w Otwocku ale nic więcej.

Z góry dzięki, szerokości i przyczepności dla wszystkich.
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: OsTrY »

Wiem, że prosisz o namiary ale skoro potrafiłeś sam rozebrać gaziory i złożyć je do kupy to czy nie chciał byś spróbować zrobić tych regulacji samodzielnie ? Jest kilka poradników co i jak,
jeden
drugi

Ja niestety nie miałem tyle szczęścia i membrany muszę wymienić :cry:

Pozdrawiam.
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
gaz6605
Posty: 39
Rejestracja: 06 lipca 2009, 14:51
Motocykl: virago 1100 96 i HD
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiek: 57
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: gaz6605 »

Wyjąć gaźniki, sprawdzić membrany bez dotykania się do regulacji i poskładać wszystko z powrotem to małe piwo w porównaniu z właściwą regulacją gaźnika nie mówię tu o ustawianiu na słuch lub na oko a co tu mowa o podwójnym gaźniku, bez odpowiednich przyrządów chociaż by i najprostszych raczej nie ma mowy dlatego też w swoich warunkach garażowych nie chcę się za to brać. Jak pisałem moje zabiegi przyniosły efekt pozytywny ale po próbnej jeździe mam pewien niedosyt tak jakby jeszcze coś nie tak było, podejrzewam, że w chwili obecnej wystarczy tylko jakaś drobna regulacja lub synchronizacja gaźników bądź też wymiana świec lub fajek i lala znów zamruczy tak jak powinna. Jak widać jest jeszcze sporo możliwości i sam nie chcę grzebać bo popsuć łatwo, że i mechanik później nie dojdzie a i szkoda czasu bo jeszcze kawałek sezonu przed nami. Tak więc muszę się zdać na fachowca. Czekam na wiadomości i pozdrawiam.

[ Dodano: Pią Wrz 04, 2009 10:02 pm ]
Szanowni koledzy znalazłem nie daleko Mińska i jestem w szoku, moje podejrzenia były trafne wystarczyła wymiana świec i moja lala odżyła teraz chodzi jak nowa przy okazji wymieniłem filtry oraz olej, majster podłączył gaźniki pod zegary zrobił synchronizację oraz lekko podregulował. Za całą robotę wziął stówkę a ja dwa tygodnie się męczyłem bo nie wiedziałem co jest. Tak więc do umiejętności trzeba jeszcze trochę wiedzy i dopiero można się za coś brać.

Pozdrawiam i idę pucować swoją lalę cały łyki end przed nami może spotkamy się na drodze bo to już niewiele dni na spacery nam zostało. Szerokości i przyczepności.
AdamK
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: AdamK »

Gaz - podaj namiar (Chyba na PW będzie najlepiej) - dzięki.

ps. Przed sezonem 2009 moja Yamaszka miała paliwo w cylindrach - to efekt nieudolnego czyszczenia gaźników (upuszczania resztek paliwa z gaźników) - przekręciłem kranik w poz. poziomą i paliwo zaczęło się wylewać filtrem powietrza. W serwisie Yamaha Motor Polska wymienili mi świece, płyn hamulcowy, oleje z filtr - zrobili synchronizację gaźników i zapłaciłem ok. 400 zł za materiały i robociznę. Zawsze to serwis Yamahy ale ... chyba drogo?
gaz6605
Posty: 39
Rejestracja: 06 lipca 2009, 14:51
Motocykl: virago 1100 96 i HD
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiek: 57
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: gaz6605 »

Do AdamK wczoraj do ciebie dzwoniłem w sprawie zlotu w Ostrołęce tak więc mój numer masz w swoim telefonie a jak go skasowałeś to wejdź na mój profil numer aktualny.
Pozdrawiam i szerokości życzę.
Awatar użytkownika
krzysztofz
Posty: 47
Rejestracja: 18 listopada 2018, 19:50
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Wiek: 45
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: krzysztofz »

Tak czytam o tych membranach i chyba będę usiał przeprowadzić inspekcję. Powiedzcie proszę, mogę to zrobić bez późniejszej jakiejkolwiek regulacji, Chciałbym tylko zdjąć obudowy żeby się dostać do membran, nawet nie będę ich wyciągał, tylko wizualnie :). Tak można zrobić?
pozdrawiam,
Krzysztof Z.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: Feniks »

Ale odkopałeś.
Najlepiej to i tak wyjąć i pod światło obejrzeć żeby przetarcia dobrze widzieć. Nie sądze żeby po tym trzeba było robić jakieś regulacje, ale jeśli coś Ci nie gra w motorku to nie zaszkodzi choćby synchro zrobić.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
krzysztofz
Posty: 47
Rejestracja: 18 listopada 2018, 19:50
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Wiek: 45
Status: Offline

Re: membrany gaźnikowe

Post autor: krzysztofz »

Haha, a czytam ostatnio dosyć intensywnie forum i tak trafiłem na ten temat . Kojarzę że na początku sezonu przy przygotowywaniu motocykla mój mechanik wspomniał coś o 1 membranie dlatego tak pomyślałem żeby obadać jak wyglądają.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam,
Krzysztof Z.
ODPOWIEDZ