POMOCY - świeci sie kontrolka oleju

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Mirasek3
Status: Offline

POMOCY - świeci sie kontrolka oleju

Post autor: Mirasek3 »

Pomimo przeczytania wielu postów na temat migającej kontrolki oleju nie znalazłem odpowiedzi na pytanie dlaczego przedmiotowa kontrolka świeci sie cały czas. Po uruchomieniu zimnego silnika jest ok, następnie po kilku chwilach kontrolka się zapala i nie chce zgasnąć. Tak samo jest na rozgrznym silniku. Poziom oleju OK. Pomocy, czy to może być uszkodzony czujnik poziomu oleju czy może coś innego? :cry:
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: POMOCY - świeci sie kontrolka oleju

Post autor: strazak »

jak masz czas to zapraszam do siebie zobaczymy co da sie zrobić
ADAM
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: POMOCY - świeci sie kontrolka oleju

Post autor: Adam »

Kiedy miałem niski stan oleju, to po odpaleniu świeciła przez około minute a później gasła. czyli odwrotnie jak Twoja.
Mirasek3
Status: Offline

Re: POMOCY - świeci sie kontrolka oleju

Post autor: Mirasek3 »

A może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na świecącą się cały czas kontrolkę poziomu oleju? :?:
kokuru
Posty: 211
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:30
Motocykl: st1300
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 61
Status: Offline

Re: POMOCY - świeci sie kontrolka oleju

Post autor: kokuru »

Ja mialem raczej dylemat niz problem z kontrolka olejuZastanawialem sie czy po wlaczenie samej stacyjki kontrolka powinna sie palic i czy wskazuje cisnienie czy stan oleju..Stad wiem jak toto wyglada od srodka.Jest to swojego rodzaju plywak zamkniety w puszce, ktory wypierany jest przez olej.Moze jakies paskudztwo pod wplywem temperatury,blokuje ten plywak.Ja jak wymontowalem swoj,mimo ze uzywam caly czas syntetyk,w trakcie plukania wyplynely jakies brudu.No chyba ze padl[raczej watpie w to].Ja mam nowy,bo zanim sprawdzilem dokladnie co jest,to juz kupilem nowy[100euro poszlo sie bzykac]i nie potrzebnie wymienilem.
Awatar użytkownika
motomich
Posty: 24
Rejestracja: 26 września 2009, 19:51
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Konin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: POMOCY - świeci sie kontrolka oleju

Post autor: motomich »

Poziom oleju musi być maximum. Czy tak masz?
LIVE to RIDE and RIDE to LIVE
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: POMOCY - świeci sie kontrolka oleju

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Jezeli to to - to sprawa jest prosta, Nigdy nie odpalamy na bocznej stopce - to po pierwsze (nie ma to oczywiście nic wspólnego ze świeceniem kontrolki) ale pozostawienie po odpaleniu na bocznej powoduje, że czujnik poziomu oleju (który jest w "misce olejowej" po prawej jej stronie informuje o odplynięciu oleju do dołu w kirunku nachylonego motocykla). ja również mam tak u siebie. W momencie zmiany pozycji motocykla na "pionową" po chwili kontrolka gaśnie i nic sie nie dzieje. Jeżeli natomiast u ciebie podczas jazdy świeci to zachodzi potrzeba kontroli poziomu ma być 3/4 w okienku kontrolnym lub nieco więcej. Jeżeli to niepomaga kontrola czujnika ( nie ma chuba innych możliwości).\
Proszę posprawdzaj to wszystko po koleii zgodnie z moimi sugestiami, a jestem przekonany, że będzie O.K.

Jezeli chodzi o moja uwagę dotycz. nie odpalania motocykla na bocznej, to spowodowana jest zwyczajowym wykańczaniem przez ludzi rozrusznika, który w pochylonej pozycji słabo zazębia i po iluś tam takich kręceniach kosztuje dość sporo.

pozdrawiam serdecznie :drunksmile:
Jarek
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Mirasek3
Status: Offline

Re: POMOCY - świeci sie kontrolka oleju

Post autor: Mirasek3 »

Uff kamień z serca mi spadł. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkiego okazało się, że był uszkodzony czujnik (przetarta izalacja przewodu) i to powodowało błędne wskazanie kontrolki. Temat uważam za zamknięty. Dzięki wszystkim za sugestie. :rock:
ODPOWIEDZ