UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: Ruffi »

KOLEDZY postanowiłem o tym napisać w dziale dotyczącym silnika gdyż jest to problem związany z silnikiem. NIE KUPUJECIE CZUJNIKÓW TEMP. OLEJU do swoich laleczek. Ja to uczyniłem i o mały włos moto nie poszło z dymem. Założyłem taki czujnik dałem za niego cale 120 zeta, Po dłuższej jeździe postawiłem moto w garażu i co się stało szybka czujnika okazało się ze jest z plastiku zamiast ze szkła - BADZIEW - i ta szybka się stopiła ciśnienie wywaliło olej na rozgrzany blok no podeszło pod kable rozrusznika i bendiksu. Oczywiście kable spalone kopułka bendiksa nadpalona. Czyli krotko mówiąc narobiłem sobie dodatkowej roboty. Dlatego tez postanowiłem was ostrzec nie kupujcie badziewa bo może was to spotkać co mnie. Jutro zamiast na maszynce jeździć muszę zawinąć rękawy i naprawiać, dodatkowo czeka mnie kupno osłonki bendiksa ciśnie mi się słowo ku.... niech szlak trafi tych chinoli.
poniżej link do takiego czujnika. Postaram się wam zamieścić zdjęcie czujnika po spaleniu
http://moto.allegro.pl/czujnik-temperat ... 36249.html
Poniżej czujnik a raczej to co z niego zostalo
Obrazek
Awatar użytkownika
GRISZKA
Posty: 433
Rejestracja: 24 października 2009, 23:59
Motocykl: VIRAGO XV 1000 GOLD
Lokalizacja: Ogorzelec-Kamienna Góra
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: GRISZKA »

Ale to kicha :ranting: Wyślij zdjęcie i opis sprzedawcy. Niech ci za to gówno kasę zwróci :boks:
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: podbiel »

Wniosek jaki? Olać wszelkie zbędne gadżety
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: Ruffi »

DOKŁADNIE KOLEDZY NIE MA SENSU KUPOWAĆ GADŻETÓW KTÓRE SA ZBĘDNE. Jeszcze mnie zastanawia czy moze odpowietrznik mi nie zadzialal w silniku i dlatego sie to stalo co o tym sadzicie gdzie jest odpowietrznik w silniku?
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: kyller »

ozesz w morde jeża ...
w zyciu bym nie przypuszczał
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: Szymon »

kyller pisze:ozesz w morde jeża ...
w zyciu bym nie przypuszczał
Są rzeczy na niebie i na ziemi o których sie nawet Kyllerowi nie śniło.... :lol:

A tak ogołem to niezła kicha. Badziew i tyle.
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
thomek13
Posty: 773
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:49
Motocykl: BMW C600 Sport
Lokalizacja: Dreieich - Słubice
Wiek: 42
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: thomek13 »

Ruffi, niech zwraca kasę, a jak nie to tylko negatyw! :shock:
- sprzedaż samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli
- pomoc w zakupie pojazdu w Niemczech
- załatwienie wszelkich formalności i transport pod dom
marcusrad
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: marcusrad »

qrwa a mialem sobie to kupic, dzieki kolego i wspolczuje :neutral: a ogolnie to jesli w instrukcji nie ma nic na ten temat to wal prosto do dystrybutora niech kryje twoje koszty
Awatar użytkownika
xavi
Posty: 64
Rejestracja: 20 stycznia 2010, 17:28
Motocykl: xv750
Lokalizacja: Bełchatów
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: xavi »

Też mi się ten gadżet podobał. Szczerze współczuję :mad:

Przewód odpowietrzający (gumowy wężyk) wchodzi od tyłu do obudowy filtra powietrza.
Opis układu jest w Clymerze rys. 56 str.180.
Dziewczyna powiedziała mi - wybieraj! albo motocykl albo ja!?!
Awatar użytkownika
R8 JACK
Posty: 1265
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 10:40
Motocykl: VIRAGO xv1100
Lokalizacja: Potok
Wiek: 53
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: R8 JACK »

Nie do uwierzenia, że to taki szmelc.
Paulus
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: Paulus »

ale trafiłeś, :cry: niedługo to będą takie rzeczy z papieru robić "bo taniej". Uczciwy sprzedawca powinien teraz zapłacić za remont lalki.
Może powinniśmy założyć nowy dział "Nie kupuj!!!" i tam wklejać linki i opisy produktów ku przestrodze innych
Awatar użytkownika
mobi
Posty: 75
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:34
Motocykl: drag star 650
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 53
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: mobi »

Pep...ć takie urządzenie też zamierzałem kupić. Brak chwilowy kasy morze uratował motor.
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: Ruffi »

Panowie może oceniłem za szybko ten produkt z emocji jako badziew. Moze się mylę ponieważ po ochłonięciu zaczolem się zastanawiać dlaczego się tak stało. Faktem jest ze czujnik z kurkiem uległ malej deformacji w wyniku której wydostał się olej na zewnątrz. Olej zapalił się i stopił wziernik (szybka z plastiku). I teraz nachodzą mnie pytania czy moglo to być przyczyna powstania ciśnienia w komorze silnika i wywaliło ten element, może odpowietrznik nie zadziałał. Kapy silnika zdejmowałem i zakładałem ponownie, na uszczelki położyłem silikon ale małą ilość biorąc pod uwagę to żeby nie zasyfił mi silnika i nie pozapychał przewodów olejowych. No i gdyby tak się stało to prędzej kontrolka olejenia by się załączyła. W tamtym sezonie nic takiego się nie działo - oryginalny korek. Czy ktoś z forumowiczów ozywał lub używa takiego gadżetu? Dodam ze motorkiem trochę pojeździłem jazda miejska musiał się dobrze nagrzać. Nie zwróciłem uwagi na temp. oleju nie przyszło mi to do głowy. Ale czujnik uległ wyraźnej deformacji. Wątpię żeby sprzedawca się tym przejął poza tym szkoda nerwów na żarcie się z sprzedawca. Żeby jeszcze tego było mało założyłem fitr paliwa który jest rozbieralny przeznaczony do motorów (tak było napisane) a tak naprawdę do niczego się nie nadaje. Wczoraj poczułem zapach benzyny miałem delikatny wyciek - poluzował się filtr(na gwincie) i zaczęła się benzyna sączyć. W motorze są drgania no i to spowodowało odkręcenie. Moja głupota ze kupiłem taki filtr paliwa. I tu następna przestroga jak już to kupować jednolite filtry paliwa. Żeby było śmiesznie tam również jest tworzywo zamiast szyby. Trzeba uważać na to co się wsadza do lalek. Taki badziew robią ze szok, zysk się liczy nie jakość.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: leszekk »

Ruffi pisze:wydostał się olej na zewnątrz. Olej zapalił się i stopił wziernik
Tak próbuję sobie wyobrazić gdzie Ci ten olej tak bryzgał, że aż się zapalił (nie neguję faktu, ale mnie to dziwi, bo jako żywo olej silnikowy nie jest substancją aż tak łatwopalną aby zapłonąć jasnym ogniem po spłynięciu na blok silnika czy nawet na użebrowanie cylindrów). Jesteś pewien, że w silniku masz olej a nie mieszankę oleju z paliwem (po uszkodzeniu zaworka w gaźniku)???
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: -waldi- »

Ruffi pisze:nie zasyfił mi silnika i nie pozapychał przewodów olejowych. No i gdyby tak się stało to prędzej kontrolka olejenia by się załączyła
nie masz kontrolki od ciśnienia oleju, tylko od jego poziomu

trochę to dziwne, ale pewnie poleciało na kolanko i wystarczy
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
rembrandtin
Posty: 493
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:10
Motocykl: 535
Lokalizacja: Pilawa
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: rembrandtin »

Mam taki (no może nie dokładnie taki) czujnik temperatury przy swojej Viagrze, kupiłem już z nim. Przejeździłem już 3 sezony i nigdy nic się z nim nie działo. Nie powiem w tej chwili z czego jest szybka, wieczorem sprawdzę.
bledy w pisowni sa poto zeby je popelniac a i tak wszyscy wiedza oco chodzi wiec poco pisac poprawnie niejestem dumny z tego ze w kraju zadza sami ...... wiec pisze tak jak oni zadza jak bedzie git to bede pisal jak nalezy a puki co pisze jak jest
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: UWAGA BADZIEW OMALO MOTOR NIE POSZEDL Z DYMEM

Post autor: Ruffi »

PANOWIE POSTANOWIŁEM WYJAŚNIĆ SYTUACJE JAKA SIĘ ZDARZYŁA Z ZAPALANIEM. Winowajca całego zdarzenia był filtr paliwa który zakupiłem na allegro za 30zeta na gwincie.
http://moto.allegro.pl/filtr-paliwa-szk ... 74706.html
APELUJE NIE KUPUJCIE TYCH BADZIEWI pod wpływem drgań odkręcił się delikatnie na gwincie to wystarczyło żeby paliwo skapnęło na kapę od strony alternatora. Rozgrzany silnik spowodował; zapłon paliwa to nagrzało kopułkę czujnika oleju i stad kopułka się zdeformowała i olej wybiło na zewnątrz nie było go duzo, co nie zmienia faktu ze się zajął i nadpalił elementy.
ODPOWIEDZ