Wyciek oleju przy pokrywie

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
piciu-2
Posty: 65
Rejestracja: 16 lipca 2008, 20:43
Motocykl: xv 750 wildstar 1600
Lokalizacja: lusówko
Wiek: 49
Status: Offline

Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: piciu-2 »

Witam mam małe pytanie jak najlepiej uszczelnić wyjście kabli ze silnika przy lewej pokrywie bo siączy mi olej virago 750.

[ Dodano: Pon Kwi 25, 2011 2:00 pm ]
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: Ruffi »

Kolego ja na uszczelke dalem troche silikonu nie za duzo ale dalem, nie saczy mi od strony kabli ale mam delikatny wyciek spod dekla. Zauwazylem poluzowanie srub dociagnolem i jakby bylo lepiej dzisiaj zauwazylem delikatny wyciek spod lewej strony na srubie ktora trzyma stopke tylna czesc dociagnolem i zobaczymy.Uszczelni silikonem jak bedziesz zakladal uszczelke jak ja juz masz to mozesz sprobowac wepchnac jakos nozem wciskajac silikon jesli to nie podziala to trzeba od nowa uszczelke pasowac. Zazwyczaj trzeba nowa dawac.
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: kris2k »

No jak to kyller przeczyta to zjebka będzie galanta :mrgreen:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: -waldi- »

piciu-2 pisze:Witam mam małe pytanie jak najlepiej uszczelnić wyjście kabli ze silnika przy lewej pokrywie bo siączy mi olej virago 750.

[ Dodano: Pon Kwi 25, 2011 2:00 pm ]
Dzięki za pomoc
pierwsza uszczelka - delikatnie silikon, druga dajesz do oporu :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: Ruffi »

Kolego kris2k jesli cos ci sie nie podoba w mojej odpowiedzi to napisz i wytknij mi bledy ku mojej przestrodze oraz dla dobra forumowiczow zeby tego bledu ktory moze ja popelnilem nie zrobili. A nie straszysz mnie killerem jakby mnie mogl skarcic, takze nastepnym razem daj szersza odpowiedz na swoje niezadowolenie a nie straszysz kolegami.
Pzdr
arek123
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: arek123 »

Ruffi
No i po co te nerwy?
chodzi o to że kyller nie lubi fuszerki i prowizorycznych napraw i stąd miałaby wziąć się ta "zjebka" ;) taki żarcik to był ze strony kris2k :)
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: Ruffi »

Tez nie lubię fuszerki ale zamiast zdejmować cala kapę czasami można naprawić wyciek jakimiś alternatywnymi metodami. Denerwować się nie denerwuje - spoko. Sam się borykam z małym wyciekiem i czeka mnie spuszczanie oleju zdejmowanie dekla i założenie nowej uszczelki. Musiałem źle założyć uszczelkę - problem ten mam od strony sprzęgła. Slyszalem opinie ze uszczelki nie oryginalne tak maja ze mogą przepuszczać i ze powinno zakładać się właśnie orginal - jakie macie na ten temat zdanie. Orginal trochę kosztuje tak jak większość części w ASO YAMAHY (chore ceny zawsze jak się pytam o cenę elementu to spadam z krzesła - oczywiście jak siedzę). Od strony alternatora założyłem uszczeleczke nie orginal i śmigam nic nie cieknie a od strony sprzęgła mam mały wyciek który pojawia się na gorze nie są to kałuże ale jest wyciek co drażni. No co zrobiłem wepchnolem trochę silikonu od góry - pewnie to gow... da ale próbować trzeba. Pewnie w sezonie zimowym sie za to wezme i wymienie uszczelke tylko czy orginal czy zamiennik - o to jest pytanie. Zastanawia mnie to czy nie jest jakios powazniejszy problem moze cisnienie w skrzyni korbowej powstaje tak duze ze mi wydmuchuje ten olej przez te uszczelki. Odme sprawdzalem no oczywisicie tam gdzie moglem nie wiem jak jest to w silniku polaczone czy jest jakis kanal ktory mogl sie zapchac bo cylindra przedniego od bloku nie odlaczalem to nie wiem jak to wyglada wewnatrz.
Pozdro
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: podbiel »

Ruffi pisze:orginal czy zamiennik
zakładałem dwa razy zamienniki z larsona i nic się nie dzieje. Cena za oryginał 85 zamiennik 27(lewa). Niektóre rzeczy z serwisu też nie są drogie a poza tym nigdzie ich nie można dostać.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: Blunio »

Ruffi pisze: czasami można naprawić wyciek jakimiś alternatywnymi metodami. Pozdro
Bardzo ładnie powiedziane. A w szczególności to chodzi o to, że nieumiejętne stosowanie silikonu powoduje zatkanie kanałów olejowych i w konsekwencji zatarcie silnika. I o tym często pisze kolega kyller. A karcić nie ma on potrzeby, pechowca karci samo życie, bo ma silnik do roboty :shock:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: kyller »

w zasadzie jestem przeciwny silikonowi tam gdzie nie trzeba ale kaurat przejsci ekabli jest miejscem ktore bez silikonu mozn auszczlnic tylko dajac gume ktora jest niezdobywalna w stanie pierwotnym a wiec tam silikon ( a itk niema pewnosci ze nie bedzi eciekło)
natomiast co do uszczelniania bez zdejmowania pokrywy to
na 90% sie nie uda ( bedzie ciec tak czy inaczej) chyba ze napaćamy czegos na poł centymetra
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1886
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: robson »

Spróbuj nakręcić jeden włosek pakuł na śruby może pomagać :)
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: Ruffi »

Panowie oczywiście, ze nie należy walić silikonu tonami sam tego nie robię bo zdaje sobie sprawę, ze może to mieć fatalne skutki. Wyciek miałem na nagrzanym silniku na gorze - strona sprzęgła (na łączeniu dekla z blokiem silnika). Lenistwo spowodowało, ze nie zdejmowałem dekla (jeździć się chce) i nie wymieniałem uszczelki. Poluzowałem śruby w górnej części dekla i nałożyłem małą ilość silikonu przeznaczonego do silników z alu. Kawałeczkiem drewienka rozprowadziłem po powierzchni z której mi ciekło. Następnie dokręciłem śruby. Po tym zabiegu przejechałem się po odczekaniu około 9 godzin po okolicy - wynik Brak wycieku. W sobotę (czyli następnego dnia) zrobiłem Virazka 300km i co BRAK WYCIEKU :), w niedziele powtórzyłem wypad bo piękna pogoda mniej zrobiłem km, ale wynik ten sam BRAK WYCIEKU. I teraz co pomogło silikon czy dociągniecie śrub mocujących dekiel, to mnie nie interesi bo wyciek został usunięty a ze trochę silikonu dałem to nic się nie dzieje. W junakach tez poradzili sobie z wyciekami dzięki silikonowi. Także jestem zdania ze silikonu można używać ale z umiarem :)
Pozdro
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: Blunio »

silikonu można używać
No pewnie, w końcu do czegoś go wyprodukowali. Najlepiej o jego przydatność spytać taką na przykład Pamelę Anderson :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: Ruffi »

No ale Pamelcia nie ma umiaru w ilości użytego Silikonu :)
viragomen
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: viragomen »

Niby tak, ale miała włożony solidny i "zastygnięty", więc przez analogię: nie groziło jej, że silikon pocieknie, wraz z krwią gdzieś popłynie i zastygnie w żyle lub tętnicy powodując niedrożność :mrgreen:.
Awatar użytkownika
gpz
Posty: 160
Rejestracja: 20 września 2010, 18:19
Motocykl: virago XV 750 1994
Lokalizacja: okolice łańcuta/kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: gpz »

nie chcę zakładac nowego tematu,a mam pytanie związane z olejem :P. Mianowicie, jaka wada jest największym powodem do rozpołowienia silnika? no i czy w fabrycznej, virago 750 z 94' pomiędzy połówkami był dawany silikon?(może to trochę głupie, ale ważne:P)
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: -waldi- »

fabrycznie była dawana masa uszczelniająca czarna
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
gpz
Posty: 160
Rejestracja: 20 września 2010, 18:19
Motocykl: virago XV 750 1994
Lokalizacja: okolice łańcuta/kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: gpz »

czyli mialem dobre przeczucie. oglądałem moto, z którego właśnie tam na złączu połówek pocił się olej, a i wystawał biały siliokon
Awatar użytkownika
piciu-2
Posty: 65
Rejestracja: 16 lipca 2008, 20:43
Motocykl: xv 750 wildstar 1600
Lokalizacja: lusówko
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: piciu-2 »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi uszczelkę założyłem nową dałem przy kablach silikon a nadal mi tam poci się olej. :cry:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: -waldi- »

no to masz przelotki juz odkształcone i ciężko bedzie, jak masz ochotę jeszcze kapę zrzucać, to między przelotki daj DUŻO silikonu i pod zewnętrzną tez dużo nałóż
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
piotrekk78
Posty: 344
Rejestracja: 20 czerwca 2020, 13:59
Motocykl: XV 1700 Road Star
Lokalizacja: woj. łódzkie
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: piotrekk78 »

-waldi- pisze: 13 lipca 2011, 22:03
piciu-2 pisze:Witam mam małe pytanie jak najlepiej uszczelnić wyjście kabli ze silnika przy lewej pokrywie bo siączy mi olej virago 750.

[ Dodano: Pon Kwi 25, 2011 2:00 pm ]
Dzięki za pomoc
pierwsza uszczelka - delikatnie silikon, druga dajesz do oporu :)
Waldi, bądź tak uprzejmy i napisz, która to jest pierwsza uszczelka, gdzie należy dać delikatnie silikonu, a która druga, gdzie należy go dać więcej?
z tego co doczytałem, to ponoć te gumki są dwuczęściowe; jakieś 'półkole+prostokąt'?
Coś takiego można dokupić np. w serwisie Yamahy? lub gdzieś indziej?
Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd 🤘
Awatar użytkownika
krisan
Posty: 8
Rejestracja: 24 sierpnia 2020, 00:45
Motocykl: Virago xv125
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Wyciek oleju przy pokrywie

Post autor: krisan »

Witam serdecznie podepnę się pod temat ponieważ u mnie zauważyłem podobnie jak koledzy irytującą wiszącą kroplę oleju pod lewym deklem. Doczekałem na spokojnie do wymiany oleju i razem z olejem postanowiłem zmienić uszczelkę pod deklem alternatora. Nie jestem zwolennikiem silikonów więc przeciągnąłem nową uszczelkę hermetikiem. Po pierwszej trasie pomimo wymiany znów wisi kropla. Sprawdziłem siemering wałka zdawczego- brak wycieku, sprawdziłem włącznik 'N" i też nie wygląda żeby był winny przecieku. Nie wiem czy słusznie ale skupiłem się na dość brudnej przelotce kablowej. Z tego co widzę słusznie ale czy jest jakiś sposób aby temu zaradzić? Naprawdę tylko silikon?
ODPOWIEDZ