Wymiana rozrusznik Yamaha xv 750 se

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Jasiekotw
Posty: 12
Rejestracja: 29 września 2012, 22:43
Motocykl: XV 750
Status: Offline

Re: Wymiana rozrusznik Yamaha xv 750 se

Post autor: Jasiekotw »

W sumie logiczne :-) Mam jeszcze 1 szt klipa, więc rozbieram dzisiaj i sprawdzę jaki efekt.


Powoli dochodzę do niezłej wprawy w rozbieraniu i składaniu lewego dekla i układu rozruchowego :) Z doświadczenia mogę powiedzieć że uszczelka dekla wytrzymuje bez problemu demontaż i montaż w liczbie sztuk 6 :P
Niestety po 7 inspekcji potrafi się porwać :?

Przechodząc do problemu zaczynam szukać błędu w montażu samego klipa na kole. Czy jest jakaś odpowiednia technika?!?!

Przecież nie jest możliwe żeby wszystkie klipy były trefne i wystarczyły na c.a. 5-10 rozruchów. Zastanawiam się również na możliwością zużycia koła w miejscu montażu klipa. Postanowiłem że dorobię w najbliższym czasie klip z grubszego i sztywnego drutu, jeżeli to nie pomoże to kupię koło.
Awatar użytkownika
jarenty84
Posty: 88
Rejestracja: 21 października 2009, 20:36
Motocykl: xv750+5 zabytków
Lokalizacja: Kobiór
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Wymiana rozrusznik Yamaha xv 750 se

Post autor: jarenty84 »

W zeszlym roku kupowalem nowe kolo i klipy, 420 zeta kpl. na razie jezdze na starym kole ktore mam przetoczone
Jasiekotw
Posty: 12
Rejestracja: 29 września 2012, 22:43
Motocykl: XV 750
Status: Offline

Re: Wymiana rozrusznik Yamaha xv 750 se

Post autor: Jasiekotw »

Dlatego zastanawiam się czy wymieniać koło. W teorii powinno być ok z nowymi klipami. Po rozmowie telefonicznej ze znajomym, dostałem podpowiedź żeby wyrzucić sprężynę?! lub zamontować słabszą.
Awatar użytkownika
jarenty84
Posty: 88
Rejestracja: 21 października 2009, 20:36
Motocykl: xv750+5 zabytków
Lokalizacja: Kobiór
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Wymiana rozrusznik Yamaha xv 750 se

Post autor: jarenty84 »

sprezyne masz po to zeby cofnac bendiks po odpaleniu. to samo zadanie ma klip na rozruszniku.
Awatar użytkownika
jarenty84
Posty: 88
Rejestracja: 21 października 2009, 20:36
Motocykl: xv750+5 zabytków
Lokalizacja: Kobiór
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Wymiana rozrusznik Yamaha xv 750 se

Post autor: jarenty84 »

niebawem w koncu wymienie kolo na nowe, ale bede musial toczyc walek od bendiksa ze wzgledu na mocno zuzyte kolo magnesowe
Jasiekotw
Posty: 12
Rejestracja: 29 września 2012, 22:43
Motocykl: XV 750
Status: Offline

Re: Wymiana rozrusznik Yamaha xv 750 se

Post autor: Jasiekotw »

Domyślam się. W momencie kiedy kupiłem moto sprężyny nie było. Rozrusznik "trybił" ale źle odbijał i było sporo zgrzytu.
ted glenn
Posty: 4
Rejestracja: 28 września 2016, 20:03
Motocykl: yamaha virago xv1000
Status: Offline

Re: Wymiana rozrusznik Yamaha xv 750 se

Post autor: ted glenn »

hej, coprawda mam xv1000 (silnik 920), ale zapytanie, bo to jednak sprawa podobna. U mnie ta zębatka atakujaca na ślimacznicy i zazębiające się z nim koło magnesowe, są tak wyjechane, że nic już nie pomoże- macie może jakiegoś magika, co regeneruje zębatki?
ODPOWIEDZ