Co to jest

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
pokerzysta
Posty: 84
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 07:58
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Co to jest

Post autor: pokerzysta »

Witam, nie wiem czy dobrze ulokowałem swój temat, najwyżej można przenieść w odpowiednie miejsce.

Zastanawiam się co to jest to co mam na zdjęciu zaznaczone strzałką? Normalnie w tym miejscu są 2 zbiorniczki układem zapłonowym i przekaźnikami tak ? A u mnie jest ta kopuła. To tylko inna wersja tych skrytek czy może coś innego ?
http://imageshack.us/photo/my-images/24 ... 0029b.jpg/

Aha i przy okazji... Czy na pewno, tak jak wcześniej pisaliście do mnie na forum, nie będzie tutaj pasowała łączona, pikowana kanapa ?? Zazwyczaj 535 widzę, że mają dzielone jednak tutaj jest taka...
Appetite For Destruction
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: Adam »

Zdjęcie trochę niewyrazne, wygląda mi to na chromowany dekiel.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: Blunio »

To mi wygląda na klona XV535. Zbiornik paliwa jakiś taki ... i osłona dolnego zbiornika taka jakaś ... w tym miejscu gdzie masz dekiel zaznaczony strzałką normalnie są gaźniki. I jest zdemontowany srebrny "serek", pod którym w zależności od wersji są elementy elektryki lub czerpane powietrze do silnika. Z tym że "serki" zwane przez Ciebie "zbiorniczki" są lekko do przodu.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
pokerzysta
Posty: 84
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 07:58
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: pokerzysta »

A co to znaczy klon XV535 ? Mam wszystkie papiery do tego motocykla i wszędzie od samego początku widnieje nazwa Virago XV 535.

Poszedłem do garażu zrobić lepszą fotkę i jak się przyjrzałem temu dekielkowi to stwierdziłem że rozkręcę. Oto co zastałem :)
http://imageshack.us/photo/my-images/22 ... 0039u.jpg/
Zastanawia mnie tylko to dlaczego nigdzie w necie nie natknąłem się jeszcze na fotkę Virago z takim rozwiązaniem ?
Appetite For Destruction
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: KoSS »

To znaczy że masz bak os HD SPORTSTERA 883 dekiel też imituje filtr powietrza od tego modelu. Siedzenie też masz od HD ale ogólnie mi się podoba i nie można się czepiać. Ktoś kto to robił miał pomysł na tuning i nie spieprzył go.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
pokerzysta
Posty: 84
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 07:58
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: pokerzysta »

Spoko fajnie wiedzieć. Motocykl mam od kilku dni i dopiero go poznaję. Moja pierwsza maszyna dwukołowa ;)

Widzę, że świetnie ogarniasz temat to może mogę liczyć na jeszcze jedną podpowiedź ?

Czy tutaj http://imageshack.us/photo/my-images/14 ... 031bg.jpg/

Pasuje ta kanapa ? http://imageshack.us/photo/my-images/819/kanapae.jpg/
Appetite For Destruction
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: leszekk »

Z taką autorską rzeźbą to różnie może być. Z płaskiej fotografii trudno jednoznacznie wyczytać czy ten, co zmieniał konstrukcję nie musiał upchnąć czegoś, co pod standardowym siedzeniem się nie mieści (oczywiście ktoś, kto zna na pamięć 535 może z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że coś będzie pasować). Jeśli zależy Ci na odtworzeniu pierwotnego stanu motocykla to może prościej sprzedać tego mutanta komuś, kto będzie rozumiał ideę tych zmian a samemu kupić oryginała
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: KoSS »

Ja na twoim miejscu bym nie zmieniał siedzenia, bo do tego baku pasuje a i jest wtedy jedyna w swoim rodzaju a o to chodzi, poza tym siedzenie tylne nie jest wygodne. Z tego co widzę to masz dorobiony taki stelaż pod siedzeniem. A kolega leszekk trochę przegiął z tym mutantem, bo w chopperach właśnie o to chodzi by mieć coś od siebie a nie seryjny model i pamiętaj że dla każdego z nas swój motor jest najładniejszy co by kto nie mówił, reasumując zlej opinie wszystkich jak ci się osobiście podoba :D
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: toooomelo »

KoSS pisze:... A kolega leszekk trochę przegiął z tym mutantem, ...
Moim zdaniem kolega leszekk mocno nie przegiął. Dla mnie też ten motocykl ma troszkę dziwny wygląd i w ogóle nie przypomina 535.

KoSS pisze:... pamiętaj że dla każdego z nas swój motor jest najładniejszy co by kto nie mówił, reasumując zlej opinie wszystkich jak ci się osobiście podoba :D
Tu się zgadzam w 100%
Jeżeli Tobie się moto podoba, to jest wszystko OK :wink:

KoSS pisze:... w chopperach właśnie o to chodzi by mieć coś od siebie a nie seryjny model...
Z tym twierdzeniem też się z Tobą zgodzę, KoSS. Ale chodzi też o to, żeby tunning był spójny i, jak to się mawia: "z ładem i składem".
Poprzedni właściciel tego motocykla miał sporo chęci, ale nie zawsze takie zmiany się udają i wychodzą na dobre.
Ale to jest tylko moje zdanie.
Sam już masz ochotę co nieco zmienić i poprawić w motongu, więc coś jest na rzeczy. Cała zima przed Tobą ;)
Powtórzę jeszcze raz KoSS'a: olej opinie wszystkich, jak Ci się osobiście podoba :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: kyller »

z widocznych fragmentów ( bo fotki całego moto jakby nie znalazłem) widze że
ten motocykl ma customowy zbiornik, customowe boczki
które to elementy sa dedykowane do 535 i jest to produkcja powiedzmy małseryjna zbiornik kosztuje 250 ojro z tego co pamietam
Awatar użytkownika
pokerzysta
Posty: 84
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 07:58
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: pokerzysta »

No właśnie wszystko jest ok. Podobał mi się ten motocykl już ponad rok temu. Teraz zrobiłem prawko, kumpel (poprzedni właściciel) przesiadł się na maraudera więc jestem zadowolony z zakupu. Z tym, że to siedzenie do mnie nie przemawia. Nie wiem może na fotce wygląda nieźle ale w rzeczywistości jest dość kiepskie. Prawie sam plastik i troszkę gąbki. Pozatym mocowanie jest pęknięte i od tego zaczęły się w ogóle moje rozważania.
Wrzucam fotkę z innej perspektywy niż poprzednia. Może tutaj dojrzycie jakiś szczegół przemawiający za którąś ze stron pasuje/nie pasuje ? Tak się zastanawiam, czy ta kostka która jest między wężykami od wlewu to ona tam powinna być ? Czy to skutek tych tjuningów ? :P
http://imageshack.us/photo/my-images/39 ... 036qh.jpg/
Appetite For Destruction
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: Qbeł »

A nie możesz kolego podjechać do kogoś z Grupy Łódzkiej i przymierzyć oryginalną kanapę?
Chyba będzie prościej niż szukać odpowiedzi na podstawie zdjęć(nota bene marnej jakości)
Obrazek
Awatar użytkownika
pokerzysta
Posty: 84
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 07:58
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: pokerzysta »

Oj tam marnej. Nie mam prądu w garażu ;) No pewnie łatwiej tylko ja nikogo jeszcze nie znam :D
Appetite For Destruction
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: toooomelo »

pokerzysta pisze:... czy ta kostka która jest między wężykami od wlewu to ona tam powinna być ?
Tak, powinna tam być. Spójrz na moje zdjęcie. Też jest :wink:

Obrazek
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: Blunio »

pokerzysta pisze:czy ta kostka która jest między wężykami od wlewu to ona tam powinna być ?
W tamtym miejscu są dwa elementy. Jak kto woli "kostka" z bezpiecznikami i filtr paliwa w gumowej obejmie.
Natomiast pytania o elementy motocykla powinieneś skierować raczej do swojego kumpla, a nie kazać nam "wróżyć z fusów" ... sorry ze zdjęć robionych komórką w ciemnym garażu :shock:
Ale jak masz przyjemność, pytaj dalej :pomocy:
My odpowiemy z przyjemnością i z twarzą pokerzysty :uklon:
BTW Twój avatar jest fajny, pytanie tylko czy pasuje do mężczyzny ... ale oczywiście jak się do niego przyzwyczaiłeś to nie ma sprawy. IMHO ja bym wybrał taki: Obrazek

Uploaded with ImageShack.ushttp://pl.wikipedia.org/wiki/Pik
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
emzet
Posty: 715
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 13:02
Motocykl: Honda NC750X
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: emzet »

Spójrz na mój. Też mial taką kanapę jak u Ciebie ale się połamała (rzeczywiście nie jest zbyt solidna). Według briefu była to Giuliari 5237. Na Ebayu były ze dwie, za jakieś kosmiczne pieniądze. Kupiłem typowe i jestem zadowolony. Zbiornik i okrągłe zastępstwo "serka" to "M custom -kit Tank Tu 178 51 294" - też cytat z briefu. Ten custom rzeczywiście, jak napisał kolega KoSS ma wyglądać na Sportrstera. Kwestia gustu. Mnie się podoba.
Załączniki
custom.jpg
Awatar użytkownika
pokerzysta
Posty: 84
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 07:58
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: pokerzysta »

Blunio.
No właśnie jest taki problem, że kumpel zupełnie nie interesował się kwestiami mechanicznymi. Miał od tego mechanika i po prostu go nie ciągnęło w tą stronę. Tych przeróbek oczywiście on nie wykonywał dlatego nie ma szans, żeby udzielił mi sensownych odpowiedzi.
Co do awatara, to zdecydowanie pasuje on do mężczyzny ;) Geneza tego zdjęcia jest bardzo motywująca dla gracza. Ma to związek ze zwycięstwem w największym turnieju pokerowym no ale to chyba nie miejsce aby o tym mówić. Tak czy owak, odzwierciedla on mnie w takim samym stopniu jak kogoś innego odzwierciedla czaszka a jeszcze innego żelazko (tak widziałem taki awatar, zwykły philips;P)

Emzet :bravo: widzę drugi taki motocykl ;) No właśnie dupne to siedzenie i nie ma sensu się męczyć. Dobrze, że masz wszystko napisane w briefie, przynajmniej będę już wiedział co, jak i dlaczego zostało zrobione (mam taką nadzieję). A powiedz mi, te gąbki amortyzujące (chyba) które są pod siedzeniem, to 4 opierają się na ramie a 2 wchodzą w te miejsca centralnie pod dupą tak ??
Co do wyglądu, to całkiem subiektywnie oceniając oczywiście, mnie się bardziej podoba nasz custom. W szczególności ten dekiel. Bak jest ok a siodło OUT. To pewnie kwestia też tego, że zanim zacząłem się interesowac Virago, to zobaczyłem tą którą teraz posiadam. Więc ten "custom" wydaje mi się bardziej oryginalny niż ... oryginał :)
Appetite For Destruction
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: Flower »

A ja mam pytanie lekko obiegające... Ile litrów mieści ten zbiornik?

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
pokerzysta
Posty: 84
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 07:58
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: pokerzysta »

Tak jak pisałem, mam go kilka dni i jeszcze nie wyjeździłem wszystkiego ale z tego co wiem, to to jest atrapa baku (jak w każdej Virago) więc pojemność zmienić się nie powinna. No chyba że część wlewu należy do atrapy, wtedy może być jakaś różnica. Nie wiem tego jeszcze, bo nie zdejmowałem. Jak będę się dobierał do filtra to sprawdzę i dam znać.
Appetite For Destruction
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: Blunio »

Flower pisze:Ile litrów mieści ten zbiornik?
Eeee, to chyba nie atrapa. Chyba nikt zdrowo myślący nie dałby 250 ? tylko za samą atrapę :frustrated: Mnie ciekawi jeszcze kwestia dolnego zbiornika. Czy zmianie uległy tylko boczki, czy zbiornik i w ślad za tym boczki ?
pokerzysta pisze:awatara, to zdecydowanie pasuje on do mężczyzny
Masz rację, z tyłu są do siebie podobni, a z przodu do siebie pasują :bravo:
pokerzysta pisze:kumpel zupełnie nie interesował się
A to zmienia postać rzeczy. Postaramy się nadrobić jego zaniedbania. Pozdrawiam :uklon:
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2011, 11:56 przez Blunio, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: toooomelo »

pokerzysta pisze:...to jest atrapa baku (jak w każdej Virago)...
Poinformuję Cie, że nie każda Virago 535 ma atrapę baku. Nawet zdecydowana mniejszość nie ma tam prawdziwego baku. Virago 535 miały atrapy tylko w początkowej fazie produkcji, przez rok czy dwa. Potem miały dwa zbiorniki paliwa: ten widoczny i pod siedzeniem.

Blunio pisze:... Mnie ciekawi jeszcze kwestia dolnego zbiornika...
No właśnie. Mnie też bardzo ciekawi, czy w Twoim motongu są oba zborniki i czy są one ze sobą podłączone.
Gdzie masz wlew paliwa?
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
pokerzysta
Posty: 84
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 07:58
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: pokerzysta »

No toście mnie zaskoczyli. Dzisiaj tą sprawę wyjaśnię ;) Jak tylko kobieta wróci z uczelni bo w bagażniku większość narzędzi trzymam.
Appetite For Destruction
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: pisior »

masz dwa zbiorniki , a te przewody pod kanapą to sa przelewowe ,do dolnego zbiornika przelatuje paliwo i pompa podaje z dolnego :) na gaziory :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pokerzysta
Posty: 84
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 07:58
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: pokerzysta »

Byłem, zobaczyłem i potwierdzam. To też jest zbiornik. Może nie zbyt duży, jako że dość głęboko na ramie siedzi, ale na pewno parę literków dodaje. Ile sprawdzę dopiero jak to paliwo spalę i zaleję go do pełna. Standardowy ten pod dupą ile ma ?
Appetite For Destruction
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co to jest

Post autor: toooomelo »

pokerzysta pisze:... zbiornik. Może nie zbyt duży...
Standardowy ten pod dupą ile ma ?
Zbiornik "pod dupą", to w 535 jest ten większy zbiornik, he he.
Liczy sobie 8.5 litra, a górny (oryginalny) 5 litrów. Razem 13,5.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
ODPOWIEDZ