Virago 3BR

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
yachu
Status: Offline

Virago 3BR

Post autor: yachu »

Witam wszystkich mam pytanie czy wszystkie virago 535 3BR były dławione na wałkach rozrządu (20 KW).Z tego co wiem to raczej tak ale pewności nie mam . Jestem posiadaczem takiego modelu od tygodnia i próbuję go zwrócić handlarzowi który upiera się że to niemożliwe żeby wałki były inne niż np. w 2YL. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 3BR

Post autor: Mocho »

sprawdź czy niema zwężek w wydechu albo krućcach, możesz się też zgłosić do yamahy z numerem ramy i tam chyba powinni wiedzieć jak byla dławiona
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
yachu
Status: Offline

Re: Virago 3BR

Post autor: yachu »

Są zwężki w króćcach w wydechu nie ma ale chodzi mi o wałki nie wiem co robić czy oddać maszynę wygląda nieżle i silnik chodzi zajebiście ale odczuwalny brak mocy. Dzwoniłem do paru kolesi co się tym zajmują i jeden powiedział mi że trzeba wymienić wałki króćce dysze i iglice membramy nie a drugi że całe kompletne głowice bo coś tam nie pasuje + uszczelki to duży koszt (za kpl. głowicę chce 350zł uszczelka 100, razy 2) co radzicie?
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 3BR

Post autor: toooomelo »

Naczytałem się o "dławieniu" tyle, że w końcu zgłupiałem :roll:
Też mam 3BR, ale wiele wskazuje, że jest oddławiona.
Zapierniczam nią 140km/h (to nie jest max) i to mi w zupełności wystarcza. Ba! Szybciej jest już strach :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
allman1
Posty: 76
Rejestracja: 05 lipca 2009, 17:37
Motocykl: 535 3br 1991r..
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Virago 3BR

Post autor: allman1 »

http://virago.com.pl/viewtopic.php?f=2& ... 82#p347082 Odsyłam do tego co napisałem tutaj.
Nieważne gdzie, nieważny czas, dopóki tylko pełny bak... MOJE PLECY-MOJA SPRAWA!
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Virago 3BR

Post autor: kris2k »

Jeśli rzeczywiście ma 20kW to na bank dławiona jest również na wałkach.
Czy zostawić taką i oddławiać samodzielnie - jak Kolega wyżej napisał, da się. Wszystko się da. Tylko zawsze są to jakieś koszty.
Jeśli handlarz wpuścił Cię w maliny to mu ją albo zwróć albo nich Ci opuści odpowiednio na oddławienie i tyle.
Awatar użytkownika
allman1
Posty: 76
Rejestracja: 05 lipca 2009, 17:37
Motocykl: 535 3br 1991r..
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Virago 3BR

Post autor: allman1 »

Ja tak właśnie zrobiłem - Nie był to co prawda handlarz, ale nieświadomy zdławienia właściciel. Rzut okiem na numer na silniku, objaśnienie sprawy, zaproponowanie 5300 zamiast 6000, odpowiedź sprzedawcy że ok, ale bez sakw, oparcia i piórnika, ja na to że ok, ale z sakwami, oparciem i piórnikiem :-D. Chwila namysłu sprzedawcy, i dobijamy targu :-)
Nieważne gdzie, nieważny czas, dopóki tylko pełny bak... MOJE PLECY-MOJA SPRAWA!
ODPOWIEDZ