Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: ALBINERO »

Motocykl stał dość długo i postanowiłem go przepalić . Chodził na wolnych obrotach około 20 minut po czym zauważyłem wyciek oleju od strony sprzęgła pod tą małą pokrywką w którą wchodzi linka sprzęgła .Odkręciłem tą pokrywkę i zobaczyłem że olej wycieka z ośki tej na której jest dźwignia od linki sprzęgłowej . Na tej ośce jest chyba simmering ale on nie jest w stanie jej uszczelnić bo ta ośka ma u mnie luz dość duży góra -dół i na boki. Czy ktoś z was miał taki przypadek i usunął taką awarie ?.
Obrazek
krzychp-22
Posty: 61
Rejestracja: 22 września 2010, 20:44
Motocykl: YAMAHA VIRAGO XV700
Lokalizacja: Limanowa
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: krzychp-22 »

miałem to samo :
viewtopic.php?f=23&t=12249
koszt naprawy 2 zł na razie trzyma:)
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: ALBINERO »

W moim przypadku to było coś innego :( . Zawiesił się pływak i to nie jeden raz . W cylindrze miałem pełno paliwa. Jak długo nie wiem . Paliwo przedostało się do miski olejowej i zwiększyło stan oleju o dość dużo . Rozcieńczony olej wypływał tamtędy. Olej spuściłem , śmierdzi benzyną , chyba ze dwa stany oleju miałem :? .
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: -waldi- »

jakoś nie chce mi się w to wierzyć, wymień lepiej uszczelniacz koszt znikomy.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: ALBINERO »

Waldi miałem ponad 5l. po spuszczeniu.Dokładnie nie wiem ile bo go jeszcze nie zlałem do bańki . Zaleję 3 litry świeżego oleju i sprawdzę .Myślę że poziom oleju bardzo się podniósł i do tego rozrzedził .
Awatar użytkownika
BRODA
Posty: 89
Rejestracja: 28 lipca 2008, 17:56
Motocykl: XV 1
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: BRODA »

Paliwo mogło przejść przez pierścienie na tłoku, rozrzedzić olej ale to musiało się dziać od pewnego czasu. Masz pompkę która podaje paliwo, po zgaszeniu przestaje ona działać i niema szans żeby samo grawitacyjnie doszło do gaźnika a następnie w tłoki ( tylko przy włączeniu zapłonu i przełączeniu na dozowanie paliwa). Po rozrzedzeniu 3,2olej 2 paliwa mogło wyjść przez uszczelniacz ponieważ podczas pracy silnik się nagrzewa i paliwo w oleju może spowodować wzrost ciśnienia lecz odma powinna wywalić to w ramę (sprawdź drożność odmy) uszczelniacz wcześniej niebył szczelny ponieważ powinien zatrzymać nawet taką mieszanke - musiałeś wcześniej nie zauważyć małego "pocenia". Luz na cięgnie to normalna sprawa chyba że jest on zbyt duży i może to świadczyć o niedokręconym koszu sprzęgłowym lub uszkodzonym łożysku na cięgnie od strony kosza (docisk)
Awatar użytkownika
BRODA
Posty: 89
Rejestracja: 28 lipca 2008, 17:56
Motocykl: XV 1
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: BRODA »

Zapomniałem dodać sprawdź sprężanie, ponieważ może być taka sytułacja że masz przedmuchy i paliwo wali ci przez uszkodzone pierścienie lub gładź cylindra w olej
Awatar użytkownika
BRODA
Posty: 89
Rejestracja: 28 lipca 2008, 17:56
Motocykl: XV 1
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: BRODA »

A nowego oleju nie lej wyjmij gaźnik i przy podłączonym przewodzie paliwowym daj na dozowanie paliwa i patrz co się dzieje i dopiero po sprawdzeniu wszystkiego daj znać wyniki opisz a wtedy forum będzie główkować jak pomóc.
(pływak może się zawieszać tak samo jak było u mnie ktoś wcześniej wsadził łapy i rozchylił go na boki i pływaki wadziły o ścianki lub też walnięty zawór iglicowy)
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: ALBINERO »

Nie wiem czy to było powodem zalania cylindra ale linka od ssania wyskoczyła z uchwytu przy gaźniku i ssanie było ciągle włączone :( jak długo nie wiem . Sprężanie sprawdzone jest ok. a gdzie jest odma ? .W ramie było paliwo bo wyciekało przez śrubkę która jest wkręcona w ramę. Resztę zobaczę wkrótce Jeszcze jedno pytanie czy to pewne że paliwo grawitacyjnie nie przeleci przez pompę paliwa ?.Dziękuje za podpowiedzi :nazdrowie: .
Awatar użytkownika
BRODA
Posty: 89
Rejestracja: 28 lipca 2008, 17:56
Motocykl: XV 1
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: BRODA »

ODMA JEST POPROWADZONA OD PRZEDNIEGO GARA Z DEKLA WAŁKA ROZRZĄDU )OKRĄGŁY DEKIEL NA GŁOWICY Z KTÓREGO WYCHODZI KRÓCIEC NA KTÓRYM JEST GÓMOWY PRZEWÓD I TO JEST ODMA) JAK W RAMIE BYŁO PALIWO JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ ŻE PAROWAŁO Z SILNIKA I PRZEZ ODMĘ WCHODZIŁO W RAMĘ
A JAK SSANIE BYŁO CAŁY CZAS NA MAKSA TO PO ZGASZENIU RESZTKI PALIWA MOGŁY IŚĆ W GARY ALE TAK JAK PISAŁEM TO MUSIAŁO SIĘ DZIAĆ OD DAWNA
Awatar użytkownika
BRODA
Posty: 89
Rejestracja: 28 lipca 2008, 17:56
Motocykl: XV 1
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: BRODA »

POMPKA POWINNA ZATRZYMAĆ PALIWO W OBIE STRONY CZYLI NIE COFAĆ I NIE PODAWAĆ JAK CHCESZ SIĘ UPEWNIĆ ZRZUĆ PRZEWÓD Z POMNPKI IDĄCY DO GAŹNIKA I SAM SPRAWDŹ
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: ALBINERO »

Dzięki , zrobię tak !.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Virago XV 1000 Dżwignia od sprzęgła

Post autor: kyller »

ALBINERO pisze:Dzięki , zrobię tak !.
skajpa odpal
kurka wodna :mrgreen:
ODPOWIEDZ