cieknie olej na stopkę Virago 535

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
och
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 12:39
Motocykl: virago 535
Status: Offline

cieknie olej na stopkę Virago 535

Post autor: och »

Witam caly czas powoli cieknie olej na stopkę pod osłoną gumową.(tak mi sie wydaje)
w zalączonym zdjęciu pkazuje simering którey wg mnie puszcza olej.

czy ktoś miał z tym problem , jezeli tak w jaki sposób z jak najmniejszym rozbieraniem go wymienić.
(zdjecie w zalaczniku jest pogladowe z internetu, mój motorek jest w calosci nie rozebrany)

pozdrawiam
Załączniki
1v.JPG
Awatar użytkownika
marek81
Posty: 97
Rejestracja: 18 maja 2011, 18:16
Motocykl: Yamaha XV535 '89
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: cieknie olej na stopkę Virago 535

Post autor: marek81 »

Najprościej będzie podnieść motocykl i wymontować koło oraz wahacz. Wtedy ten dekielek masz na wyciągnięcie dłoni.
Jak sobie naprawisz, tak sobie pojeździsz.
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: cieknie olej na stopkę Virago 535

Post autor: Flower »

jak już to zrobisz to tutaj masz schemacik
http://www.yamahapartshouse.com/oempart ... drive-gear

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
och
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 12:39
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Re: cieknie olej na stopkę Virago 535

Post autor: och »

dzięki flower właśnie tego szukałem. pozdro
i jeszcze jedno jak rozpina się ten przegub?
Awatar użytkownika
marek81
Posty: 97
Rejestracja: 18 maja 2011, 18:16
Motocykl: Yamaha XV535 '89
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: cieknie olej na stopkę Virago 535

Post autor: marek81 »

och pisze:jak rozpina się ten przegub?
Od wewnątrz przegubu są pierścienie przytrzymujące łożyska krzyża (34). Usuwasz je z podtoczeń i wypychasz łożyska (35) na zewnątrz.
http://www.yamahapartshouse.com/oempart ... rive-shaft
Jak sobie naprawisz, tak sobie pojeździsz.
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: cieknie olej na stopkę Virago 535

Post autor: Pandik »

Kurde, także zauważyłem że mi się stopka "poci", dodatkowo jak wkładam palucha pod ten gumowy kołnierz w miejscu "styku" kardana z silnikiem to mam na nim ślady oleju. Tragedii nie ma, sprawdzałem poziom oleju i jest ok jednak myślę już o wymianie tego uszczelnienia w sezonie zimowym, tyle że za nic nie mogę pokapować, który to element na podesłanych przez Was schematach :(

Możecie podać mi numer katalogowy lub wymiary?

[edit] To: Oil Seal 93101-35097-00 ?
[edit2] jest trop: Oil Seal, 35 x 52 x 7 Replacement For: 93101-35097-00
Awatar użytkownika
dychul
Posty: 105
Rejestracja: 31 października 2008, 09:14
Motocykl: Virago 535XV
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 54
Status: Offline

Re: cieknie olej na stopkę Virago 535

Post autor: dychul »

Koledze Pandikowi dziękuje za skierowanie mnie do tego wątku. Także mam wyciek spod przekładni głównej. Postanowiłem podjąć takie kroki. Po pierwsze udać się do Yamahy celem zorientowania się w cenach i ewentualnego kupna tego oringa i simmeringa. Jeśli będzie to kwota przewyższająca 50 zł. To za taką kwotę włożę całą przekładnie od dawcy z gwarancją rozruchową. Wyjętą przekładnię rozprawiczę pomierzę te elementy i udam się do sklepu z częściami rolniczymi celem zakupu za symboliczną kasę.
BYŁO: MZ ETZ250
OBECNIE: Virago XV535=> JAWA 50 x 2 szt.=> WSK125
Obrazek
Awatar użytkownika
dychul
Posty: 105
Rejestracja: 31 października 2008, 09:14
Motocykl: Virago 535XV
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 54
Status: Offline

Re: cieknie olej na stopkę Virago 535

Post autor: dychul »

Tak jak pisałem we wcześniejszym poście zakupiłem całą chodzoną przekładnię. Demontaż poszedł dość łatwo do czasu wyjęcia przekładni z bloku silnika. Aby do tego momentu dojść należy zdjąć: koło, wydech i wahacz. Nie trzeba zlewać oleju. Przed zdjęciem przekładni popełniłem błąd gdyż nie odkręciłem okrągłego dekielka z napisem Yamaha z lewej strony silnika. Przekładnia wysuwała się bardzo ciężko. Przy próbach zmuszenia jej do wyjścia uszkodziłem ją. Druga przekładnia wchodziła także dość ciężko. Próbowałem ją dokręcać równomiernie 4 śrubami. Poczułem opór i cofnąłem śruby. Tu popełniłem kolejny błąd gdyż w czasie skręcania nie obracałem krzyżakiem wału i stanął ząb na zębie co spowodowało opór. Kiedy wszystko weszło we swoje miejsce całość dość szybko została złożona. Po odpaleniu motoru stwierdziłem że leje się olej. Stwierdziłem, że w czasie tych zabiegów pękł karter wzdłuż dolnej śruby mocującej przekładnię. Teraz czeka mnie albo spawanie w argonie (to wydaje się raczej mało skuteczne) lub wymiana bloku silnika ewentualnie poświęcenie motoru na dawce.
Oglądając przekładnię doszedłem do wniosku, że puszczał olej simmering. Aby do niego dobrać się należy zdemontować krzyżak wału. Odkręcić nakrętkę i zdjąć element wału. Te części które są widoczne pod gumową osłoną. Następnie trzeba posiadać solidny ściągacz, aby ścisnąć sprężynę i odblokować zabezpieczenie podobne jak stosowane w zaworach samochodowych.
BYŁO: MZ ETZ250
OBECNIE: Virago XV535=> JAWA 50 x 2 szt.=> WSK125
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: cieknie olej na stopkę Virago 535

Post autor: Piotrek9007 »

Czy jazda z drobnym wyciekiem w tym miejscu jest możliwa i czy szybko się ten stan pogarsza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
ODPOWIEDZ