filtr powietrza

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
tomgit
Status: Offline

filtr powietrza

Post autor: tomgit »

Witajcie miłośnicy "bohaterskiej dziewicy", jak to ktoś nazwał virówkę :)
Nabyłem niedawno XV 535 i zacząłęm dłubać przy niej co nie co. Mam pytanko, czy w komorze filtra powietrza normalna jest obecność cieczy podobnej do mieszaniny oleju z benzyną? Wyjąłem filtr i na dnie komory jest właśnie taka ciecz, hmm?

Czytałem już w warsztacie o oleju, ale chce się upewnić, czy olej silnikowy smaruje też skrzynie biegów i sprzęgło?
Dzięki za wskazówki
Pozdro :chopper:
Piasek(XV535)
Status: Offline

Re: filtr powietrza

Post autor: Piasek(XV535) »

Na pierwsze: wytrzeć do sucha szmatą a filtr przedmuchać kompresorem w kierunku odwrotnym do tego w jakim normalnie przepływa przez niego powietrze. Opcja kosztowniejsza - kupić nowy (zależy od stanu tego co masz)

Na drugie: tak. Olej silnikowy jest jednocześnie "przekładniowym". Wyjątek stanowi tylna przekładnia kątowa kardanu gdzie wymagany jest olej hipoidalny...
tomgit
Status: Offline

Re: filtr powietrza

Post autor: tomgit »

Filtr już zamówiłem więc zrobię jak piszesz
Thx.
miro27
Status: Offline

Re: filtr powietrza

Post autor: miro27 »

Jeżeli pytasz czy jest normalne obecność cieczy w komorze filtra powietrza, odpowiem że też pare tygodni temu kupiłem ,,535,, i postanowiłem zrobić mały przeglądzik , na dnie obudowy filtra był tylko połysk jakby ktoś posmarował olejem , tej cieczy nie było jak u Ciebie, wygląda na to że puszczają pierscienie i górą przedmuchują do filtra, ale nie jestem tego pewien, może ktoś jeszcze sie wypowie.
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: filtr powietrza

Post autor: wuem »

olej może się także pojawić na filtrze powietrza, gdy będzie go po prostu za dużo wlane.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
ODPOWIEDZ