Problem z rozrusznikiem w Virago VX750 83rok

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Nightcowboy
Posty: 9
Rejestracja: 01 listopada 2015, 01:45
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 65
Status: Offline

Problem z rozrusznikiem w Virago VX750 83rok

Post autor: Nightcowboy »

Witam wszystkich i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Wiem , ze temat nie jest nowy , gdyż ta "choroba" w Virago jest znana ale niestety nie znalazłem recepty na teze chorobę . Przypomnę tylko ze rozrusznik bardzo hałasuje i nie zazębia za każdym razem a tylko co 5 raz. Wymieniłem te słynne klamry na nowe lecz nic to nie dało wiec dlatego mój post. Czy ktoś ma sposób na teze przypadłość naszy wspaniałych maszyn?
Pozdrawiam
W życiu piękne są tylko chwile ...... :cool:
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Problem z rozrusznikiem w Virago VX750 83rok

Post autor: tylust »

Nikt nie napisze Ci nic nowego niż to co było już wielokrotnie pisane. jak wymiana klipsów nie pomaga to są pozostałe elementy (zębatki), które też niestety podlegają wymianie jeśli są zbytnio zużyte. Do tego trzeba mieć świadomość, że oryginalny rozrusznik nie jest doskonały. Nie wystarczy, że kręci. Musi kręcić na tyle sprawnie i szybko, aby jego sprawny ruch obrotowy dokonywał zazębienia mechanizmu. Do tego dochodzi przejrzenie kompletnej instalacji elektrycznej - czy moto nie gubi gdzieś masy. Do tego instalacja paliwowa i zapłonowa. tak aby pół obrotu rozrusznika powodowało zapłon i odpalenie silnika, anie kręcenie nie wiadomo jak długo bez skutku.... Książkę by można o tym napisać, a i tak każda naprawa będzie tylko chwilową poprawą sytuacji bo mechanizm jest po prostu fabrycznie wadliwy.
Tomek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z rozrusznikiem w Virago VX750 83rok

Post autor: -waldi- »

Popatrz na zębatkę zazębiającą - ta z dużym klipsem, jak nie była jeszcze obracana to ją obróć. Jeżeli była to wymiana Cię ratuje.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Nightcowboy
Posty: 9
Rejestracja: 01 listopada 2015, 01:45
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Problem z rozrusznikiem w Virago VX750 83rok

Post autor: Nightcowboy »

Mam jednak cicha nadzieje, ze może jednak ktoś coś napisze,np. na temat podkładek dystansujących , które miały by pomoc albo patent Pana Tomasza z elektromagnesem i linka . Niestety dokładnych opisów brak , tylko hasła niestety bez konkretów . Jestem świadomy tego , ze wymiana klipów to nie wszystko i ze stan innych elementów rozrusznika są ważne . Myśle ze nie jestem jedynym posiadaczem Virago , który ma problem z rozrusznikiem i mam nadzieje , ze znajdzie sie ktoś kto pomoże mi w tej kwestii za co z góry dziękuje.
W życiu piękne są tylko chwile ...... :cool:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z rozrusznikiem w Virago VX750 83rok

Post autor: -waldi- »

napisałem co można zrobić ewentualnie jeszcze podkładka i wzmocnienie klipsa
http://www.waldinet.pl/YAMAHA/NaprawaRo ... %20700.pdf
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Problem z rozrusznikiem w Virago VX750 83rok

Post autor: tylust »

Spinkę na klips w kształcie "9", o której pisze Waldi mam u siebie założoną i dało to poprawę, ale jeśli liczysz na cuda to się przeliczysz. Choć teraz u mnie zgrzyta znacznie rzadziej. Powiedzmy raz na każde 10 uruchomień. Albo inaczej zgrzyta przy każdym starcie bo taki urok tego cudownego mechanizmu :lol: , ale w 9 przypadkach na 10 kończy się to odpaleniem maszyny. Wcześniej było odwrotnie tak jak u Ciebie.
Tomek
Nightcowboy
Posty: 9
Rejestracja: 01 listopada 2015, 01:45
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Problem z rozrusznikiem w Virago VX750 83rok

Post autor: Nightcowboy »

Dzięki serdeczne za szybka reakcje, odpowiedz :D . Jednak na bajkerow można zawsze liczyć .
Pozdrawiam
W życiu piękne są tylko chwile ...... :cool:
ODPOWIEDZ