535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
adrpok
Posty: 23
Rejestracja: 10 listopada 2015, 15:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 33
Status: Offline

535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: adrpok »

Witam Serdecznie Forumowiczów,


przeglądałem forum znalazłem dużo ciekawych tematów do tego czego akurat szukałem czyli jaki olej polecacie itp :) oczywiście w zasadzie co strona to część się powtarzała a część niestety nie ... założyłem temat nie ze względu na chęć powielenia wątku i lenistwa a czy sam dam faktycznie zrobić to co chcę ...

Pierwsza sprawa wymiana oleju. Znalazłem ciekawy filmik i pytanie czy jest to aż tak proste?
https://www.youtube.com/watch?v=nN5gUIROl0M
czy olej może być jak wyczytałem i czy będzie najlepszy Motul 15W50

kolejna sprawa nie znalazłem nigdzie odpowiedniego tematu dot. wymiany filtra paliwa ani żadnego filmiku instruktażowego. Zapewne wielu z was grzebie w swoich moto i bardzo mnie to cieszy i ma zdolności. Ja natomiast mam swoje Virago 535 zakupione jako pierwsze moto i chciałbym być mocno samodzielny. Kupiłem je od jegomościa który to napalił się na motor i przez 5 lat pod plandeką stał ... pierwsze tankowanie miał przy tym jak go odbierałem wymiana świec nowy aku i zaplił ... kwestia jest tego typu że chce wymienić w nim filtr paliwa bo jak jego sąsiad stwierdził tam jest pewnie muł z tego paliwa i po wyłączeniu ssania dławi się i gaśnie.

Czy taki filtr będzie ok?
http://www.sklepmotocyklowy.pl/pl/produ ... szklo.html

I teraz pytanie bo nie znalazłem filmiku instruktażowego. Rozumiem że w wężykach jest paliwo jakby nie było i czy jest sens jakoś je zaciskać? Czy jest go na tyle mało że jak kapnie pare kropel na szmate to nic się nie stanie?

Kolejna sprawa jaką mam to ragulacja gaźników. Mniema, że nikt tak nie grzebał przez te lata od zakupienia od właściciela. Może nagram pracę silnika i mi powiecie czy jest ok? Jeżeli chodzi o prace jest piękna natomiast przy dodaniu gazu zdarza mu się strzelić? A z tego co czytam to raczej nie powinien? Bo jeśli tak to będę się starał zrobić regulację wg wątku znalezionego na forum. Wszystko jest na czuja :)

Pozostaje mi kosmetyka. Mam piękne bordo ale bak jest porysowany jak i błotnik przód i tył. Będę malował zapewne koło marca. No i zostaje moja ulubiona część chromy. Czyli polerowanie pastowanie i polerowanie ... Tutaj to raczej nie ma filozofii chyba że jest to poprawcie mnie będę wdzięczny.

Ew. czy ktoś jest z Lublina i mógłby mi pomóc i obejrzeć sprzęt?

Mam nadzieje, że nikogo nie uraziłem tym wątkiem i dostanę ew. odesłanie do innego, który mogłem pominąć lub jakąś pomoc gdzie mogłem czegoś nie zrozumieć a jest istotne. Patrząc na to forum jest bardzo przyjazne i mam nadzieje, że znajdę pomoc :)

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: leszekk »

Obsługa motocykla, drobne naprawy i regulacje to nie jest rzecz, która przerasta średnio inteligentnego mężczyznę - śrubokręt w rękę i do roboty.
Z tym, że nauka mechaniki od filmików na youtube to - przepraszam - chyba przesada. Może się to przydać komuś, kto nie umie czytać rysunku technicznego czy schematów w serwisówce ale nie jako zarys do podstaw teorii używania klucza dynamometrycznego. Zamiast tracić czas przed komputerem umów się z kimś, kto kiedyś dłubał w mechanizmach różnych - będzie łatwiej, szybciej i bez strat w ludziach ;-) - pokaże Ci co i jak, pomoże w trudniejszych pracach.
Wymiana oleju jest trywialna - na gorącym silniku odkręcasz korek spustowy, podstawiasz kuwetę i ... sru. Po spuszczeniu należy śrubę spustową zakręcić z właściwą siła (serwisówka) podkładając uprzednio nową podkładkę. Nalewanie też jest proste. Wystarczy kupić olej do motocykli z silnikiem czterosuwowym i mokrym sprzęgłem. Kolor i parametry dobierz według własnego widzimisię lub kieruj się zaleceniami producenta.
Gorzej, gdy trzeba także filtr oleju zmienić, co bym sugerował po przeczytaniu historii motocykla. Tu już trzeba być czujniejszym - po pierwsze można niechcący uszkodzić śruby mocujące dekielek, można pomylić stronę w którą założyć nowy filtr, zniszczyć nową uszczelkę przy nieumiejętnym składaniu i oczywiście najczarniejszy koszmar - urwać śruby przy dokręcaniu.
Zanim się weźmiesz do wymiany filtra paliwa obejrzyj jaki masz zainstalowany i kup taki sam lub podobny (średnica króćców !). W 535 paliwo żeby ciekło do gaźnika musi być popchnięte pompą paliwową. Co do wężyków - trzeba się najpierw zastanowić które masz na myśli, w większości przypadków pocieknie i przestanie, ale raczej nie jest dobrym zwyczajem pozwalać na ściekanie paliwa na silnik, nawet zimny.
Regulację gaźników (jeśli pali i równo w miarę ciągnie) zostaw na później. Wypadałoby zacząć od czyszczenia, dopiero potem regulować i synchronizować. Może na pierwszy raz zleć to fachowcom? A nagrywać to możesz jakąś muzyczkę. Nie znam nikogo, kto na podstawie odgłosu silnika z mp3 potrafił postawić diagnozę dotyczącą regulacji gaźników.
Zanim zaczniesz malować zastanów się czy nie zepsujesz więcej niż chcesz osiągnąć. Lepszy podrapany oryginał (jeśli nie rdzewieje) niż amatorskie malowanie. Przy sprzedaży , że nabywca będzie przekonany,, że malowanie było niezbędne bo taka ruina była, że bez malowania ani rusz.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
adrpok
Posty: 23
Rejestracja: 10 listopada 2015, 15:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: adrpok »

Dzieki za super podpowiedzi!

Nie szukałem jeszcze instrukcji do Virago ani jakichś materiałów. Więc masz racje po czytam i sprawdzę. Jestem wzrokowcem i jak jeszcze zobacze to duzo mi mówi :-)



Co do gaźników też tak myślałem, że dam do serwisu żeby co to zrobili to jak trzeba...

A jeśli chodzi o malowanie brat cioteczny jest super lakiernikiem więc mi to profesjonalnie pomaluje w tym samym oryginale - piękne bordo/ krwista czerwień cudowny...


Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: Blunio »

Filtr paliwa masz na dolnym zbiorniku paliwa, w gumowej osłonie. Przy wymienię ważne są średnice króćców ale tez wymiary samego filtra. Większy lub mniejszy nie będzie pasował do obejmy i latał pod siedzeniem narażając się na przetarcie. Póki co proponuje filtr przepłukać benzyna w kierunku przeciwnym do naturalnego przepływu wskazanego strzałką na obudowie. Sam tak zrobiłem i było OK.
Jeżeli nie masz zatkanych dysz ssania, wszystkie czynności obsługowe na gaźnikach wykonasz bez ich demontażu, który jak na pierwszy raz jest dość kłopotliwy. To ze silnik strzela po odjęciu gazu świadczy ze wystarczy dokonać drobnych korekt śrubkami regulacji wolnych obrotów. Jak już dojrzejesz do tego zapamiętaj ustawienia początkowe żeby moc do nich wrócić. Pamiętaj o użyciu dobrego i o odpowiednich rozmiarach wkrętaka żeby nie uszkodzić łbów śrub regulacyjnych bo będzie ZONK. Gdyby śrubki nie chciały drgnąć nie próbować na sile tylko pryskaj środkami penetrującymi żeby poluzować połączenie.
W razie kłopotów pytaj ON LiNE, wszak lepiej uczyć się na cudzych błędach jak na swoich :mrgreen:

Co do serwisu to sobie odpuść. Przetrą gaźniki szmata i skasują 200 płn za regulacje. Jak sam zrobisz będziesz bogatszy o kolejne doświadczenie i o dwieście złotych. Plus satysfakcja z roboty. Polecam !
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
adrpok
Posty: 23
Rejestracja: 10 listopada 2015, 15:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: adrpok »

kolejna super rada! dzięki serdeczne ... ze względu na to że w garażu jeszcze nie jest zbyt ciepło zacznę od kosmetyki a kwestie silnikowe zostawie na ciepły luty albo marzec :) bardzo mnie cieszy, że regulacja może być tak prosta z zachowaniem oczywiście staranności :)

przy pierwszej regulacji postaram się znaleźć kogoś z Lublin kto już może to robił i będzie w stanie pomóc :)

co do cen w serwisie masz rację co do złotówki ... ale satysfakcja że samemu się zrobiło jest najlepsza :chopper:
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: 2007XV1700 »

pogubione podkładki spod iglic, wyokrąglone główki śrub, zerwane gwinty, pocięte ręce....

tak, bezcenne...
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
adrpok
Posty: 23
Rejestracja: 10 listopada 2015, 15:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: adrpok »

Jeśli ktoś ma tendencje do pracy patałacha to tak...

Z quadem dawałem rade to i z virago dam... Wole dopytać o szczegóły żeby nie mieć zaskoczeń w trakcie :-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
leczmo
Posty: 1295
Rejestracja: 30 kwietnia 2014, 23:22
Motocykl: Virago 535/VTX 1300
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: leczmo »

adrpok pisze:Jeśli ktoś ma tendencje do pracy patałacha to tak...

Z quadem dawałem rade to i z virago dam... Wole dopytać o szczegóły żeby nie mieć zaskoczeń w trakcie :-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Gratuluje skromności i życzę powodzenia :wink: .
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: grzegorzbr2 »

leczmo pisze:
adrpok pisze:Jeśli ktoś ma tendencje do pracy patałacha to tak...

Z quadem dawałem rade to i z virago dam... Wole dopytać o szczegóły żeby nie mieć zaskoczeń w trakcie :-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Gratuluje skromności i życzę powodzenia :wink: .

To co niby kaźdy niby nic ?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: Blunio »

2007XV1700 pisze:pocięte ręce.... tak, bezcenne...
Jak się nie przeewrócis to sie nie naucys ... :uklon:

Ja na długo zapamiętałem pierwszy kontakt z serwisem, a dokładniej to MOTORISTA, wtedy jeszcze na ul. Wysockiego. Zakupiony dopiero co motocykl długo stał, wiec wymagał obsługi i regulacji. Nie mając doświadczenia ale za to pęd do jeżdżenia, oddałem moto do ww. serwisu. Zleciłem m. in. czyszczenie i regulacje gaźników bo ssania nie było. Skasowali mnie "jak za zboże", a motocykl po "zabiegach" palił dobrze i bez ssania bo zrobiło się ciepło. Wreszcie dojrzałem aby samemu zajrzeć do gaźników. Tyle było w nich syfu, jakby od nowości. I faktycznie, gaźniki nie były ruszane od nowości. Teraz wiem, że aby udrożnić dysze ssania, trzeba gaźniki wymontować obligo. No ale żebym to ja wtedy wiedział to byłbym bogatszy o dwie stówki. A nawet więcej bo bym do tych dziadów w ogóle nie pojechał. Pozostała jednak nauczka na przyszłość i przestroga dla innych stawiających pierwsze kroki w motocyklowych klimatach :zawrot:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
adrpok
Posty: 23
Rejestracja: 10 listopada 2015, 15:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: adrpok »

Troszke temat zszedł z brzydki tor bo... Pff mowi ze piersze moto i sam zrobi itp nie chce siebie ani nikogo denerwować. Pamiętajcie ze jak napisałem specjalnie kupilem Virago 535 bo jest dość prosty w mechanice. Wymaga tylko ogarnięcia podstaw :-)


Swoja drogą gdzie mam szukac opon? Jakies strony polecacie producenta? Pisałem do Darkmana ale nie odzywa się z wyceną :-)

I pytanie jeszcze jedno mam zasadnicze czym czyścić nalot na silniku? Na quadzie sprawdzala sie szmata i wd40 do przetarcia ale chciałbym uzyskać efekt nieco lustrzany czy nie obejdzie sie bez polerowania?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: Blunio »

adrpok pisze:temat zszedł z brzydki tor
Wcale nie, wszak lepiej uczyć się na cudzych błędach jak na swoich :roll:
adrpok pisze:czym czyścić nalot na silniku?
Jak chodzi Ci o kapy (pokrywy boczne) to są one lakierowane. Po czasie lakier się łuszczy a spod niego wychodzą wykwity aluminium. Receptą jest demontaż kap, zerwanie starego lakieru, polerowanie etc. Na forum ogłaszał się że to robi jak mię pamięć nie myli user Wróbelek. Reszta silnika to jak piszesz różne inhalaturaty + szmata. :mrgreen: :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
adrpok
Posty: 23
Rejestracja: 10 listopada 2015, 15:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: adrpok »

A oto wstepne efekty pracy ... jezeli chodzi o kwestie wizualna. Na tygodniu zrobie jeszcze polerke dekli i poprawie nieco felgi.

uploadfromtaptalk1461515676512.jpg
uploadfromtaptalk1461515668862.jpg
uploadfromtaptalk1461515661372.jpg
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
jmc
Posty: 143
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 08:23
Motocykl: burdel na kołach 750
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: jmc »

Czerwony... to pewnie jest szbyki :D
w kasku każdy motocyklista jest przystojny :cool:
adrpok
Posty: 23
Rejestracja: 10 listopada 2015, 15:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: adrpok »

Hehe 10 do szybkosci w sobote umowiony jestem na maly serwis i naprawe manetki

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
adrpok
Posty: 23
Rejestracja: 10 listopada 2015, 15:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: adrpok »

Up


Kolejny etap dla mojej Virago ...

Wstawiona do znajomego na serwis, ktory obejmie regulacje i synchronizacje, wymiana oleju w lagach, wymiana plynu hamulcowego, naprawa manetki i wymiana oleju i filtra.

Swieca i aku juz wymieniony.
Nastepne w kolejce sa opony i kosmetyka - malowanie odpryskow lakieru

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: Blunio »

Jeżeli to nie robi Tobie różnicy, to uzupełnij swój profil. Dobrze wiedzieć skąd Waść piszesz i co najważniejsze, czy mam mówić (pisać) na TY czy PROSZĘ PANA :uklon:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
adrpok
Posty: 23
Rejestracja: 10 listopada 2015, 15:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: adrpok »

Tylko na Ty:) dzisiaj uzupelnie ...

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
robercik
Posty: 90
Rejestracja: 30 marca 2020, 10:47
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Ruda Śląska
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: robercik »

Czy potrzebne jest profilaktyczne czyszczenie gaźników, jeżeli moja Virażka dobrze odpala, w trakcie jazdy nie przerywa, bierze do 4,5 litra przy prędkości do 100km/h?
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: alonso »

robercik pisze: 17 października 2020, 14:46 Czy potrzebne jest profilaktyczne czyszczenie gaźników...
Nie
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: Blunio »

robercik pisze: 17 października 2020, 14:46 Czy potrzebne jest profilaktyczne czyszczenie gaźników, jeżeli moja Virażka dobrze odpala, w trakcie jazdy nie przerywa, bierze do 4,5 litra przy prędkości do 100km/h?
Podstawowa zasada ... jak coś działa to nie grzebać ! :idea:
I żeby maszyna mie miała Ci za złe, że ja zaniedbujesz sprawdź filtr paliwa. Powinien być w gumowej osłonie przymocowany do dolnego zbiornika pod siedzeniem.
Ja oryginalny filtr z siateczki płukałam paliwem w kierunku odwrotnym do naturalnego przepływu (strzałka na obudowie) :bravo:
Jeżeli już został założony onegdaj filtr z bibuły to pozostaje tylko wymiana na nowy :pomocy:
Piszę o płukaniu oryginalnego filtra, bo nie mogłem dostać jakiegoś który by pasował do wspomnianej gumowej obejmy. Bo żeby sobie swobodnie latał raczej nie jest wskazane.
Pozdro :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: MarcinS »

Moja 535 też odpala, pracuje, jedzie i spala w normie, ale planuję zajrzeć przynajmniej do komór pływakowych, bo gdy ostatnio sprawdzałem poziom paliwa w gaźnikach, to po popuszczeniu śrub spustowych w wężyku było widać szlam. :|
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
robercik
Posty: 90
Rejestracja: 30 marca 2020, 10:47
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Ruda Śląska
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: robercik »

Blunio pisze: 17 października 2020, 18:31
robercik pisze: 17 października 2020, 14:46 Czy potrzebne jest profilaktyczne czyszczenie gaźników, jeżeli moja Virażka dobrze odpala, w trakcie jazdy nie przerywa, bierze do 4,5 litra przy prędkości do 100km/h?
Podstawowa zasada ... jak coś działa to nie grzebać ! :idea:
I żeby maszyna mie miała Ci za złe, że ja zaniedbujesz sprawdź filtr paliwa. Powinien być w gumowej osłonie przymocowany do dolnego zbiornika pod siedzeniem.
Ja oryginalny filtr z siateczki płukałam paliwem w kierunku odwrotnym do naturalnego przepływu (strzałka na obudowie) :bravo:
Jeżeli już został założony onegdaj filtr z bibuły to pozostaje tylko wymiana na nowy :pomocy:
Piszę o płukaniu oryginalnego filtra, bo nie mogłem dostać jakiegoś który by pasował do wspomnianej gumowej obejmy. Bo żeby sobie swobodnie latał raczej nie jest wskazane.
Pozdro :kawa:
Filtr paliwa wymieniłem wiosną.
Pozdrawiam
robercik
Posty: 90
Rejestracja: 30 marca 2020, 10:47
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Ruda Śląska
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: robercik »

Jeszcze druga ważna sprawa. Co ile km regulacja zaworów?
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: 535 - przygotowanie do sezonu a własne zdolności?

Post autor: MarcinS »

Instrukcja podaje kontrolować co 6000km.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
ODPOWIEDZ