Wymiana rozrządu xv 1000

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
misiakelek
Posty: 52
Rejestracja: 03 października 2015, 18:53
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 48
Status: Offline

Wymiana rozrządu xv 1000

Post autor: misiakelek »

Witam jak w temacie jestem na etapie wymiany łańcuszków rozrządu, i teraz pytanie:

1. czy te koła które oznaczyłem na zdjęciach "A" mają być jakoś ustawione do kół zębatych oznaczone "B" mam wrażenie że nie gdyż one tylko przekazują obrót na wałek rozrządu na którym to się ustawia na znaki więc ich obrót nie powinien mieć znaczenia no chyba że chodzi o te sprężyny co w nich siedzą....

Co do cylindrów to zdjąłem bo pisało że trzeba żeby wymienić ślizgi. i od razu drugie pytanie:
2. co warto jeszcze sprawdzić wymienić jak mam już tak rozbebeszony, i jak sprawdzić ?????

Pozdrawiam
Załączniki
cylinder 2
cylinder 2
cylinder 2
cylinder 2
cylinder 1
cylinder 1
cylinder 1
cylinder 1
misiakelek
Posty: 52
Rejestracja: 03 października 2015, 18:53
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wymiana rozrządu xv 1000

Post autor: misiakelek »

I jeszcze jedno pytanko te koła zębate co od nich jest łańcuszek na wałki są na takich osiach tuleja z kanałami a od strony silnika z wycięciem jak one mają być ustawione?
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Wymiana rozrządu xv 1000

Post autor: tylust »

Na kołach A i B masz znaki i znaki musza się schodzić. Ktoś tak wymyślił, żeby było łatwiej. Ośki jak wyjąłeś to musisz po prostu włożyć w ten sam sposób i tyle. Co zrobić jeszcze ? Na początek bym proponował przed wszystkimi innymi pracami, których sie podjąłeś usunąć pozostałości starych uszczelek, które widzę na Twoich zdjęciach. Bo chyba nowych na te stare nie założysz ? Przygotuj się bo to może być mocno upierdliwe i czasochłonne zajęcie i lepiej aby resztki tych uszczelek nie powpadały CI w głąb silnika.

PS. starzeję się więc mogę się mylić, ale chyba w kilku innych wątkach sugerowałem abyś zaopatrzył się w serwisówkę. Na naszym forum w dziale DOWNOLADS jest wersja przetłumaczona, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Życie stanie się naprawdę łatwiejsze.
Tomek
misiakelek
Posty: 52
Rejestracja: 03 października 2015, 18:53
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wymiana rozrządu xv 1000

Post autor: misiakelek »

Tak mam serwisowke, ale ja tam wolę czasem zapytać. Tak uszczelki usunę, będę uważał.... Co do tych osiek to właśnie nie zwróciłem uwagi jak je wyjmowlem ale poszukam w serwisowce... Dzięki
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana rozrządu xv 1000

Post autor: 2007XV1700 »

Ciekawe podejście do tematu, najpierw rozłożyć potem spojrzeć na instrukcję...

Jak myjesz zęby to też najpierw zakręcasz pastę? :roll:

Opisz dokładnie proces wymiany łańcuchów na rozebranym silniku, może się potem komuś przydać!
Zdjęcia w trakcie wymiany bardzo pożądane.
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
misiakelek
Posty: 52
Rejestracja: 03 października 2015, 18:53
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wymiana rozrządu xv 1000

Post autor: misiakelek »

Nie no czytałem serwisowe wcześniej ale nie do momentu zdjęcia cylindrów.... Ok zrobię zdjęcia jeszcze i pomyślę o jakimś takim pokładowym pdf..... A pytałem o te trzpień na tych kołach gdyż nie zwróciłem. Uwagi jak były założone dwa jeszcze nie zaglądałem do serwisowi w tym temacie i trzy mam wątpliwości czy na pewno były dobrze wcześniej włożone....
ODPOWIEDZ