Cykanie zaworów po regulacji gaźników? [535]

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
C-bool
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:27
Motocykl: XV 535 Virago
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 32
Status: Offline

Cykanie zaworów po regulacji gaźników? [535]

Post autor: C-bool »

Witam

Jakiś czas temu regulowałem luz zaworowy. Po tej operacji nie słyszałem z silnika żadnych niepokojących dźwięków na biegu jałowym i podczas jazdy. Wczoraj skręciłem śruby składu mieszanki (były mocno wykręcone - czarne świece, spalanie 6 - 6,1l), aktualnie są wykręcone na 3 obroty. Synchro zrobiłem, była duża różnica podciśnień, teraz jest ok.
Po regulacji gaźników podczas jazdy zacząłem słyszeć cykanie, nie wiem czy to zawory, szczerze to nie znam tego dźwięku, jak go rozpoznać. Słychać raczej w przednim cylindrze. Czy możliwe, że regulacja gaźników to wywołała, po regulacji zaworów nie przypominam sobie takiego dźwięku?

A brzmi to tak: https://youtu.be/M9TD5z4JqkM (polecam założenie słuchawek)

Pozdrawiam
GS500F -> SV650S -> GSF600N -> XV535
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Cykanie zaworów po regulacji gaźników? [535]

Post autor: grzegorzbr2 »

Czy dobrze skontrowaleś nakretki na śrubach regulacyjnych podczas ustawiania luzu na zaworach ? Odkreć dekielki i sprawdź na nowo luz.
Awatar użytkownika
C-bool
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:27
Motocykl: XV 535 Virago
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Cykanie zaworów po regulacji gaźników? [535]

Post autor: C-bool »

Sprawdzę to. Po regulacji kręciłem i kręciłem wałem, a luz się nie zmieniał, więc z tej strony jest raczej ok. Nakrętki dokręciłem z czuciem, nie "na chama", ale nie wykluczone, że za słabo. Na zaworach wydechowych ustawiłem 0,14 mm, a na ssących ok. 0,12 mm (listek 0,10 mm wchodził całkiem lekko, a 0,13 mm nie przechodził).
Czyli to 'cykanie' to zawory?
GS500F -> SV650S -> GSF600N -> XV535
ODPOWIEDZ