Virago XV 1100 - łożyska na wale korbowym czy panewki

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
marian_rider
Posty: 57
Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 20:04
Motocykl: 1.1 V
Wiek: 35
Status: Offline

Virago XV 1100 - łożyska na wale korbowym czy panewki

Post autor: marian_rider »

Witam! Jestem na tym forum dopiero nowy. Planuje zakupić w najbliższym czasie ten świetny motocykl jakim jest Yamaha XV 1100 Virago. Przeglądając ostatnio serwisówke "Clymera" dostrzegłem (str.87), że w silniku wał korbowy pracuje na łożyskach. Myślałem że w tego typu konstrukcji (silnik czterosuwowy), wał korbowy będzie pracował na panewkach. Czy rzeczywiście pracuje na łożyskach czy zdjęcia z "Clymera" pochodzą z jakiejś starszej konstrukcji silnika? Poszę o jakieś podpowiedzi.
Awatar użytkownika
młody
Posty: 154
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 19:05
Motocykl: XV 750 Virago USiA
Lokalizacja: Skierbieszów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Virago XV 1100 - łożyska na wale korbowym czy panewki

Post autor: młody »

Tzw panewki prawidłowo nazywa się łożyskami ślizgowymi.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Virago XV 1100 - łożyska na wale korbowym czy panewki

Post autor: kyller »

marian_rider pisze:Witam! Jestem na tym forum dopiero nowy. Planuje zakupić w najbliższym czasie ten świetny motocykl jakim jest Yamaha XV 1100 Virago. Przeglądając ostatnio serwisówke "Clymera" dostrzegłem (str.87), że w silniku wał korbowy pracuje na łożyskach. Myślałem że w tego typu konstrukcji (silnik czterosuwowy), wał korbowy będzie pracował na panewkach. Czy rzeczywiście pracuje na łożyskach czy zdjęcia z "Clymera" pochodzą z jakiejś starszej konstrukcji silnika? Poszę o jakieś podpowiedzi.
witaj
dobrze młody ze studiujesz serwsówke , serio mówie, popatrz jescze troche, przejrzyj
Haynesa dla mnie jest lepszy chociaz ma kilka błędów to dojdziesz o co biega :) popatrz pare stron dalej :)
a teraz pomyśł dlaczego wał jest tak ułozyskowany ? ze sa panewki na korbowodach i łożyska toczne na podparciu wału ??
masz miesiac :)
pozdroo
marian_rider
Posty: 57
Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 20:04
Motocykl: 1.1 V
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Virago XV 1100 - łożyska na wale korbowym czy panewki

Post autor: marian_rider »

Wielkie dzięki za odpowiedzi :nazdrowie: Haynesa jeszcze nie przeglądałem ale skoro jest lepszy to obowiązkowo musze go oglądnąć i się jeszcze trochę podszkolić!
ODPOWIEDZ