Virago 535 brak pracy cylindra i brak ładowania.

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
bolo123
Posty: 2
Rejestracja: 24 września 2016, 16:18
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Virago 535 brak pracy cylindra i brak ładowania.

Post autor: bolo123 »

Witam wszystkich, zakupiłem motocykl virago xv535 z niepalący tylnym cylindrem i ,z brakiem ładowania . Wymieniłem regulator i zmieniłem świece na nowe lecz to nie przyniosło skutków . Sprawdzałem kompresję i jest ok. Czy ktoś może mi poradzić co mam jeszcze sprawdzić ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Virago 535 brak pracy cylindra i brak ładowania.

Post autor: grzegorzbr2 »

1- źle wyregulowany lub zasyfiony gaźnik, uszkodzony impulsator, cewka zapłonowa, przewód lub fajka WN, moduł zapłonowy, instalacja elektryczna, świece zapłonowe........

2- zwarcie lub sfajczone uzwojenie alternatora, wadliwy regulator napięcia, przerwa w instalacji elektrycznej,( alternator - regulator, regulator akumulator na + lub - ) spalony bezpiecznik...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Virago 535 brak pracy cylindra i brak ładowania.

Post autor: Blunio »

Wykręć świecę, włóż do fajki i przyłóż do korpusu silnika. Popatrz czy jest iskra i czy jest niebieska. Żółta jest niedobra.
Jak jest iskra, świecę wkręć na swoje miejsce i zbadaj poziom paliwa w komorze pływakowej. Jak paliwo jest i poziom ma właściwy, zdejm pokrywę komory pływakowej od niepracującego cylindra i sprawdź drożność dysz. To na razie tyle :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
bolo123
Posty: 2
Rejestracja: 24 września 2016, 16:18
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Re: Virago 535 brak pracy cylindra i brak ładowania.

Post autor: bolo123 »

Dzięki panowie , jak tylko będę miał czas będę sprawdzał dodam że regulator nowy a wgl nic ładowania nie ma. Aha dodam że strzela straszliwie z rury
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Virago 535 brak pracy cylindra i brak ładowania.

Post autor: Blunio »

bolo123 pisze:regulator nowy a wgl nic ładowania nie ma. Aha dodam że strzela straszliwie z rury
Regulator to tylko jeden z elementów motocyklowej elektrowni. Trzeba by było sprawdzić rezystancje uzwojeń alternatora (było kiedyś dokładnie opisywane), stan instalacji etc. A że strzela to być moze znak ze paliwo spala nie w cylindrze tylko w rurze wydechowej :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ