Silnik pracuje a Virago nie jedzie? pomocy

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
pcz71
Posty: 14
Rejestracja: 10 czerwca 2014, 09:46
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Silnik pracuje a Virago nie jedzie? pomocy

Post autor: pcz71 »

Witam
Jakies 2 tygodnie temu zmieniłem w mojej 750 olej razem z filtrem oleju, olej Motuul 3000 20/50, po wymianie odpaliłem, chwile silnik pochodził wydawało sie wszystko ok. jako,że przyszła majowa zima Virago nie jedzilo. Kilka dni temu pogoda pozwolila na jazdę motocykl odpalił ale nie miał juz poprzedniej mocy, jakby coś go dławiło,wkręcał sie na obroty ale nie przyspieszał. Dzisiaj odpalił ale po wrzuceniu 1 ledwo co ruszył, obroty rosły ale nie przyspieszał, przejechałem jakieś 500 metrów wróciłem do garażu. Po jakimś czasie zobaczyłem wyciek oleju spod silnika, wydawał sie dziwnie gęsty, wcześniej nie zauwazyłem wycieków. Po tych 500 metrach silnik był dosyć gorący. Co sie mogło stać? z góry dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Silnik pracuje a Virago nie jedzie? pomocy

Post autor: vinny »

Sprzęgło się slizga . Najpierw sprawdz przy klamce czy linka siedzi w gniezdzie . Jak siedzi dobrze to odkręć małą pokrywkę od regulatora sprzęgla i sprawdz czy pod pokrywką jest wszystko ok . Jak naciskasz klamkę sprzęgła , to regulator ma być wciskany do środka , jak puscisz ma wracać na zewnątrz . Koniecznie sprawdz , czy prawidłowo zamontowałeś filtr oleju ( ma być dziurą do Ciebie ) , sprawdz wszystkie trzy oringi , czy są na miejscu ( jak nie ma małego na śrubie dolne to będzie ciekło ) . Po sprawdzeniu filtra odkręć górny kanał olejowy , odpal motor i sprawdz czy pokaże się olej ( przegrzewanie silnika może być spowodowane brakiem ciśnienia oleju w silniku )
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Silnik pracuje a Virago nie jedzie? pomocy

Post autor: leszekk »

Szybkie grzanie silnika sugeruje odwrotne włożenie filtra oleju.
Wzrost obrotów silnika bez proporcjonalnej zmiany prędkości ---> regulacja sprzęgła
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
pcz71
Posty: 14
Rejestracja: 10 czerwca 2014, 09:46
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Silnik pracuje a Virago nie jedzie? pomocy

Post autor: pcz71 »

Wczoraj odebrałem yamahę, pomogła wymiana tarcz sprzęgłowych, filtr był ok tylko brakowało oringu na dolnej śrubie. Virazka znowu hula :-) dzieki za pomoc! :chopper: :chopper:
ODPOWIEDZ