strzela, zapach paliwa, nogawka śmierdzi benzyną

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
mymlon
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

strzela, zapach paliwa, nogawka śmierdzi benzyną

Post autor: mymlon » 02 czerwca 2017, 23:32

Witam

Wracając z pracy, zatrzymałem się na światłach, po chwili motocykl zaczął sam nabierać obrotów. Musiałem zgasić silnik, bo ludzie myśleli, że pewnie wariat stoi i gazuje biedny silniczek, odpaliłem na zielonym i jazda, nagle maszyna zaczęła prychać, strzelać, stękać. Kolejne światła, mega duże obroty, zaś zgaszenie silnika, aby mi ktoś w łeb ne dał, było po 22-giej. Kolejne skrzyżowanie, dojeżdżam i maszyna ma znowu wolne obroty, ale czuć bardzo paliwo. Przy rozpędzaniu, jakby nie miała mocy, nagle wskakuje i jedzie normalnie, jakoś doczołgałem sie do domu, obejrzałem silnik, nic nie widać. W domu okazało sie, że jedna z nogawek moich spodni śmierdzi strasznie paliwem, a dokładniej lewa...
Jakis pomysł, skądś ucieka paliwo, cos strzeliło ?

Awatar użytkownika
Ice-Man
Motocykl: była śliwowica 0.75

Re: strzela, zapach paliwa, nogawka śmierdzi benzyną

Post autor: Ice-Man » 03 czerwca 2017, 00:39

Zobacz czy nie leci z gaźnika. Zablokowanie się iglicy albo pływaka? Pęknięty przewód paliwowy, pęknięte kroćce? Obejrzyj moto i poszukaj mokrych plam. Wytrzyj wszystko na glanc i odpal znowu i zobacz skąd cieknie.

Awatar użytkownika
-waldi-
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Kontakt:

Post autor: -waldi- » 03 czerwca 2017, 01:24

zaworki iglicowe gaźników trzeba przeglądnąć i wężyki paliwowe
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!

Awatar użytkownika
Blunio
Motocykl: Suzuki V-strom DL650

Post autor: Blunio » 03 czerwca 2017, 18:07

Zaworek w komorze pływakowej się zawiesił. Nadmiar paliwa wywala odpowietrznikiem do prawego serka (łezki).
Najczęściej wystarcza ostukanie gaźnika, czasem trzeba odkręcić pokrywę komory pływakowej. Uwaga żeby nie pogubić drobnych części.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!

mymlon
Motocykl: Virago 535

Post autor: mymlon » 03 czerwca 2017, 18:31

dzięki, odpaliłem pojechałem, zaś wysokie obroty. Powrót do garażu. Ostukałem, pogłaskałem, odpaliłem i pojechałem.. gada jak należy. Jeno gaźniki będę musiał sobie podregulować, bo mi w tłumik lekko wali przy zwalnianiu. Ale to chyba zrobię trochę później, bo czasu nie mam.

ODPOWIEDZ