problem z odpalaniem

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
krzysiek3000
Posty: 12
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 00:03
Motocykl: yamaha virago xv535
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Wiek: 38
Status: Offline

problem z odpalaniem

Post autor: krzysiek3000 »

Witam jestem tutaj nowy więc możliwe że temat był już walkowany nie raz powiecie chodźja osobiście nie znalazłem tego a mianowicie mam problem z moją viragą 535 i za ch....e nie wiem co to może być gdy odpalam często jest tak że motor kręci nawet dość żwawo i nagle sie zatrzymuje w sensie jak by miał wielką kompresję czy coś a po tym dalej rusza i no i dodam do tego że to utrudnia odpalanie bo zauważyłem że ten mankament strasznie zżera mi aku.Dodam że jeśli już odpali to pracuje uważam bardzo ładnie tzn.nie strzela,trzyma się równo na obrotach no i ogólnie ma moc tylko przy tym odpalaniu jest ten problem.Bardzo prosił bym o jakąś poradę bo już nie wiemco jeszcze mógł bym zrobić i do czego zajżeć pozdrawiam.
krzysiek3000
Posty: 12
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 00:03
Motocykl: yamaha virago xv535
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Wiek: 38
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: krzysiek3000 »

krzysiek3000 pisze:Witam jestem tutaj nowy więc możliwe że temat był już walkowany nie raz powiecie chodźja osobiście nie znalazłem tego a mianowicie mam problem z moją viragą 535 i za ch....e nie wiem co to może być gdy odpalam często jest tak że motor kręci nawet dość żwawo i nagle sie zatrzymuje w sensie jak by miał wielką kompresję czy coś a po tym dalej rusza i no i dodam do tego że to utrudnia odpalanie bo zauważyłem że ten mankament strasznie zżera mi aku.Dodam że jeśli już odpali to pracuje uważam bardzo ładnie tzn.nie strzela,trzyma się równo na obrotach no i ogólnie ma moc tylko przy tym odpalaniu jest ten problem.Bardzo prosił bym o jakąś poradę bo już nie wiemco jeszcze mógł bym zrobić i do czego zajżeć pozdrawiam.
kurde i nikt nie wie co to może być?
speed01
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwietnia 2017, 00:05
Motocykl: xv535__1996
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: speed01 »

Witam
Ja myślę że na wykończeniu masz sprzęgło rozrusznika ... Napisz coś więcej , na jakim oleju jeździsz itp.
krzysiek3000
Posty: 12
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 00:03
Motocykl: yamaha virago xv535
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Wiek: 38
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: krzysiek3000 »

witam.Jeżdżę na motul 10w40 sprzęgło rozrusznika wydaje mi się że jest ok to znaczy wczoraj rozbierałem z tego własnie powodu gdyż kiedy próbowałem w zimę odpalać po kilku nie udanych probach zaczęlo to wlasnie szwankować ślizgaly się rolki.Wczoraj gdy rozkręcilem te rolki to już nie były jak rolki okrągłę tylko jak sześciokąty więc wyminiłem je i teraz z tym jest ok nie ślizga się.Nadminie że to dławienie czy jak to nazwać jest od kądkupilem czyli jakieś ponad rok temu.ustawianie gaźników synchronizacja i cały czas jest tak samo 10 razy odpali od strzała jak mowią a jest tak czy wał się inaczej zatrzyma po ostatnim unieruchomninu czy jak i jest to co wyżej pisalem.Dziś wpadłem na pomysł bo gdzieś tutaj już czytałem i że możliwe faktycznie jest to problem ze sprzęgłem rozrusznika mianowicie wyciągnołem fajki ze świec i tak próbowałem kręcić pod obciążeniem i dosłownie nic się nie dzialo nie bylo żadnych tych zjawiski a próbowalem na prawde dość dużo razy.Chcialbym powiedzieć że może jest coś z zaplonem chodź jest elektroniczny bez obslugowy.Macie jeszcze jakieś pomysły?
krzysiek3000
Posty: 12
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 00:03
Motocykl: yamaha virago xv535
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Wiek: 38
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: krzysiek3000 »

dodam że jest to zjawisko bardzo podobne jak kiedyś ktoś mial wsk czy coś podobnego i gdy zaplon byl źle ustawiony to potrafiło konkretnie w kopke(starter) odbić przy odpalaniu i tu wydaję mi się że jest podobnie.
speed01
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwietnia 2017, 00:05
Motocykl: xv535__1996
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: speed01 »

[quote="krzysiek3000"].ustawianie gaźników synchronizacja i cały czas jest tak samo

Nie porównuj 4-suwa do 2-suwa to całkiem inna epoka i technologia .

1) A silnik dymi po odpaleniu .... ?? na biało lub czarno ?

2) Rozbierałeś sprzęgło rozrusznika .. a śruby na kleju do gwintów ? BO JAK NIE TO SIE szybko rozkręci.

3) nie brakuje si jakiegoś zęba na przekładni głównej pomiędzy wałem a sprzęgłem ( pod prawą kopułą silnika )
krzysiek3000
Posty: 12
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 00:03
Motocykl: yamaha virago xv535
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Wiek: 38
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: krzysiek3000 »

śruby na kleju po za tym te śróby tylko sprawdzalem czy są dobrze dokręcone bo wymieniałem całe sprzęgło jakoś po zakupie motocykla tyraz tylko same rolki wymienilem więc nie bylo potrzeby tego rozkręcać no cóż nie kopci na żaden kolor jakoś tam intesywnie może tam delikatnie jak jest zimny ale to przez chwile nic szczególnego a co do sprzęgła to tego nie wiem z prawej strony nie rozkręcałem jeszcze ale to by się rzucało myślę za każdym razem a nie tylko wtedy gdy probuje zapalića a tłok w drógą strone chce odbić.
krzysiek3000
Posty: 12
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 00:03
Motocykl: yamaha virago xv535
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Wiek: 38
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: krzysiek3000 »

tak przegladalem różne fora a co sądzisz o czujniku położenia wału?mógł by mieć jakąś wade czy przestawiony?
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: grzegorzbr2 »

Jakie sprzeglo .....?
Do przegladu przekaznik rozrusznika, rozrusznik i polaczenia masy , plusowy.
PS. W rozruszniku sprawdz stan magnesów, szczotkotrzymacz, szczotki i stan komutatora.
krzysiek3000
Posty: 12
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 00:03
Motocykl: yamaha virago xv535
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Wiek: 38
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: krzysiek3000 »

przekaźnik jest ok sprawdzałem na krótko i jest to samo bez zmian w poniedziałek sprawdzę
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2017, 21:52 przez krzysiek3000, łącznie zmieniany 2 razy.
krzysiek3000
Posty: 12
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 00:03
Motocykl: yamaha virago xv535
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Wiek: 38
Status: Offline

Re: problem z odpalaniem

Post autor: krzysiek3000 »

witam znalazłem na forum tutaj kolega opisuje jego problem i u mnie jest wlasnie to samo,tak samo bym to ujoł to co opisal więc wydaje mi się że będe musiał się impulsatorowi przyjrzeć.Rozbierałem nie dawno a nie zwróciłem uwagi czy mam pojedyńczy czy podwójny tutaj link do tego tematu http://www.virago.com.pl/viewtopic.php?f=21&t=11659
ODPOWIEDZ