Niskie sprężanie 6 virago 125

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
BruAg
Posty: 27
Rejestracja: 14 września 2016, 13:45
Motocykl: Yamaha Virago 125
Wiek: 36
Status: Offline

Niskie sprężanie 6 virago 125

Post autor: BruAg »

Witam, poszukuje pomocy w temacie virago 125. Wyszło u mechanika że stopień sprężania wynosi 6. A wiec moje pytanie co zrobić, i co może być przyczyną? Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Niskie sprężanie 6 virago 125

Post autor: leszekk »

Na sucho czy z olejem? Warto porównać.
Zakładając, że Twój motocykl nie ma 250 000 km przebiegu ... sugeruję sprawdzić to co najtańsze.
Zacząłbym od sprawdzenia regulacji zaworów. Potem potwierdziłbym czy rzeczywiście pomiar był prawidłowy. Jeśli się potwierdzi, prawdopodobnie zapiekły się pierścienie tłokowe. Najskuteczniej poradzisz sobie z tym wywlekając wszystko i wymieniając na nowe. Przy okazji, gdyby się okazało, że silnik trochę zajechany, można zrobić szlif. Być może znajdziesz mechanika, który zaproponuje zdjęcie głowic i próby potraktowania zapieczonych pierścieni jakimś preparatem, po którym pierścienie puszczą. Na jak długo to wystarczy?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
BruAg
Posty: 27
Rejestracja: 14 września 2016, 13:45
Motocykl: Yamaha Virago 125
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Niskie sprężanie 6 virago 125

Post autor: BruAg »

Nie dostałem informacji czy na sucho czy z olejem, regulacja była i w tym momencie wyszła niska kompresja. A jakie powinny być objawy niskiej kompresji?
muniek
Posty: 142
Rejestracja: 29 listopada 2013, 05:31
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Niskie sprężanie 6 virago 125

Post autor: muniek »

A co się dzieje z motocyklem?
Awatar użytkownika
BruAg
Posty: 27
Rejestracja: 14 września 2016, 13:45
Motocykl: Yamaha Virago 125
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Niskie sprężanie 6 virago 125

Post autor: BruAg »

Wszystko oki, nie mam porównania bo mój pierwszy motocykl, jedyne co mogę powiedzieć to mało mocy bo z górki max 90 przy mojej wadze 90 kg i wzroscie 187. Nie wiem czy to specyfika pojemności czy problemów z silnikiem. Chcę żeby długo mi posłużył dlatego szukam pomocy u znawców tematu.
muniek
Posty: 142
Rejestracja: 29 listopada 2013, 05:31
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Niskie sprężanie 6 virago 125

Post autor: muniek »

Na razie się nie martw. 90 z górki to szału nie ma ale nie wiadomo jak inne podzespoły, czy hamulce się grzeją itp. A może tyle chodzi. Trzeba powtórzyć pomiar innym manometrem, najlepiej wkręcanym nie dotykowym. Fajnie jakby to nie był chińczyk za 20zł. Obie świece mają być wykręcone. Maneta ma być odkręcona do końca. Akumulator musi być świeżo naładowany, ważne są obroty wału korbowego. Zapisać wyniki dla 1 i dla 2 cylindra, nie pomylić jednostek, można zanotować temperaturę. Jaki kolor mają świece? Opisz albo wrzuć zdjęcia. Można zrobić próbę olejową. Można też zmienić mechanika. Jeżeli chcesz coś się dowiedzieć i uzyskać pomoc to podaj tu szczegóły bo bez tego to wróżenie z fusów. Nie znam 125 ale zawory są ważne, od tego się zaczyna.
Awatar użytkownika
BruAg
Posty: 27
Rejestracja: 14 września 2016, 13:45
Motocykl: Yamaha Virago 125
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Niskie sprężanie 6 virago 125

Post autor: BruAg »

Dzięki wielke za odpowiedź. Niestety mieszka w Giżycku i ciężko o dobrego mechanika od motocykli. Ja mam za małą wiedze i brak sprzętu. Kolor świec postaram sie wrzucić wieczorem. Manometru poszukam w necie i będe mógł dokonać wiarygonych pomiarów. Na czym polega próba olejowa?
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Niskie sprężanie 6 virago 125

Post autor: vinny »

BruAg pisze:Witam, poszukuje pomocy w temacie virago 125. Wyszło u mechanika że stopień sprężania wynosi 6. A wiec moje pytanie co zrobić, i co może być przyczyną? Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.
Nic nie robić :D , przy pomiarze trzeba otworzyć przepustnice na maxa i będzie 11 atm .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Niskie sprężanie 6 virago 125

Post autor: leszekk »

BruAg pisze:Dzięki wielke za odpowiedź. Niestety mieszka w Giżycku i ciężko o dobrego mechanika od motocykli. Ja mam za małą wiedze i brak sprzętu. Kolor świec postaram sie wrzucić wieczorem. Manometru poszukam w necie i będe mógł dokonać wiarygonych pomiarów. Na czym polega próba olejowa?
Poczytaj tu o podobnych problemach - wątek stary ale aktualności nie stracił http://www.virago.com.pl/viewtopic.php?f=23&t=4639
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Niskie sprężanie 6 virago 125

Post autor: tylust »

Tak jak XV pisze, u mnie za pierwszym razem "mechanik" pomierzył w XV 750 z 1983 roku po 7 na obu garach .... i skwitował to stwierdzeniem, że na tak leciwy motocykl to i tak super i w zupełności wystarczy. Jak zrobił pomiar zgodnie z zaleceniem serwisówki to wyszło po ok. 10,5.
Tomek
ODPOWIEDZ