Virago zniknął olej

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Tomaso
Posty: 2
Rejestracja: 25 lipca 2017, 21:23
Motocykl: virago xv750
Status: Offline

Virago zniknął olej

Post autor: Tomaso »

Dzień dobry - na sam początek chciałem ładnie przywitać wszystkich na forum, o ile czytam od dłuższego czasu to dopiero dzisiaj piszę ponieważ mam problem, a mianowicie: miałem drobny incydent z moim motocyklem - olej + woda na jezdni, wywrotka, dziura w silniku.
Postanowiłem wymienić silnik w xv750, nabyłem takowy i po tygodniu pracy silnik został przełożony, motocykl poskładałem i odpaliłem, można powiedzieć że odpalił "z kopyta" chodzi równo i ładnie ale po około 3 minutach pracy oświeciła się kontrolka oleju, momentalnie wyłączyłem moto, po około 20minutach w okienku od oleju nie ma śladu oleju :shock: czy ktoś wie co może jest grane? Silnik zalany olejem 20W50.
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Virago zniknął olej

Post autor: kris2k »

Jak motocykl stał no bocznej stopce to kontrolka jak najbardziej miała prawo się zaświecić. To w Virago normalne. Natomiast nie ma takiej możliwości aby przez 3 minuty pracy wypalił się cały olej z silnika. Jeśli nie ma plamy pod silnikiem, i nie kopcił jak maszyna parowa, to nie ma się czym przejmować.
Rozumiem że olej wymieniałeś przed odpaleniem i wlałeś tyle ile producent przykazał? Bo jeśli zalałeś tyle żeby był widoczny w oczku, następnie odpaliłeś, to mógł się napełnić filtr, olej rozejść po magistrali i silniku, i jego stan będzie niższy niż po zalaniu.
Ja bym poczekał do pełnego wystygnięcia, dolał do odpowiedniego stanu, przejechał się kilkanaście km, odstawił do ostygnięcia i sprawdził ponownie.
Tomaso
Posty: 2
Rejestracja: 25 lipca 2017, 21:23
Motocykl: virago xv750
Status: Offline

Re: Virago zniknął olej

Post autor: Tomaso »

Chyba wszystko jest ok :-) doczytałem w serwisówce że po totalnym rozkręceniu silnika wlewa się 3,6L oleju. Dzisiaj dolałem 0,5L i jest ok :-) UFFFF!
ODPOWIEDZ