Przerywa po regulacji zaworów.

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
Montecjusz
Posty: 103
Rejestracja: 05 maja 2017, 16:32
Motocykl: 535
Wiek: 27
Status: Offline

Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: Montecjusz »

Część. Orientuje się może ktoś czy przy źle wykonanej regulacji zaworów silnik w 535 może zacząć przerywać? Na słuch jest ok i przy normalnym ruszaniu też idzie bez problemu. Ale gwaltowniejsze odkrecenie powoduje że silnik zaczyna przerywać i nie ciągnie równo. Przed regulacją zaworow problem nie występował. Chyba że coś innego mogło się objawić podobnie czasowo?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: Blunio »

Do regulacji zaworów musiałeś cześć osprzętu zdemontować albo naruszyć. Przypomnij sobie gdzie grzebałeś i tam bym w 1-szej kolejności zajrzał. Samą regulację jeżeli ją zrobiłeś zgodnie z warunkami technicznymi bym nie posądzał o przyczynę przerywania.
Najprostsze co przychodzi na myśl, to jaki kolor mają świece po dłuższej przejażdżce ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Montecjusz
Posty: 103
Rejestracja: 05 maja 2017, 16:32
Motocykl: 535
Wiek: 27
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: Montecjusz »

Niestety tego co było rozbierane sobie nie przypomnę, bo nie ja regulacje robiłem ;) Ale za to z pod baku wyskoczyła mi taka oto niespodzianka:
Obrazek
Jakieś pomysły od czego te dwie kostki, czy ewentualnie nie powinny być gdzieś wpięte?
Awatar użytkownika
Ice-Man
Posty: 250
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 17:53
Motocykl: była śliwowica 0.75
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: Ice-Man »

Ogrzewanie gaźników? Też miałem niepodłączone kostki w 750
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: -waldi- »

Wykręć świece i pochwal się jak wyglądają. Wkręć nowe.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
kincior
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:56
Motocykl: VX750 96r.
Lokalizacja: Poznań (północ)
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: kincior »

Witam! Pierwszy post i sytuacja awaryjna. Nie zakładam osobnego wątku, bo raczej nie warto, a temat zbliżony. Oddałem moto do regulacji luzów zaworowych. Siedziały za ciasno. Ale mechanik podczas regulacji dał trochę ciała i śruba regulacyjna wpadła mu do silnika (zawór był zamknięty, więc nie wpadła na tłok tylko głębiej). Cała sytuacja nie wygląda o tyle fajnie, że mechanik jutro jest ostatni dzień w pracy i idzie na urlop, a jak wspomniał, bez wyjęcia silnika i rozebrania go raczej się nie obędzie. Ewentualnie opcja ze spuszczeniem wszystkich płynów i moto do góry nogami i liczenie na cud. Przerabiał może ktoś coś podobnego i widzi prostsze wyjście z sytuacji?
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: 2007XV1700 »

endoskop.

A tak z ciekawości to po co wykręcać całkowicie śrubę regulacji?!

To jak już będzie rozbierać silnik może od razu zrobić przegląd i pomierzyć co się da.
chociaż może jednak lepiej zmienić mechanika.
koniecznie uzyskaj gwarancję pisemną na silnik zanim wsadzi w niego ręce. nic na gębę. papier ma być
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: vinny »

Ktory kolektor ? Do silnika nie poleciala , najwyzej pod walek rozrzadu ,ale musialby specjalnie sie starac , zeby ja tam wepchnac I nie wiem czy dalby rade . Sruba najpawdopodobniej jest na dole kolo sprezyny zaworowej . Maly magnes neodymowy ja wyciagnie . Tez chcialbym wiedziec po co ja wykrecal ?
sorki za angielska klawiatura
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
kincior
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:56
Motocykl: VX750 96r.
Lokalizacja: Poznań (północ)
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: kincior »

Przekazał mi informację, że endoskop odpada, bo nie ma miejsca. Który kolektor nie wiem, ale śrubka już prawdopodobnie blokuje wał, bo próbował ręcznie kręcić i kupa, coś blokuje.

PS. Mechanik już mi przekazał, że przy rozbieraniu silnika będzie inny koszt. A winę zrzuca na luźną akurat na tym zaworze śrubkę: "była luźno wkręcona, dotknąłem i pach, wpadła".
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2018, 23:15 przez kincior, łącznie zmieniany 1 raz.
Leon_
Posty: 63
Rejestracja: 13 sierpnia 2017, 09:05
Motocykl: Virago 750 92r.
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: Leon_ »

kincior pisze:"buła luźno wkręcona, dotknąłem i pach, wpadła".
Dowcipniś :bravo:
Nie daj wciągnąć w żadne rozbieranie silnika przez tego mechanika bo to jakaś oferma.
Ja bym zabrał motocykl w cholerę i sam pobawił się w wyciąganie nakrętki (możliwości jest sporo)
Jaką masz pewność, że on ją z silnika wyciągnie ?
Może uda u się odblokować silnik (nakrętkę gdzieś przepchnie przez przypadek) i powie, że nakrętka wyłowiona, silnik działa....do czasu :lol:

Ja kiedyś nakrętkę łowiłem z silniika GPZty przez 2 dni :bravo:
Linka, druty, nitki, magnesik, kamerka i poszło jakoś :oops:
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: vinny »

Ustalmy sruba czy nakretka ? Jezeli nakretka to przy splocie zlych okolicznosci , jestem w stanie uwierzyc , ze tak sie stalo . Trzeba zdjac lancuch rozrzadu ( tylko z gornej zebatki ) odkrecic kolo zebate , byc moze , ze trzeba bedzie wyjac walek rozrzadu , I bedzie mozna usunac to wszystko , co tam wpadlo . Jezeli przed rozebranie rozrzadu nie mozesz ustawic na znakach to przed zdjeciem kola gornego rozrzadu , zrob znaki na kole i lancuszku , bo trzeba rozrzad zlozyc w takiej samej pozycji . Po zdjeciu kola gornego , podwies lancuch tak , zeby sie nie przesunal na dolnym kole . Po robocie sprawdz bez odpalania fazy rozrzadu , czy wszystko jest ok . Roboty na godzine do poltora .

sorki za angielska klawiatura
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Leon_
Posty: 63
Rejestracja: 13 sierpnia 2017, 09:05
Motocykl: Virago 750 92r.
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: Leon_ »

Inna sprawa, to skoro kolega oddał Virago na regulację zaworów, to raczej nie weźmie się za rozbebeszanie rozrządu....tak sądzę :oops:
kincior
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:56
Motocykl: VX750 96r.
Lokalizacja: Poznań (północ)
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: kincior »

No właśnie. Virago mam od 3 tygodni. I pierwszą regulację chciałem zlecić fachowcowi.
Niestety facet jest w głębokiej doopie i prawdopodobnie chce mnie zostawić z tym, aż wróci z urlopu. Nie widzi mi się miesiąc bez motonga. A i potem nie wiadomo co zmajstruje. Nie chciałbym jednak ponosić kosztów jego błędów i w ostateczności może się okazać, gdyby doszło do sprawy w sądzie, że uniemożliwiłem mu naprawę, gdybym zabrał jutro motor, zlecił komuś innemu i wezwał go do zapłaty.
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2018, 23:14 przez kincior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: 2007XV1700 »

jak chcesz żeby coś było zrobione dobrze - zrób to sam.

powodzenia bo to niezły kwas. a rachunek za naprawę dał bym mechanikowi
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2018, 16:56 przez 2007XV1700, łącznie zmieniany 1 raz.
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Leon_
Posty: 63
Rejestracja: 13 sierpnia 2017, 09:05
Motocykl: Virago 750 92r.
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: Leon_ »

Gdyby facet zachował się po męsku, przyznał "wpierdoliłem nakrętkę do silnika" i biorę to na klatę " ale termin naprawy za kilka tgodni (urlop), to zostawiłbym moto i czekał cierpliwie na finał.
Każdemu może się zdarzyć wpadka, nawet tym najlepszym, urlopu nikt nie odwoła przez takie coś, ale jeśli ktoś wciska kit, że nakrętka była tak luźna, że praktycznie sama wpadła do silnika, to ja tego nie kupuję, bo to niemożliwe w tym przypadku.
To co mnie spotkało w Kawie, to poluzowana nakrętka kontrująca od regulacji zaworu, która faktycznie sama się wykręciła i wpadła do silnika.
Całe zdarzenie poprzedził głośny łomot zluzowanego popychacza, to już wiedziałem, że będzie maskara.
Skoro twoja Virago jeździła dobrze a oddałeś ją tylko na okresowe regulacje, to taka sytuacja jak u mnie, nie ma prawa się wydarzyć.
kincior
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:56
Motocykl: VX750 96r.
Lokalizacja: Poznań (północ)
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: kincior »

Tylko częściowo zrzuca winę na poluzowaną nakrętkę, chyba właśnie kontrującą. Nie przyznał wprost, ale dało się to wyczuć, że poprostu stało się to z jego winy. Człowiek dużą wagę przykłada do terminowości i informował mnie, że nie będzie tak jak się umawialiśmy, a ponadto ma inne zlecenia przed urlopem, z których chciałby się wywiązać. Wiem, że to dla niego również niekomfortowa sytuacja.

Byłem po południu, oglądałem - to zawór na pierwszym cylindrze, tył. Dojście rzeczywiście słabe.

Aktualizacja 12.06. - odebrałem Virago. Zakończyło się tylko wyjęciem silnika, bez rozbierania. Nie wiem, w jaki sposób odzyskał zagubioną nakrętkę, ale na bieżąco otrzymywałem fotorelację. Póki co zrobiłem 40 km po regulacji zaworów. Już po kilku km stwierdziłem, że coś nie halo z obrotami wolnymi - 2500 obr. Obniżyłem obroty śrubą regulacyjną wolnych obrotów. Po całej akcji z nakrętką, jestem wyczulony na pracę silnika i będę się temu bacznie przyglądał. Na domiar złego, odebrałem motor z uszkodzonym czujnikiem nożnego stopu (powiedział, że tak było i robiło zamieszanie w instalacji, tj. nie działał sygn. dźwiękowy, zapalał się kierunek - więc go odłączył. Zamówiłem nowy, aczkolwiek zastanawiam się czy podczas rozpinania wiązek czegoś nie pomylił.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: 2007XV1700 »

jak sytuacja?
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
kincior
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:56
Motocykl: VX750 96r.
Lokalizacja: Poznań (północ)
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: kincior »

12.06. - odebrałem Virago. Zakończyło się tylko wyjęciem silnika, bez rozbierania. Nie wiem, w jaki sposób odzyskał zagubioną nakrętkę, ale na bieżąco otrzymywałem fotorelację. Póki co zrobiłem 40 km po regulacji zaworów. Już po kilku km stwierdziłem, że coś nie halo z obrotami wolnymi - 2500 obr. Obniżyłem obroty śrubą regulacyjną wolnych obrotów. Po całej akcji z nakrętką, jestem wyczulony na pracę silnika i będę się temu bacznie przyglądał. Na domiar złego, odebrałem motor z uszkodzonym czujnikiem nożnego stopu (powiedział, że tak było i robiło zamieszanie w instalacji, tj. nie działał sygn. dźwiękowy, zapalał się kierunek - więc go odłączył. Zamówiłem nowy, aczkolwiek zastanawiam się czy podczas rozpinania wiązek czegoś nie pomylił.
PS. Czujnik stopki naprawiłem, robił zwarcie pod gumowym kapturkiem.

A propos - potrzebowałbym Clymera w PL.
Awatar użytkownika
aurumcantus
Posty: 198
Rejestracja: 18 października 2012, 14:27
Motocykl: TDM 900
Lokalizacja: Sochaczew
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: aurumcantus »

Kowal z niego dobry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jurewi
Posty: 46
Rejestracja: 05 października 2021, 07:45
Motocykl: Yamaha 535 Virago'96
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: Jurewi »

Witam,
Śruba do pokrywy zaworu zaczęła się obracać , nie mogę dokręcić , co teraz ? :)
Czy można spróbować zastosować dłuższą ?
Na śrubie po odkręceniu został kawałek jakiegoś gwintu ?!
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-03-17 071325.jpg
Zrzut ekranu 2023-03-17 071325.jpg (51.45 KiB) Przejrzano 882 razy
Zrzut ekranu 2023-03-17 071233.jpg
Zrzut ekranu 2023-03-17 071233.jpg (140 KiB) Przejrzano 882 razy
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: Feniks »

Możesz spróbować dłuższą śrube, zmierz dokładnie bo może tylko jeden zwój dłuższą dasz rade wkręcić. DELIKATNIE. Załóż nowy oring pod pokrywke. Przeczyść troche dziurke bo tam jakieś archaiczne syfy mogą skracać głębokość. Jak się nie uda to helicoli.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
Jurewi
Posty: 46
Rejestracja: 05 października 2021, 07:45
Motocykl: Yamaha 535 Virago'96
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: Jurewi »

:) helicoli ? nie kumam :) sorki :)
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Przerywa po regulacji zaworów.

Post autor: MarcinS »

"Sprężynki" do naprawy uszkodzonych gwintów.
https://allegro.pl/listing?string=helicoil
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
ODPOWIEDZ