Niepokojące dźwięki z okolicy rozrządu_podkładka.

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
januszs0
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwietnia 2017, 17:56
Motocykl: 535
Status: Offline

Niepokojące dźwięki z okolicy rozrządu_podkładka.

Post autor: januszs0 »

Witam Kolegów
Od jakiegoś czasu miałem wrażenie że stukają mi zawory. Dlatego dzisiaj chciałem zrobić regulację zaworów i podczas tej czynności stwierdziłem że luz zaworowy jest ok natomiast dźwigienka zaworowa na zaworze wydechowym, cylinder od koła przedniego, lata mi na boki zdecydowanie za bardzo i nawet przy poruszaniu palcami dzwoni. Tak sobie myślę że to jest mój winowajca. Pozostałe nie latają tak bardzo i nie dzwonią choć też mają niewielki luz. Pomiary wykazały że ten luz wynosi ok 0.15 do 0.20 mm. Moim zdaniem problem powinno rozwiązać podłożenie podkładki dystansowej ok 0.1mm o wymiarach w środku 14mm z na zewnątrz 24 mm między dźwigienkę a korpus głowicy. I teraz mam problem bo nie mogę nigdzie znaleźć takiej podkładki. Może macie koledzy wiedzę gdzie takie podkładki kupić lub jak inaczej zaradzić na to stukanie.
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Niepokojące dźwięki z okolicy rozrządu_podkładka.

Post autor: vinny »

Ja raczej podkładki w to miejsce bym nie wkładał , niebezpieczne i podkładka tego luzu ci nie usunie . Najprawdopodobniej ośka się wyrobiła . . Teraz nie pamiętam , wyrabia się od dołu czy od góry , po wyjęciu zobaczysz . Jeżeli już nie chcesz wymienić oski na nową , to obróć ją o 180 stopni i włóż starą , trochę pomoże .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
jarodex
Posty: 819
Rejestracja: 11 marca 2018, 21:30
Motocykl: XV1100'97
Lokalizacja: ZS
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Niepokojące dźwięki z okolicy rozrządu_podkładka.

Post autor: jarodex »

A jak już mimo wszystko zdecydujesz się na ową podkładkę to nie może ona być ze zwykłej blachy - bo za miękka, i paprochy z niej będą się dostawać do oliwy... musi być utwardzana! Ale ja też bym się zastanawiał nad tą opcją, chyba że tymczasowo - lepiej to zrobić porządnie co by nie było Zonk'a w trasie.
Świeć pomimo wszystko,
i bierz przykład ze słońca -
ma w d***e, czy kogoś razi!!


:chopper: .... i wwwrrrrummmmm....... :bravo:

Moja baza wiedzy o VIRAGO - Tu sobie kliknij :lol: ...i podziękuj.... :drunksmile:
januszs0
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwietnia 2017, 17:56
Motocykl: 535
Status: Offline

Re: Niepokojące dźwięki z okolicy rozrządu_podkładka.

Post autor: januszs0 »

Witam Kolegów
Dzięki za podpowiedzi przemyślę je. Narazie zrobiłem pomiary ośki i wszystkie wymiary mieszczą się w normie. Wyjąłem ośkę i dźwigienkę i nie da się wyczuć żadnego luzu na boki dlatego pomyślałem o tej podkładce bo dźwigienka nie lata na boki na ośce tylko suwliwie się po nie przesuwa. Odnoszę wrażenie że brakuje mi kawałka materiału w głowicy dlatego powierzchnia współpracująca z z dźwigienką jest za mała dlatego chciałem dać podkładki. Mam już materiał odpowiedni tzn blachy które się podkłada przy robieniu form wtryskowych powinny być ok teraz tylko zlecę cięcie podkładek i będę reanimował.
Pozdrawiam Janusz
ODPOWIEDZ